koloseum

Artykuły - Koloseum (38)

 • Włochy: Kolejny akt wandalizmu w Koloseum

  Włochy: Kolejny akt wandalizmu w Koloseum

  Nie widać końca plagi wandalizmu w rzymskim Koloseum. Karabinierzy zatrzymali tym razem dwie młode amerykańskie turystki, które na murze wyryły monetą swoje inicjały.
 • Bilet do Koloseum można kupić za pomocą smartfona

  Bilet do Koloseum można kupić za pomocą smartfona

  ​Od środy bilety do Koloseum będzie można kupić za pomocą smartfona - zapowiedziała dyrekcja zabytku. Dzięki temu, jak zapewniono, turyści unikną stania w długich kolejkach do amfiteatru, który codziennie zwiedza średnio około 8 tysięcy osób.
 • Włochy: Bilet do Koloseum można kupić za pomocą smartfona

  Od środy bilety do Koloseum będzie można kupić za pomocą smartfona - zapowiedziała dyrekcja zabytku. Dzięki temu, jak zapewniono, turyści unikną stania w długich kolejkach do amfiteatru, który codziennie zwiedza średnio około 8 tysięcy osób.
 • Włochy: Zakaz ruchu kołowego w pobliżu Koloseum

  Od sobotniego ranka rzymska policja zaczęła egzekwować zakaz ruchu kołowego w rejonie Koloseum. Prywatne auta i skutery nie mogą już jeździć po via dei Fori Imperiali, a są kierowane w sąsiednie ulice.
 • Turyści mogą mieć trudności z dostaniem się do Koloseum

  Turyści mogą mieć trudności z dostaniem się do Koloseum

  Turyści z całego świata przebywający w Rzymie muszą liczyć się z trudnościami z dostaniem się do Koloseum. Zabytek może być zamykany w godzinach zwiedzania z powodu protestów personelu i związków zawodowych.
 • Koloseum sypie się, a remont wciąż się opóźnia

  Kolejne fragmenty murów odpadają od Koloseum. Największy z kamieni, który ostatnio spadł na ziemię, miał średnicę prawie 20 cm. Media podkreślają, że znów udało się uniknąć wypadku. Tymczasem wciąż opóźnia się remont zabytku.
 • Eksperci odkryli, że Koloseum się przechyla

  Eksperci odkryli, że Koloseum się przechyla

  Słynne Koloseum przechyliło się, podobnie jak Krzywa Wieża w Pizie, choć mniej. Odkryli to przed rokiem włoscy eksperci ale wiadomość tę ujawniono dopiero teraz, w związku z rozpoczynającym się we wtorek wielkim remontem tego rzymskiego amfiteatru.
 • Rozpoczyna się wielki remont Koloseum

  Rozpoczyna się wielki remont Koloseum

  Po polemikach i batalii sądowej rozpoczyna się wielki remont rzymskiego Koloseum, pierwszy od 73 lat. Burmistrz Wiecznego Miasta Gianni Alemanno ogłosił, że prace ruszą 31 lipca. 25 milionów euro na remont wyłożył włoski przedsiębiorca Diego Della Valle.
 • Włochy: Bardzo gorąco pod Koloseum

  Włochy: Bardzo gorąco pod Koloseum

  W Rzymie, gdzie panują blisko 40-stopniowe upały, najbardziej gorąco jest pod Koloseum. Na oczach turystów dochodzi tam do bójek i awantur, wywoływanych przez pozujących do zdjęć "centurionów", których bezskutecznie próbują usunąć stamtąd władze miejskie.
 • Przywrócą ład i porządek przy Koloseum

  Przywrócą ład i porządek przy Koloseum

  Do 6 kwietnia spod Koloseum mają zniknąć stragany z pamiątkami, kioski z jedzeniem i pozujący do zdjęć mężczyźni w strojach centurionów - postanowił rzymski urząd nadzoru nad zabytkami archeologicznymi i polecił władzom miasta realizację tego rozporządzenia.

Filmy - Koloseum (1)