kolory

Artykuły - Kolory (166)

 • Kropki niebieskie czy fioletowe?

  Kropki niebieskie czy fioletowe?

  Czy kolorowe kropki są fioletowe, czy niebieskie? Najnowsza analiza iluzji optycznej pomaga odpowiedzieć na to pytanie.
 • Wielki błękit czy ciepły beż - idealne kolory w twoim salonie

  Wielki błękit czy ciepły beż - idealne kolory w twoim salonie

  Chcesz poznać charakter człowieka? Spójrz na jego salon. Wystrój tego pomieszczenia może dużo powiedzieć o domownikach. Ważny jest styl mebli oraz dodatki, które podkreślają indywidualny charakter pokoju dziennego. Jednak główną rolę w aranżacji salonu pełni kolor ścian. Jakie kolory są obecnie modne?
 • Oto najmodniejsze kolory tego roku!

  Oto najmodniejsze kolory tego roku!

  Firma PPG Industries to jeden z największych światowych dostawców farb, lakierów i wszelkiej maści barwników. Jedną z głównych gałęzi działania amerykańskiego potentata stanowi motoryzacja.
 • Kolorowy świat dzieci

  Kolorowy świat dzieci

  Czy świat dziecka jest bardziej kolorowy niż świat dorosłych? I czy to, jakimi kolorami otoczone jest dziecko Kolorowy świat dziecka ma znaczenie dla jego przyszłego, dorosłego życia? Jakie kolory zabawek warto kupować dzieciom?
 • Altana i balkon w dwóch stylach

  Altana i balkon w dwóch stylach

  Dobór pięknych roślin na nowy letni sezon to dopiero połowa sukcesu. Warto jeszcze zadbać, by otaczające je kolory, materiały i sprzęty razem tworzyły piękną całość.
 • Wiosenny makijaż dla kobiet w każdym wieku

  Wiosenny makijaż dla kobiet w każdym wieku

  Mocne barwy na powiekach i rzęsach to doskonały sposób na świeże i pełne blasku spojrzenie. Taki radosny makijaż jest hitem tego sezonu! Wybierz najlepszy do swojego wieku.
 • Sposoby na zmianę koloru włosów

  Sposoby na zmianę koloru włosów

  Włosy w jednym kolorze to przeszłość! Tej wiosny hitem są łączenia różnych odcieni. Nie muszą to być radykalne zmiany. Może wystarczyć tylko kolorystyczny akcent.
 • Adidas ZX Flux - ascetyczny hit wiosny

  Adidas ZX Flux - ascetyczny hit wiosny

  Światowy hit, czyli adidas Originals ZX FLUX trafił właśnie do sklepów stacjonarnych w całej Polsce. Wiadomość ta zelektryzowała fanów marki. Dlaczego? adidas Originals ZX Flux to DNA linii ZX. Model charakteryzuje prosty, wręcz ascetyczny design. Nowy sneaker to zdecydowanie najgorętsza premiera ostatnich miesięcy i pewny hit 2014 roku.

Filmy - Kolory (9)

 • Dlaczego kwiaty mają różne kolory?

  Wiele roślin ma piękne kwiaty, co przyciąga wiele gatunków owadów i ptaków. Zwierzęta pomagają roślinom rozmnażać się poprzez rozprzestrzenianie pyłku. Kolibry uwielbiają świetlistą czerwień, pszczoły gustują w kolorze żółtym i pomarańczowym, niektóre muchy preferują fiolet, a motyle kochają wielobarwność.
 • Rodzina podarowała mu niesamowity prezent

  Mężczyzna od urodzenia miał problem z widzeniem barw. Rodzina postanowiła zrobić mu niespodziankę i na 66 urodziny podarowała mu okulary, które pozwolą mu w końcu widzieć kolory. Jak zareaguje na otaczający go świat?
 • Kolory w kuchni wpływają na nasz apetyt

  Kuchnia to serce domu, w którym toczy się życie rodzinne oraz miejsce, gdzie przyrządzane są posiłki dla bliskich i gości. Dobierając odpowiednie kolory możemy się w niej zrelaksować lub dodać sobie energii. Chcesz jeść mniej – użyj niebieskiego koloru. Chcesz zachęcić niejadka do jedzenia – wybierz pomarańczowy.
 • Pająk-paw, czyli podryw na kolory

  Ten niewielkich rozmiarów pajączek, gdy decyduje się na podryw, rozkłada swoje nogi i trzęsie nimi, wprawiając swoje ciało w ruch przypominający kuszący, erotyczny taniec. Wygląda to dość niezwykle, ale najlepsze dopiero przed nami. Po chwili podnosi on do góry cały swój odwłok i zaczyna prezentować swojej wybrance rażące kolory, jakimi obdarzyła go natura. Efekt jest niesamowity!