Koleje Mazowieckie

Artykuły - Koleje Mazowieckie (9)

 • Chcą podzielić województwo. Co z Kolejami Mazowieckimi?

  Chcą podzielić województwo. Co z Kolejami Mazowieckimi?

  Czy podział województwa mazowieckiego, zapowiedziany przez marszałka sejmu da samorządowi więcej środków unijnych? I czy nie zaszkodzi przy okazji spółce Koleje Mazowieckie? Zdania ekspertów są podzielone.
 • Zmiany w rozkładzie Kolei Mazowieckich

  Mniej pociągów, inne godziny odjazdów i komunikacja zastępcza. Od dziś weszła w życie korekta rozkładu jazdy na Kolejach Mazowieckich. Zmiany są spowodowane kolejnymi remontami na torach.
 • Internet w pociągach Kolei Mazowieckich będzie, ale jeszcze nie teraz

  Internet w pociągach Kolei Mazowieckich będzie, ale jeszcze nie teraz

  Koleje Mazowieckie zapowiadały, że podróżni będą mogli skorzystać z dostępu do internetu w 27 modernizowanych pociągach przewoźnika. Usługa w części składów miała być dostępna już w połowie tego roku. Informacji tej nie potwierdza jednak Czesław Sulima, członek zarządu i dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich.
 • Koleje Mazowieckie utrudniały reklamację

  Koleje Mazowieckie ograniczały prawa konsumentów do złożenia reklamacji, pozwalając na reklamacje tylko tym pasażerom, którzy mieli bilet imienny - uznał UOKiK. Przewoźnik zobowiązał się do zmiany regulaminu.
 • Zablokowana linia kolejowa prowadząca przez Dworzec Centralny

  W piątek rano z powodu strajku zablokowana została linia kolejowa prowadząca przez Dworzec Centralny w Warszawie. Jak powiedział PAP rzecznik PKP PLK Krzysztof Łańcucki, pociągi dalekobieżne nie kursują w ogóle. Koleje Mazowieckie kursują bez większych utrudnień.
 • Koleje Mazowieckie uciekły spod szafotu

  Koleje Mazowieckie uciekły spod szafotu

  Spółka nie musi natychmiast spłacić 43 mln zł długu. Oddaliło się widmo bankructwa. Na chwilę.
 • Rekordzista otrzymał 97 wezwań

  Rekordzista otrzymał 97 wezwań

  Pasażerowie pociągów, którzy jeżdżą bez biletów i nie opłacają wezwań do zapłaty, mogą być umieszczani w Krajowym Rejestrem Długów (KRD). Wynika to z umowy między spółką a KRD - poinformowały Koleje Mazowieckie we wtorek w komunikacie.
 • Kolej płaci za opóźnienia

  Kolej płaci za opóźnienia

  Koleje Mazowieckie zamierzają obniżyć ceny biletów, żeby zrekompensować podróżnym spóźnienia pociągów. Jak się okazuje, winne są urządzenia monitorujące ruch pociągów, które rozregulowały się pod wpływem mrozu i nakazywały maszynistom zwalnianie prędkości do 20 km na godzinę.
 • Strajk o Koleje Mazowieckie

  Strajk o Koleje Mazowieckie

  Znów gorąco w PKP. Związki protestują przeciwko nowej spółce regionalnej, która ma już 232,3 mln zł na inwestycje i szybki rozwój. Będzie strajk na kolei: bezterminowy generalny lub kroczący.