InteriaTV - kolej

Filmy - Kolej (18)

 • Ukraina. Wojna o tory kolejowe

  Nieznani sprawcy zaatakowali mieszkańców blokujących tory kolejowe na wschodzie Ukrainy. Jeśli blokada dalej potrwa, cała ukraińska gospodarka będzie zagrożona. Jak donosi prasa, chuligani zostali opłaceni przez jednego z ukraińskich oligarchów, który na tych terenach ma liczne przedsiębiorstwa i nie chce ich stracić.
 • Z okien ekspresu lodowcowego

  - Witamy na pokładzie najwolniejszego ekspresu świata - takimi słowami konduktorzy szwajcarskich Kolei Retyckich witają pasażerów ekspresu lodowcowego. Trasa Glacier Express łączy słynne kurorty Sankt Moritz i Davos z alpejskim Zermattem leżącym u stóp Matterhornu. Podróż trwa 8 godzin. Na tej trasie pociąg pokonuje 91 tuneli, 291 mostów i legendarne wiadukty. Z wagonów z panoramicznymi oknami można podziwiać jedne z najpiękniejszych pejzaży Szwajcarii – od dolin po szczyty gór. Wytęż wzrok - Glacier Express mija też maleńkie miasteczka, strumienie, rzeki, jeziora, zamki i twierdze. Ich historię i inne ciekawostki możemy poznać dzięki audioprzewodnikowi, do którego podłączamy słuchawki. To podróż również dla ludzi ceniących dobre jedzenie. W składzie ekspresu jest wagon nowoczesnej kuchni, serwującej potrawy przygotowywane przez szefów kuchni na bieżąco, ze świeżych składników. W menu między innymi: krupnik jęczmienny z Gryzonii, wołowina w sosie kokosowo-cebulowym i wiedeński strudel podawany z sosem waniliowym.
 • Z okien ekspresu lodowcowego

  - Witamy na pokładzie najwolniejszego ekspresu świata - takimi słowami konduktorzy szwajcarskich Kolei Retyckich witają pasażerów ekspresu lodowcowego. Trasa Glacier Express łączy słynne kurorty Sankt Moritz i Davos z alpejskim Zermattem leżącym u stóp Matterhornu. Podczas tej, trwającej około 8 godzin, podróży pociąg pokonuje 91 tuneli, 291 mostów i legendarne wiadukty. Z panoramicznych okiem – zwłaszcza zimą – podziwiać można górskie pejzaże, maleńkie miasteczka, strumienie, rzeki, jeziora, zamki i twierdze.
 • PKP Cargo stawia na łączenie przewozów drogowych z kolejowymi

  PKP Cargo będzie oferować nie tylko transport kolejowy towarów, lecz także przewozy drogowe bezpośrednio do odbiorcy. Spółka chce w ciągu czterech lat z drugiego największego przewoźnika stać się wiodącym operatorem logistycznym w Europie. W nowej strategii na lata 2016–2020 firma stawia na wymianę międzynarodową. Jak pokazują przykłady z Austrii czy Niemiec, w tym segmencie można oczekiwać dynamicznych wzrostów. – Dzisiaj PKP Cargo jest drugim największym przewoźnikiem kolejowym w Unii Europejskiej, ale do 2020 roku stanie się wiodącym europejskim operatorem logistycznym – deklaruje Adam Purwin, prezes zarządu PKP Cargo. – Spółka musi wyjść poza Polskę i musi być operatorem logistycznym, który jest w stanie zaoferować coś więcej niż tylko transport kolejowy.
 • Kolej dużych prędkości może powstać w Polsce

  Koleje dużych prędkości to jest wyzwanie, przed którym nie uciekniemy i im wcześniej się zabierzemy za ich realizację, tym lepiej – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Bogusław Kowalski z Katedry Logistyki Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy oraz ekspert Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.
 • Odśnieżanie torów kolejowych to żmudna praca

  Bardzo żmudna... wręcz syzyfowa!
 • Groteskowa rzeczywistość polskich kolei

  Ta scenka z szykującego się do odjazdu pociągu relacji Katowice-Zwardoń raczej nie zachęca do podróżowania po Polsce koleją...
 • Śnieżny kataklizm na torach

  W takich oto ekstremalnych warunkach w Nowej Zelandii pociągi odśnieżają tory. Ciekawe, czy w Polsce takie coś byłoby możliwe...
 • Kolej transsyberyjska - jedyna taka!

  Słynna kolej transsyberyjska prowadzi z Moskwy do Władywostoku przez bezkresne rosyjskie stepy i nieprzebytą tajgę. Jak wygląda podróż tą koleją? Co można robić przez kilka dni jej trwania? Atmosfera panująca w pociągu jest prawdziwie rosyjska... Zobaczcie sami!
 • Marzenie Madeleine

  W swoje trzecie urodziny mała Madeleine po raz pierwszy pojedzie pociągiem. Czy widzieliście kiedyś, żeby ktoś tak się z czegoś cieszył?