kobiety a mężczyźni

Artykuły - Kobiety a mężczyźni (2)

 • Polska awansowała o dziesięć miejsc!

  Polska awansowała o dziesięć miejsc!

  Polska znalazła się na 9. miejscu spośród 33 krajów OECD w najnowszej edycji raportu firmy doradczej PwC "Women in Work Index 2018", analizującym otwartość i przyjazność rynku pracy dla kobiet.
 • 44,5 proc. pracujących w gospodarce to kobiety

  44,5 proc. pracujących w gospodarce to kobiety

  44,5 proc. z 16 mln 510 tys. pracujących w trzecim kwartale 2017 r. stanowiły kobiety - podał wczoraj Główny Urząd Statystyczny. Wśród najbardziej sfeminizowanych zawodów są te związane z opieką zdrowotną i pomocą społeczną - 81,7 proc. zatrudnionych to panie. W branżach związanych z gastronomią i zakwaterowaniem stanowią one 70,1 proc. wszystkich pracowników. 63,9 proc. kobiet pracuje w firmach finansowych i ubezpieczeniowych. Kobiety to też większość pracowników (61 proc.) w sektorach związanych z kulturą, rozrywką i rekreacją.

Filmy - Kobiety a mężczyźni (1)

 • Jakich mężczyzn wolą kobiety - rozrzutnych czy oszczędnych?

  W dzisiejszym studiu „Dzień Dobry TVN” Anna Szlęzak, Marta Gąska oraz Mariusz Rusin rozmawiali o tym, jaka jest różnica między oszczędnością a skąpstwem. - Ja uważam, że facet powinien być rozrzutny, ale musi mieć czym rozrzucać – mówiła makijażystka. Jakich mężczyzn lubią kobiety i jakie gesty się liczą? (Dzień Dobry TVN/x-news)