kobieta w ciąży

Artykuły - Kobieta w ciąży (6)

 • Czy koronawirus zagraża ciąży?

  Czy koronawirus zagraża ciąży?

  ​Najnowsze badania chińskich naukowców wskazują, że choroba COVID-19 wywoływana przez SARS-CoV-2, nie przenosi się z ciężarnych matek na noworodki.
 • Amazonowi grozi skandal. Media żyją historią zwolnionych ciężarnych kobiet

  Amazonowi grozi skandal. Media żyją historią zwolnionych ciężarnych kobiet

  Media nagłośniły już siedem pozwów o dyskryminację ze względu na ciążę. Sytuacje miały mieć miejsce w ciągu ostatnich kilku lat. O sprawie donosiły już brytyjskie BBC czy Daily Mail. W USA interesuje się nią portal CNET.
 • Umowa przedłużona do dnia porodu poza limitami "33 i 3"

  Umowa przedłużona do dnia porodu poza limitami "33 i 3"

  Pracownice w ciąży objęte są szczególną ochroną przed zwolnieniem, co dotyczy również pracownic zatrudnionych na podstawie umów terminowych. W przypadku takich umów wspomniana ochrona realizowana jest m.in. przez mechanizm przedłużenia umowy do dnia porodu. Mimo że dotyczy on umów czasowych, jego zastosowanie nie grozi naruszeniem limitów zatrudniania na czas określony, nawet jeżeli w wyniku przedłużenia umowy dojdzie do ich przekroczenia.
 • W ciąży trudniej o kredyt

  W ciąży trudniej o kredyt

  Przychodzi kobieta w ciąży po kredyt i może mieć problem. Część banków w obawie, że przyszła mama nie wróci do pracy, albo też pracodawca nie będzie chciał jej przyjąć, może z dystansem podejść do jej zdolności kredytowej.
 • Nietykalność przyszłej matki

  Kobieta w ciąży nabywa w miejscu pracy status specjalny. Prawo zabrania jej nie tylko wykonywania określonych prac, ale też w sposób szczególny zabezpiecza ją przed ewentualnym rozwiązaniem stosunku pracy.
 • Zwolnić ciężarną

  Zwolnić ciężarną

  Kobiety w ciąży mają zagwarantowaną trwałość stosunku pracy. Nie można im bowiem wypowiedzieć umowy o pracę ani jej rozwiązać. Są jednak sytuacje, w których pracodawca może się rozstać z ciężarną pracownicą.