kobiecość

Artykuły - Kobiecość (13)

 • W ciąży należy dopieszczać swoją kobiecość

  W ciąży należy dopieszczać swoją kobiecość

  - Czekałam na dziecko i była to prawdopodobnie najważniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek robiłam. Niezależnie od moich wątpliwości dotyczących Paryża, podobało mi się bycie w ciąży w miejscu, w którym pozostawałam całkowicie odporna na ocenę innych ludzi - pisze Pamela Druckerman, autorka książki "W Paryżu dzieci nie grymaszą". Przeczytaj cały fragment, w którym Druckerman odkrywa znaczne różnice w podejściu do przeżywania ciąży Francuzek i Amerykanek.
 • Robiąc to odzyskasz poczucie kobiecości i przestaniesz się starzeć

  Robiąc to odzyskasz poczucie kobiecości i przestaniesz się starzeć

  Coraz więcej Polek zaczyna swoją przygodę z jogą, która jest w równi korzystna dla zdrowia fizycznego, co psychicznego. Są to ćwiczenia, które skutecznie relaksują, niwelują stres. Joga pomaga także w budowaniu świadomości ciała i wydobywaniu swojej kobiecości...
 • Wstydliwy problem, który można rozwiązać

  Wstydliwy problem, który można rozwiązać

  Jest to problem, o którym wiele z nas wstydzi się mówić i cierpi w milczeniu.
 • Pin-up - najbardziej kobiecy styl

  Pin-up - najbardziej kobiecy styl

  Rozkloszowane spódnice, paski w talii, wysokie czółenka z kokardami, pończochy i koronki - to charakterystyczne elementy stylizacji pin-up. Styl wywodzący się głównie z lat 40. i 50., który jest połączeniem seksapilu i kokieterii, okazuje się być nadal żywy.
 • Ojcowskie kształtowanie kobiecości

  Ojcowskie kształtowanie kobiecości

  Często mówi się, że synek jest mamusi, a córeczka tatusia. Różnie to z tym jest, ale bez wątpienia ojcowie mają niezwykle istotny wpływ na rozwój swoich córek, szczególnie ich kobiecości. Warto o tym pamiętać, gdyż nieświadomie można swojemu dziecku zaszkodzić.
 • 22-latka o swoim seksapilu

  22-latka o swoim seksapilu

  Znana z ekstrawaganckiego image'u wokalistka Rihanna przekonuje, że odważne kreacje odzwierciedlają jej kobiecość.
 • Kazadi: Kobiecość w ruchu

  Kazadi: Kobiecość w ruchu

  - Nie ukrywam, że chciałabym jak najdłużej zostać w programie, a samochód ładny. Mam jednak w sobie spokój. Na nic się nie nastawiam, niczego sobie nie obiecuję - mówi Patricia Kazadi, jedna z faworytek bieżącej edycji "Tańca z gwiazdami".
 • "Gwiezdny pył" Edyty. Kobiecość i nutka szaleństwa

  "Gwiezdny pył" Edyty. Kobiecość i nutka szaleństwa

  Pod pseudonimem Edith kryje się młoda wokalistka Edyta Strzycka, która pracuje nad debiutanckim albumem. Jego zapowiedzią jest piosenka "Gwiezdny pył", do której klip możecie oglądać na naszych stronach.
 • "Taniec wyzwala kobiecość"

  "Taniec wyzwala kobiecość"

  Kasia Cerekwicka była autorką jednej z większych muzycznych sensacji 2006 roku. Wszystko to za sprawą udanego występu z krajowych eliminacjach do Eurowizji z przebojem "Na kolana". Ostatecznie do Aten pojechali Ich Troje, ale to Kasia pozostawiła lepsze wrażenie. Nie mniej zrobiło się o niej głośno, a pod koniec lutego 2006 roku ukazał się jej drugi album zatytułowany "Feniks". Później przyszło wyróżnienie na festiwalu w Opolu i status jednej z najpopularniejszych polskich wokalistek.
 • "Podkreślić kobiecość"

  "Podkreślić kobiecość"

  Ania Szarmach karierę zaczynała jeszcze jako nastolatka w zespole Wbrew Logice, z którym - dzięki wygranemu konkursowi - zarejestrowała pierwsze utwory. W wieku 19 lat wzięła udział w programie "Szansa na sukces" i została jego laureatką. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła naukę na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (sekcja wokalna). Jako wokalistka współpracowała m.in. z Kayah, Edytą Górniak, Natalią Kukulską, Kasią Klich oraz Sarah Connor i ...Enrique Iglesiasem. Występowała z zespołem Sharmi, z którym zakwalifikowała się do konkursu "Debiuty" festiwalu w Opolu (czerwiec 2006 r.), a miesiąc później wystąpiła na festiwalu TopTrendy. Później była debiutancka płyta "Sharmi" i udział w eliminacjach do konkursu Piosenki Eurowizja w 2007 roku. Ania Szarmach w rozmowie z Pawłem Amarowiczem opowiada m.in. o swej debiutanckiej płycie i współpracy z uznanymi wykonawcami.

Filmy - Kobiecość (3)

 • Kobiecość zimą: kolekcja Mariusza Brzezińskiego

  "Hiroshima" to tytuł najnowszej kolekcji Mariusza Brzezińskiego na jesień i zimę 2012/2013. Inspirowana tragedią zniszczonego przez bombę atomową miasta, przenosi nas w świat eterycznej i zwiewnej stylistyki japońskiej.
 • Definicja kobiecości według Pati Yang

  Kobiecość jest kwestią mądrości, intuicji i cierpliwości - mówi Pati Yang. - Kobiety mają w sobie niesamowity potencjał, którego często nie wykorzystują przez brak pewności siebie.
 • Ekstrawagancja i kobiecość

  Nowa kolekcja bielizny Masquerade czerpie inspiracje ze stylistyki glamour, renesansu i orientu. To również ekstrawaganckie kroje i zmysłowe barwy.