koalicja rządząca

Artykuły - Koalicja rządząca (12)

 • Czy to osłabienie Europy dwóch prędkości?

  Czy to osłabienie Europy dwóch prędkości?

  W Bundestagu po raz pierwszy jest sześć partii. Koalicja rządząca będzie wielopartyjna, trudniej będzie o kompromisy programowe, ale inwestorzy są optymistycznie nastawieni, bo do rządu wracają liberałowie.
 • Resort środowiska oskarża poprzednią ekipę o zaniedbania w gospodarce leśnej na terenie Białowieży

  Resort środowiska oskarża poprzednią ekipę o zaniedbania w gospodarce leśnej na terenie Białowieży

  "W latach 2008-2015 koalicja rządząca PO - PSL błędnymi decyzjami gospodarczymi, kierując się krótkotrwałymi korzyściami politycznymi, doprowadziła do epidemii wielu chorób drzew na terenie Puszczy Białowieskiej, objętej różnymi formami ochrony, począwszy od sieci Natura 2000 kończąc na dziedzictwie UNESCO" - czytamy w najnowszym komunikacie resortu środowiska.
 • Koalicja rządząca chce wymienić szefa publicznego RTV

  Koalicja rządząca chce wymienić szefa publicznego RTV

  Nowa konserwatywna koalicja rządząca w Chorwacji postanowiła wymienić szefa publicznego radia i telewizji (HRT). Komisja parlamentarna zaproponowała odwołanie dyrektora HRT Gorana Radmana - informują chorwackie media.
 • Japonia zagłosowała za słabym jenem

  Koalicja rządząca pod przewodnictwem premiera Shinzo Abe w niedzielnych wyborach parlamentarnych zdobyła ponad 2/3 głosów, tym samym zapewniając sobie mandat do dalszego prowadzenia reflacyjnej polityki. Wynik wyborów w dłuższym terminie jest negatywny dla jena, jednakże dziś rano presja sprzedaży jeszcze się nie pojawiła.
 • Ekspresowe tempo ustawy o OFE

  Ekspresowe tempo ustawy o OFE

  Koalicja chce na jednym posiedzeniu uchwalić ustawę zmieniającą OFE - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Zmiany w OFE będą przedmiotem obrad Sejmu w najbliższy wtorek, ale koalicja rządząca nie zakłada długich prac nad tym projektem.
 • RMF24: PO i PSL porozumiały się w sprawie reformy emerytalnej

  RMF24: PO i PSL porozumiały się w sprawie reformy emerytalnej

  Koalicja rządząca porozumiała się w sprawie reformy emerytalnej - dowiedziała się reporterka RMF FM Agnieszka Burzyńska.
 • Uwaga na triki budżetowe

  Uwaga na triki budżetowe

  Przyszła niemiecka koalicja rządząca chadeckich partii CDU i CSU oraz liberalnej FDP rozważa stworzenie specjalnego funduszu pozabudżetowego, który pozwoliłby na sfinansowanie kosztów walki z recesją i obniżki podatków nie zwiększając oficjalnie zadłużenia budżetu państwa.
 • Pakiet antykryzysowy gotowy

  Zmiany w prawie pracy, nad którymi pracuje rząd to kolejny etap działań, jakie od początku kryzysu podejmuje koalicja rządząca - podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.
 • Islandia chętna do UE?

  Islandia chętna do UE?

  Nowa koalicja rządząca Islandii chce powołania specjalnej komisji, której zadaniem będzie rozważenia za i przeciw ewentualnego przystąpienia do Unii Europejskiej - poinformowano w Reykjaviku.
 • Kosztowny instytut wychowania

  Kosztowny instytut wychowania

  Opozycja skrytykowała rządowy projekt powołania Narodowego Instytutu Wychowania. Natomiast koalicja rządząca uważa, że pomoże on zmniejszyć patologię wśród młodzieży.