Koala

Artykuły - Koala (17)

 • Australia: Rząd uznał misie koala za gatunek zagrożony

  Australia: Rząd uznał misie koala za gatunek zagrożony

  Rząd Australii umieścił w poniedziałek misie koala na liście gatunków zagrożonych w kilku wschodnich regionach kraju - poinformował minister ochrony środowiska Tony Burke.
 • Roddick odwiedził misie koala i pytony

  Andy Roddick, najwyżej rozstawiony tenisista w turnieju ATP na twardych kortach w Brisbane (z pulą nagród 372,5 tys. dol.), awansował już do ćwierćfinału imprezy. Jednak zanim tego dokonał odwiedził rezerwat, w którym mieszkają zagrożone wyginięciem misie koala oraz pytony.
 • Misie koala mogą wyginąć w ciągu 30 lat

  Misie koala mogą wyginąć w ciągu 30 lat

  Australijska organizacja obrońców przyrody ostrzega, że misie koala mogą wyginąć w ciągu 30 lat. Koalom zagrażają zmiany klimatu, nadmierny rozwój gospodarczy i choroby - pisze brytyjski dziennik "The Sun".
 • Jeszcze bardziej dopracowane Ubuntu

  Jeszcze bardziej dopracowane Ubuntu

  Podczas gdy prace nad kolejną wersją popularnej dystrybucji Linuksa - Ubuntu 9.10 Karmic Koala - idą pełną parą, witryna Lifehacker przedstawiła listę życzeń dotyczącą przyszłych wydań tego wolnego systemu operacyjnego.
 • Rozebrała się dla misiów koala

  Rozebrała się dla misiów koala

  Tym razem do grona kobiet, które rozebrały się w obronie przyrody, dołączyła jedna z najjaśniejszych gwiazd na Antypodach, Miranda Kerr.
 • Ciasteczka i cukierki z melaminą dotarły do Francji

  Cukierki White Rabbit i ciasteczka Koala, wyprodukowane w Chinach na bazie mleka w proszku skażonego melaminą, znaleziono we Francji - poinformowało francuskie ministerstwo rolnictwa.
 • Koala przeżył czołowe zderzenie z samochodem

  Koala przeżył czołowe zderzenie z samochodem

  Wiele szczęścia miał australijski miś koala, który wyszedł cało z czołowego zderzenia z samochodem. O perypetiach tego sympatycznego zwierzaka informuje Australian Broadcasting Corporation.
 • Zmiany klimatu zagrażają misiom koala

  Zmiany klimatu zagrażają misiom koala

  Australijskie niedźwiadki koala są zagrożone zmianami klimatu. Jak ustalili naukowcy, wzrastający poziom dwutlenku węgla w atmosferze powoduje, że liście eukaliptusów, którymi odżywiają się te zwierzątka, zawierają coraz mniej składników odżywczych. Jest w nich natomiast coraz więcej naturalnej trucizny - taniny.
 • Jacek Braciak misiem koala

  Jacek Braciak misiem koala

  W najbliższy piątek, 26 maja, na ekranach naszych kin debiutuje kolejna amerykańska zwierzęca animacja "Dżungla". W polskiej wersji językowej głosu jednemu z bohaterów filmu - misiowi koala o imieniu Bazyl - użyczył Jacek Braciak, znany m.in. z roli w "Edim" Piotra Trzaskalskiego oraz serialu sensacyjnego "Oficer".

Filmy - Koala (41)