InteriaTV - klimat

Filmy - Klimat (10)

 • Kozy nie przepadają za świątecznym klimatem

  Te kozy pierwszy świąteczny prezent już dostały. Otrzymały pluszowego koziołka, który tańczy i śpiewa świąteczną piosenkę. Wyglądały jednak na bardziej wystraszone niż pełne świątecznej radości. (STORYFUL/x-news)
 • Kawa szkodzi klimatowi

  Kawa to nie tylko hit eksportowy Kostaryki. Ma swoją ciemną stronę: degraduje klimat. W procesie uprawy powstają duże ilości gazów cieplarnianych. Plantatorzy chcą to zmienić.
 • Jakie czeka nas lato, skoro już teraz mamy upały?

  Skąd się biorą prognozy pogody i czy aby na pewno powinniśmy im ufać? - Głównymi twórcami prognoz długoterminowych są głównie Amerykanie - mówi klimatolog Kinga Kulesza. Jakie czeka nas lato, skoro już teraz mamy upały? Jak opracowywane są prognozy długoterminowe? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • W tych miejscach możesz nie czuć się dobrze. Jaka jest przyczyna?

  Klimatoterapia to znany od wieków sposób na złagodzenie objawów chorób i polega na wykorzystaniu działania bodźców pogodowych na organizm. Zmiana klimatu ma jednak nie zawsze pozytywne skutki. Kto powinien szczególnie uważać przy zmianie miejsca zamieszkania lub podczas planowania długiego urlopu?
 • Mają taki klimat, a jednak tam mieszkają. Rekordowa temperatura

  W Polsce mamy taki klimat, że narzekamy i w zimie, i w lecie. Są jednak tereny na Ziemi, gdzie rtęć topnieje, oraz takie, gdzie można ugotować jajko na miękko na parapecie. Przedstawiamy miejsca, które biją rekordy klimatyczne, a mimo to nadal mieszkają tam ludzie.
 • Globalne ocieplenie niszczy to miasteczko

  Specjaliści mówią, że do stworzenia wyrwy w tej drodze przyczyniło się topnienie wiecznej zmarzliny. Gwałtowne ocieplenie, które najprawdopodobniej prowadzi do rozmarzania ziemi, niepokoi mieszkańców miasteczka Umiujaq. – Teraz temperatura wody jest wyższa, więc ryby pływają głębiej, a nam trudniej jest je złowić – mówi jeden z mieszkańców. Polowanie i łowienie ryb to do niedawna główne zajęcie tamtejszej ludności. Teraz sytuacja jest o wiele trudniejsza. Ten subarktyczny region ociepla się dwa razy szybciej niż reszta planety, dlatego też mieszkańcy są przerażeni skutkami tej naturalnej katastrofy.
 • Czy grozi nam globalny kataklizm?

  W różnych rejonach świata pojawia się klimatyczna niestabilność. Jesteśmy naocznymi świadkami tych zmian, które urzeczywistniają się w takich zjawiskach, jak powodzie czy huragany. Należy się spodziewać dalszego ocieplenia, które w konsekwencji doprowadzi do epoki lodowcowej, tak jak to już w zaszłości bywało - mówi prof. Janusz Miczyński z Wydziału Inżynierii i Środowiska Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. - Czy i kiedy to nastąpi? Tu prognozy muszą być ostrożne. Zdaniem niektórych, symptomy ochłodzenia mogą wystąpić już za kilkanaście lat; zdaniem innych - za kilkadziesiąt. - Klimat ma długą pamięć. Nawet jeśli dziś zmniejszymy emisję zanieczyszczeń do atmosfery, to skutki tego, co już się stało, będziemy jeszcze długo odczuwać - dodaje ekspert. Zainteresował cię ten temat? Kliknij po więcej! Czy zabiją nas nowe superwirusy? Robot zamiast partnera? Seks i prokreacja za 100 lat Koniec tradycyjnej rodziny jest bliski! Jakie formy zajmą jej miejsce? Koniec Boga, wiary i kościołów? Religia za 100 lat Czy roboty przyszłości będą wyposażone w moralność?
 • Oby Polski nie opanowało szaleństwo odnawialnych źródeł energii

  W kuluarach Unii Europejskiej coraz głośniej słychać, że krajów członkowskich nie stać na kontynuowanie polityki energetyczno-klimatycznej. Tym bardziej, że unijny system handlu emisjami dwutlenku węgla nie skłania przedsiębiorców do zielonych inwestycji. To sprawia, że polska energetyka przez kolejnych kilkanaście lat nadal będzie oparta głównie na węglu - uważa Andrzej Sikora z Instytutu Studiów Energetycznych. (Newseria)
 • Dlaczego należy dbać o naszą planetę?

  160 tys. osób ginie co roku w wyniku zmian klimatu na świecie. W ciągu zaledwie 50 lat jedna trzecia wszystkich gatunków roślin i zwierząt może wyginąć. A wszystko to przez efekt cieplarniany i zmiany klimatu.
 • "Tam jest fajny klimat"

  Podczas Sopot TOPtrendy Festiwal zaprezentują się finaliści konkursu "trendy". Jednym z nich będzie Michał Rudaś. A poza tym: The Few, Mrozu, Mika Urbaniak, Ada Fijał & Louise Austen, Kumka Olik, The Positive, Przemek Puk, Ewa Farna oraz Paula.