menway - klimat

Artykuły - Klimat (6)

 • Sypialniany savoir vivre. Co w łóżku wypada?

  Sypialniany savoir vivre. Co w łóżku wypada?

  Nie tylko na ulicy powinno się być dżentelmenem, w łóżku obowiązują podobne zasady. Przed wami kilka zasad sypialnianej kindersztuby.
 • Niepokojący raport: Banany wyprą ziemniaki?

  Niepokojący raport: Banany wyprą ziemniaki?

  Zmiany klimatyczne mogą spowodować różne niespodzianki. Jedna z nich to zaskakująca zmiana menu. Z raportu BBC wynika, że podstawowym składnikiem diety milionów staną się... banany, maniok i wspięga (odmiana fasoli). W zapomnienie odejdą natomiast ziemniaki...
 • Co wdychają politycy?

  Co wdychają politycy?

  Naukowcy alarmują, że powietrze, którym oddychamy, jest skażone, co fizycznie zmienia nasze mózgi oraz wpływa na zachowania. Te ustalenia mogą wyjaśniać dlaczego politycy robią to, co robią, w kwestii kryzysu klimatycznego.
 • Za zimną zimę odpowiada gorące lato

  Za zimną zimę odpowiada gorące lato

  Wyjątkowo mroźne i śnieżne zimy, takie jak ta, która sparaliżowała Polskę w zeszłym roku są bezpośrednim wynikiem globalnego ocieplenia. Gorące lata powodują topnienie lodu w Arktyce, a to skutkuje większymi opadami białego puchu - dowodzi zespół pod kierunkiem Judaha Cohena z Atmospheric and Environmental Research.
 • Szkodliwy czarny proszek

  Szkodliwy czarny proszek

  Głównym sprawcą zmian klimatycznych, jak wiadomo, jest dwutlenek węgla. Ale na drugie miejsce, dzięki nowym badaniom, awansowała ostatnio sadza.
 • Czas opuścić Afganistan

  Czas opuścić Afganistan

  Jeśli decydenci nie dają wojsku walczyć - co jest dowodem ich mentalnego nieprzygotowania do prowadzenia wojny - czas najwyższy zwinąć żołnierzy do domu. Nie da się wybrać pośredniego rozwiązania.