klej

Artykuły - Klej (6)

 • Innowacyjny klej naprawi uszkodzone serca

  Innowacyjny klej naprawi uszkodzone serca

  Nieszczęśliwie zakochani niejednokrotnie wspominają o złamanym sercu, ale czy uszkodzone serce można skleić? Amerykańscy naukowcy stworzyli substancję, która z powodzeniem może być wykorzystywana jako klej do serca i naczyń krwionośnych.
 • Naukowcy stworzyli klej z DNA

  Naukowcy stworzyli klej z DNA

  ​Naukowcom z Harvardu udało się stworzyć niezwykły klej z DNA, który może zostać wykorzystany do scalania komórek - a co za tym idzie - także regeneracji narządów.
 • Kleją się do siebie

  Kleją się do siebie

  Sagi o niemogących się rozstać Dodzie i Radku Majdanie ciąg dalszy. Choć są po rozwodzie wciąż się spotykają.
 • Gekon + małż = klej

  Gekon + małż = klej

  Philip Messersmith i jego zespół z Northwestern University w Illinois postanowili połączyć techniki, dzięki którym gekony i małże jadalne potrafiš przyczepiać się do różnych podłoży. Stworzyli w ten sposób niezwykłą substancję klejącą.
 • Klej inspirowany stopami gekona

  Klej inspirowany stopami gekona

  "Syntetyczny Gekon" to nowa substancja, której zaledwie metr kwadratowy wystarczy, by przykleić średniej wielkości rodzinny samochód, a nawet słonia, do dowolnej pionowej powierzchni.
 • Bakterie nie do oderwania

  Bakterie nie do oderwania

  Najsilniejszy klej na świecie wytwarzany jest przez bakterie, z którymi stykamy się codziennie, lejąc wodę z kranu - informuje "Dziennik".

Filmy - Klej (1)

 • Co zrobić, by ubrania nie zsuwały się z wieszaka?

  Niektóre ubrania, zwłaszcza te z delikatnych, lekkich i śliskich tkanin, łatwo zsuwają się z wieszaków. Wystarczy chwila nieuwagi i sukienka czy bluzka spada z wieszaka, zostając czasem na długie godziny w kompletnym nieporządku - potem zostają brzydkie załamania, które wymagają ponownego rozprasowania. Co więc zrobić, by śliskie ubrania nie spadały z wieszaków? Zobaczcie ten prosty sposób!