Film - kino

Artykuły - Kino (813)

 • ​#pomagamzKinoTV: Wspierajmy kina studyjne!

  ​#pomagamzKinoTV: Wspierajmy kina studyjne!

  Sytuacja nie jest łatwa. Wszystkie kina w Polsce są zamknięte od 12 marca. W najtrudniejszej sytuacji są małe kina studyjne, które mogą nie przetrwać pandemii. Aby im pomóc, powstała akcja #pomagamzKinoTV.
 • Kryzys w kinie. "Nadchodzi bieda"

  Kryzys w kinie. "Nadchodzi bieda"

  Prawie 200 przerwanych produkcji filmowych i pracownicy kin bez środków do życia. Jak oceniają główni rozgrywający branży, powrót do normalności może nam zająć nawet dwa lata - podkreśla środowa "Gazeta Wyborcza".
 • Koronawirus w Polsce: Odwołane premiery! Co z kinami?

  Koronawirus w Polsce: Odwołane premiery! Co z kinami?

  Od czwartku, 12 marca, wszystkie kina i placówki kulturalne w Polsce są zamknięte. Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa trwa w kraju stan zagrożenia epidemicznego. Dystrybutorzy musieli przesunąć premiery wszystkich filmów.
 • Największe kina w Polsce zamknięte z powodu koronawirusa

  Największe kina w Polsce zamknięte z powodu koronawirusa

  Rozporządzenie MKiDN o zwieszeniu działalności instytucji kulturalnych weszło w życie w czwartek, 12 marca. O zamknięciu poinformowały sieci kin Cinema City, Helios i Multikino.
 • Kinobus 2016: Tym razem Zachodniopomorskie

  Kinobus 2016: Tym razem Zachodniopomorskie

  W dniach 18-21 sierpnia drogi województwa zachodniopomorskiego przemierzy Kinobus, który przewiezie pół setki pasażerów ze Szczecina do Szczecinka. Pomysłodawcą i pilotem nietypowego festiwalu filmowego jest Maciej Gil. To druga edycja imprezy.
 • Cyganie polscy Krauzów

  Cyganie polscy Krauzów

  Pokazem filmu "Papusza" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krazuego zainaugurowano w poniedziałek, 9 września, 38. edycję Gdynia - Festiwal Filmowy. Biografia romskiej poetki Bronisławy Wajs będzie jednym z najpoważniejszych kandydatów do Złotych Lwów, jednak odkryciem filmu jest drugoplanowa kreacja Zbigniewa Walerysia w roli męża Papuszy.
 • Nocny Maraton Filmowy dla fanów s-f

  Nocny Maraton Filmowy dla fanów s-f

  ENEMEF: Noc s-f to propozycja dla fanów futurystycznych wizji, obcych cywilizacji i niesamowitych efektów specjalnych. Kolejny Nocny Maraton Filmowy odbędzie się w piątek, 16 sierpnia, w 26 kinach sieci Multikino w całej Polsce.
 • Co na finał "Dwóch Brzegów"?

  Co na finał "Dwóch Brzegów"?

  Polska premiera "Wielkiego piękna" zakończy 7. edycję Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Film był jednym z kandydatów do Złotej Palmy na tegorocznym Festiwalu w Cannes.
 • Najlepszy brytyjski film, to...

  Najlepszy brytyjski film, to...

  Jeden z brytyjskich branżowych portali opublikował listę najlepszych filmów, które powstały w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich dziesięciu lat. W rankingu bezapelacyjnie zwyciężyła najnowsza opowieść o Jamesie Bondzie, obraz "Skyfall".
 • Letnie Tanie Kinobranie w Krakowie

  Letnie Tanie Kinobranie w Krakowie

  Krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na wakacyjne Letnie Tanie Kinobranie. W programie najciekawsze filmy ostatnich lat i klasyka światowego kina. Siódma edycja wakacyjnego przeglądu filmowego potrwa od 5 lipca do 5 września.