kino polskie

Artykuły - Kino polskie (72)

 • Ulubiony film Polaków? Jakie tytuły wskazali widzowie?

  Ulubiony film Polaków? Jakie tytuły wskazali widzowie?

  "Dzień świra", "Zimna wojna", "Bogowie", "Seksmisja", "Chłopaki nie płaczą" i "Sami swoi" - to produkcje najczęściej wskazywane przez osoby pytane o polski film wszech czasów. Tak wynika z raportu Uniwersytetu SWPS, zrealizowanego na zlecenie Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego.
 • Kino Polska TV zawarła pierwszą w swojej historii umowę z Disneyem

  Kino Polska TV zawarła pierwszą w swojej historii umowę z Disneyem

  Przebojowe seriale, filmy i animacje będą teraz dostępne w kanałach FilmBox w Europie Środkowo-Wschodniej.
 • Agora i Kino Polska TV będą wspólnie starać się o koncesję na kanał filmowy

  Agora i Kino Polska TV będą wspólnie starać się o koncesję na kanał filmowy

  Agora i Kino Polska TV zawarły umowę inwestycyjną, na podstawie której będą wspólnie ubiegać się o koncesję na kanał filmowy i finansować jego rozwój - poinformowały spółki w komunikacie.
 • DM Trigon rekomenduje 4fun Media i Kino Polska

  - DM Trigon rozpoczął, w raporcie z 23 marca, wydawanie rekomendacji dla 4fun Media od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 25 zł oraz Kino Polska od zalecenia "trzymaj" z ceną docelową 7,6 zł.
 • Transakcje zakupu akcji Kino Polska TV S.A. przez podmiot blisko związany z członkiem zarządu

  Raport bieżący nr 11/2012Podstawa prawna: Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych Zarząd Kino Polska TV S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 27 marca 2012 roku otrzymał zawiadomienie od jednego z członków zarządu, na podstawie art. 160 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi ("Ustawa"), iż podmiot blisko z nim związany w rozumieniu art. 160 ust. 2 pkt 4) lit. a) i b) Ustawy w wyn
 • Transakcja sprzedaży akcji Kino Polska TV S.A. przez osobę mającą stały dostęp do informacji poufnych

  Raport bieżący nr 10/2012Podstawa prawna: Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych Zarząd Kino Polska TV S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 27 marca 2012 roku otrzymał zawiadomienie, na podstawie art. 160 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi, o transakcji sprzedaży przez jednego z członków zarządu Spółki 21 634 akcji zwykłych na okaziciela Kino Polska TV S.A., po cenie 8,41 zł za jedn
 • Skonsolidowany raport roczny Kino Polska TV Spółka Akcyjna

  Raport w załącznikuWybrane dane finansowe
 • Raport roczny Kino Polska TV Spółka Akcyjna

  Raport w załącznikuWybrane dane finansowe
 • Rozpoczęcie skupu akcji własnych Kino Polska TV S.A.

  Raport bieżący nr 4/2012Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd Kino Polska TV S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 17 stycznia 2012 r. podjął uchwałę w sprawie rozpoczęcia skupu akcji własnych zgodnie z przyjętym w niniejszej uchwale Regulaminem Programu Skupu Akcji Własnych ("Regulamin"). Regulamin ten stanowi załącznik do niniejszego raportu. Działania te, zostały podjęte w oparciu o uchwałę nr 4 Nadzwyczajnego Walnego Zgroma
 • Rejestracja zmian Statutu Kino Polska TV S.A.

  Raport bieżący nr 3/2012Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Kino Polska TV S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu dzisiejszym, tj. 13 stycznia 2012 r. otrzymał z Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy - XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, postanowienie o rejestracji zmian treści Statutu Spółki w zakresie § 6 - przedmiotu działalności Kino Polska TV S.A. Pierwotne brzmienie § 6 Statutu Spółki zostało uchylone.

Filmy - Kino polskie (10)

 • Milowicz planuje reaktywację filmu „Chłopaki nie płaczą”

  Pod koniec przyszłego roku na ekrany kin może wejść nowa produkcja, w której zobaczymy aktorów znanych z filmu „Chłopaki nie płaczą”. Pomysłodawca przedsięwzięcia, Michał Milowicz zdradza jedynie, że film ma mieć charakter czarnej komedii. - Minęło 5 (15 lat przyp. red.) lat od premiery „Chłopaki nie płaczą” i myślę, że najwyższa pora, żeby powstał następny film w naszym klimacie i z naszą „starą dobrą gwardią” – mówi Michał Milowicz, aktor, piosenkarz. Aktor podkreśla, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zapowiadany film na ekranach kin pojawił się pod koniec przyszłego roku. Niech chce on jednak zdradzać więcej szczegółów. - Przede wszystkim będzie to czarna komedia, która moim zdaniem jest kompilacją dobrego żartu sytuacyjnego, inteligentnych dialogów oraz akcji, wprowadzającej widza w stan lekkiego albo nawet mocnego podenerwowania, ale jednocześnie wywołująca co chwilę śmiech – mówi Michał Milowicz i podkreśla, że będzie się bardzo starał, aby jego film miał właśnie taki charakter.
 • Redbad Klynstra: Polscy filmowcy są bardziej doświadczeni niż holenderscy

  Redbad Klynstra, aktor i reżyser holenderskiego pochodzenia, od lat mieszka i pracuje w Polsce. Twórca, któremu największą popularność przyniosła rola doktora Ruuda Van Der Graafa w serialu „Na dobre i na złe”, przyznaje, że jego pochodzenie sprawia, że z powodzeniem wciela się w role zarówno Polaków, jak i Holendrów. Według niego długoletnia tradycja polskiej kinematografii wpływa na zupełnie inną dynamikę pracy na planie niż w Holandii. Biegła znajomość języka polskiego sprawia, że Klynstra w holenderskich produkcjach najczęściej jest obsadzany w rolach Polaków lub mieszkańców wschodniej Europy. Aktor szkolił się pod okiem profesjonalistów i perfekcyjnie mówi zarówno z polskim, jak i holenderskim akcentem. – W Holandii dostaję zupełnie inne role od tej, którą gram w serialu „Na dobre i na złe”. Są to na ogół dosyć złej proweniencji mężczyźni i tam z kolei mówię po holendersku z akcentem wschodnim. Miałem bardzo dobrych pedagogów od wymowy w szkole teatralnej i wiem, gdzie powstaje np. dźwięk polski. Polski dźwięk powstaje przed ustami, trzeba mocno ruszać ustami. Holenderski powstaje natomiast w gardle – mówi Redbad Klynstra.
 • Padł ostatni klaps na planie komedii "Dzień dobry, kocham Cię!"

  W Warszawie zakończyły się zdjęcia do najnowszego filmu Ryszarda Zatorskiego „Dzień dobry, kocham Cię!”. W komedii romantycznej o szukaniu miłości i niezwykłej roli przypadku w głównych rolach występują Barbara Kurdej-Szatan i Aleksy Komorowski. Film trafi na ekrany kin w listopadzie. „Dzień dobry, kocham Cię!” opowiada o grupie trzydziestolatków z Warszawy. Urocza i niezależna pracownica korporacji Basia (Kurdej-Szatan) pewnego dnia poznaje na drodze Szymona (Komorowski), lekarza pracującego w jednym z warszawskich szpitali. Przypadkowe spotkanie stanie się punktem wyjścia do serii gagów i kolejnych prób odszukania się pary. Zarówno Basia, jak i Szymon mają nadzieję, że uda im się spotkać ponownie.
 • "Wałęsa" i "Drogówka" zdominowały polskie kino w 2013 roku

  W 2013 roku nie brakowało ciekawych premier filmowych. Szczególnie koniec roku był atrakcyjny dla fanów kina. Widzowie i krytycy wyjątkowo zgodnie z dużym entuzjazmem ocenili dzieło Petera Greengrassa "Kapitan Philips". W polskim kinie królowały filmy "Wałęsa" oraz "Drogówka". Rok 2013 okazał się bardzo obfity w dobre polskie produkcje filmowe. Tegoroczne premiery dają nadzieję, że rodzime kino idzie w dobrym kierunku. - Nasze podwórko zdominowały dwa tytuły. To była "Drogówka" Wojtka Smarzowskiego i oczywiście "Wałęsa" Andrzeja Wajdy. Jest to film, na który wszyscy czekaliśmy i który miał być podsumowaniem i zwieńczeniem rocznej produkcji filmowej. Jeden z najdroższych filmów, przynajmniej w tym roku - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle krytyk filmowy Artur Cichmiński.