kino niezależne

Artykuły - Kino niezależne (10)

 • Retrospektywa Todda Solondza

  Retrospektywa Todda Solondza

  Amerykański twórca Todd Solondz będzie bohaterem 2. American Film Festival. To reżyser wyszydzający płytkość myślenia przeciętnych Amerykanów i kontrowersyjny portrecista moralnego zakłamania.
 • Kino niezależne to tylko pewien etap

  Kino niezależne to tylko pewien etap

  Polski Instytut Sztuki Filmowej był pod wrażeniem jego scenariusza, opartego na opowiadaniach Olgi Tokarczuk z powieści "Bieguni", ale nie wsparł jego filmu finansowo. - Zasugerowano mi dalszą pracę nad projektem, ale obawiałem się, że będzie się to ciągnęło w nieskończoność i nie zrobię tego filmu wcale - mówi reżyser "Zniknięcia", Adam Uryniak.
 • "Mama, tata, Bóg i szatan" zdobył Grand Prix

  "Mama, tata, Bóg i szatan" zdobył Grand Prix

  Film "Mama, tata, Bóg i szatan" Pawła Jóźwiaka-Rodana został laureatem "Złotego Pagórka" - Grand Prix V Festiwalu Filmowego Kino Niezależne Filmowa Góra. Nagrodę specjalną, "Złotą Klatkę", przyznano za zdjęcia do filmów "Zły" i "Skarby Ani K." Finał odbył się w piątek w zielonogórskim teatrze.
 • Prezydent z premierem

  Prezydent z premierem

  Przystanek Woodstock (31 lipca - 2 sierpnia, Kostrzyn nad Odrą) to nie tylko koncerty muzycznych gwiazd na dużej scenie - po raz czwarty swoje podwoje otworzy Akademia Sztuk Przepięknych, gdzie odbywać się będą spotkania, warsztaty i przegląd filmowy.
 • V Festiwal "Filmowa Góra"

  V Festiwal "Filmowa Góra"

  V Festiwal Filmowy Kino Niezależne Filmowa Góra czeka na filmy. Fundacja Kombinat Kultury ogłosiła nabór na V Festiwal Filmowy Kino Niezależne Filmowa Góra już 1 kwietnia.
 • Kevin Spacey woli kino niezależne

  Kevin Spacey woli kino niezależne

  Kevin Spacey, który ostatnio pojawił się w hollywoodzkiej megaprodukcji "Superman: Powrót" podkreślił, że mimo udziału w tak drogim projekcie nigdy nie zrezygnuje z niezależnych produkcji.

Filmy - Kino niezależne (3)