Biznes - kibic

Artykuły - Kibic (7)

 • Kreatywny marketing w Ekstraklasie, czyli jak polskie kluby przyciągają kibiców

  Kreatywny marketing w Ekstraklasie, czyli jak polskie kluby przyciągają kibiców

  Czy sukces, jakim był ćwierćfinał Mistrzostw Europy osiągnięty przez reprezentację Polski, długotrwale zwiększy popularność krajowej piłki? Czy przełoży się na wyższą frekwencję na stadionach rodzimej Ekstraklasy?
 • W czterech polskich miastach goszczących EURO 2012 kibice wydali 1,5 mld złotych

  W czterech polskich miastach goszczących EURO 2012 kibice wydali 1,5 mld złotych

  Cztery polskie Miasta-Gospodarze Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA Euro 2012 wydały na organizację tej imprezy łącznie 195 mln zł. Jednocześnie do budżetów Warszawy, Gdańska, Poznania i Wrocławia w związku z turniejem wpłynęło co najmniej 48 mln zł pochodzących od UEFA i sponsorów. Dużo większe okazały się jednak przychody z turystyki, które sięgnęły aż ok. 1,5 mld zł.
 • Legia Warszawa nie mogła tego zrobić kibicom

  Legia Warszawa nie mogła tego zrobić kibicom

  Ograniczanie kibicom prawa do zwrotu pieniędzy za odwołany mecz z powodu zamknięcia stadionu - to przykład zakwestionowanego postanowienia w regulaminach sprzedaży karnetów na imprezy sportowe na stadionie Legii Warszawa. Prezes UOKiK zobowiązała przedsiębiorcę do zmiany zakwestionowanych klauzul.
 • Jakie prawa mają kibice na zakupach?

  Jakie prawa mają kibice na zakupach?

  Zwrot rzeczy, która przestała się podobać? W Polsce taka możliwość zależy tylko od sprzedawcy, na Ukrainie - mamy na to aż dwa tygodnie od zakupu. Na 274 dni przed pierwszym meczem, UOKiK oraz Ukraińska Federacja Wszystkich Konsumentów Pulse informują o prawach kibiców na zakupach.
 • Biłeś się, płacisz sam

  Piłkarski kibic, który wybrał się za granicę, by oglądać mecze Euro 2008, lepiej niech unika bójek. Jeśli przyjdzie mu do głowy wziąć udział w jakiejś z nich, to nawet mając dobre prywatne ubezpieczenie na wyjazd, może zapomnieć o odszkodowaniu - przypominają ubezpieczyciele.
 • Na stadion tylko z dowodem

  Na stadion tylko z dowodem

  Organizatorzy imprez masowych muszą prowadzić identyfikację osób biorących w nich udział Kibic mający alkohol naraża się na areszt, ograniczenie wolności lub grzywnę powyżej 1 tys. zł Egzekucja zakazów stadionowych napotyka w praktyce trudności.
 • Pan na Comarchu i Cracovii

  Pan na Comarchu i Cracovii

  Centrum Krakowa. Ulica Rajska. Dwa kroki od Rynku Głównego. Jakiś kibic, pewnie Wisły, nabazgrał na murze: "Cracovia dziady". Inny dopisał: "Filipiak, ty ch...!". Profesor czyta i uśmiecha się pod nosem.