Kawa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
kawa ,

Artykuły - Kawa (31)

 • Peeling z kuchni

  Peeling z kuchni

  Z solą, fusami spod kawy lub płatkami. Odświeżające peelingi do ciała nie wymagają wizyty w drogerii. By cieszyć się gładką skórą wystawianą na pierwsze promienie wiosennego słońca, poszperaj w spiżarce lub kuchni, by samodzielnie ukręcić naturalny kosmetyk.
 • Pij ją zawsze przed treningiem. Szybciej spalisz tłuszcz

  Pij ją zawsze przed treningiem. Szybciej spalisz tłuszcz

  Wiele osób dbających o linię zastanawia się, jak uczynić trening możliwie najbardziej efektywnym i zwiększyć spalanie tłuszczu podczas ćwiczeń. Uczeni znaleźli odpowiedź na to pytanie.
 • Co zrobić, by kawa jeszcze lepiej smakowała?

  Co zrobić, by kawa jeszcze lepiej smakowała?

  Dla niektórych poranek bez małej czarnej jest niepełny. Inni bez niej nie są w stanie się dobudzić ani zacząć funkcjonować na pełnych obrotach. Jednak kawa kawie nierówna. Podpowiadamy, co zrobić, by smakowała jak najlepiej.
 • To częsty błąd. Kawa gorzej smakuje

  To częsty błąd. Kawa gorzej smakuje

  Przechowywanie żywności to bardzo ważna kwestia, bo wpływa na smak i trwałość produktów. Niektórzy twierdzą, że kawa najlepiej odnajdzie się w lodówce, ale eksperci mają na ten temat zupełnie inne zdanie. Co może się z nią stać w zbyt niskiej temperaturze?
 • Rynek kawy: Ograniczenia pandemiczne uderzają w popyt

  Rynek kawy: Ograniczenia pandemiczne uderzają w popyt

  Ograniczenia pandemiczne spowodowały spadek popytu na kawę w hotelarstwie, gastronomii i cateringu - branży będącej głównym odbiorcą ziaren - wskazał w raporcie tygodniowym Polski Instytut Ekonomiczny.
 • Kawa kuloodporna

  Kawa kuloodporna

  Bulletproof coffee, czyli kuloodporna kawa, to kawa z solidną porcją… masła. Jej propagatorem jest amerykański bloger, Dave Asprey, który pisze o zdrowym odżywianiu. Uważa on, że napój ten może z powodzeniem zastąpić nam śniadanie.
 • Wmawiano nam, że kawa pobudza. To mit?

  Wmawiano nam, że kawa pobudza. To mit?

  Większość z nas jest przekonana, że poranna kawa pozwala się szybko obudzić, a kolejne jej dawki w ciągu dnia przeciwdziałają zmęczeniu. Podobnie jest z cukrem - powszechny pogląd głosi, że to dobry pomysł na szybki zastrzyk energii? Tymczasem dietetyczka dr Libby Weaver twierdzi, że są to mity. I zdradza, co tak naprawdę dodaje nam energii.