Kawa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
kawa ,

Artykuły - Kawa (26)

 • Kawa kuloodporna

  Kawa kuloodporna

  Bulletproof coffee, czyli kuloodporna kawa, to kawa z solidną porcją… masła. Jej propagatorem jest amerykański bloger, Dave Asprey, który pisze o zdrowym odżywianiu. Uważa on, że napój ten może z powodzeniem zastąpić nam śniadanie.
 • Wmawiano nam, że kawa pobudza. To mit?

  Wmawiano nam, że kawa pobudza. To mit?

  Większość z nas jest przekonana, że poranna kawa pozwala się szybko obudzić, a kolejne jej dawki w ciągu dnia przeciwdziałają zmęczeniu. Podobnie jest z cukrem - powszechny pogląd głosi, że to dobry pomysł na szybki zastrzyk energii? Tymczasem dietetyczka dr Libby Weaver twierdzi, że są to mity. I zdradza, co tak naprawdę dodaje nam energii.
 • W tej kawiarni, to roboty zaparzą nam kawę

  W tej kawiarni, to roboty zaparzą nam kawę

  Pewna południowokoreańska kawiarnia postanowiła wprowadził robotycznych baristów. Wszystko w celu zachowania dystansu społecznego.
 • Powrót do zwyżek notowań kawy arabica w USA

  Powrót do zwyżek notowań kawy arabica w USA

  ​Druga połowa kwietnia na rynku kawy przyniosła wyraźne przeceny - notowania kawy arabica w Stanach Zjednoczonych zniżkowały wtedy z rejonu 120 centów za funt do okolic 104 centów za funt. Niemniej, początek maja odznacza się zupełnie innymi nastrojami inwestorów - notowania kawy arabica w USA rosną, oscylując już w rejonie 111-112 centów za funt.
 • Wybieramy ekspres do kawy – na co zwrócić uwagę?

  Wybieramy ekspres do kawy – na co zwrócić uwagę?

  Poranna kawa, mocna i aromatyczna... Wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej poranka. Rozpuszczalna przestaje nam już wystarczać, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup ekspresu. Jaki wybrać i czym się kierować, by móc cieszyć się smakiem idealnej kawy każdego dnia?
 • Zmienny początek 2020 roku na surowcach

  Zmienny początek 2020 roku na surowcach

  Pierwszy tydzień na giełdach okazał się znacznie bardziej zmienny niż zwykle w miarę nasilania się i słabnięcia napięć o charakterze geopolitycznym. Tuż po rozpoczęciu nowego roku zabójstwo generała Solejmaniego przez Amerykanów w okolicy lotniska w Bagdadzie wzmogło obawy o eskalację konfliktu pomiędzy Iranem a Stanami Zjednoczonymi.
 • Ceny kawy dynamicznie zwyżkują

  Ceny kawy dynamicznie zwyżkują

  Inwestorzy na rynku kawy mają ostatnio powody do dobrych nastrojów. Cena tego surowca, należącego do grupy tzw. soft commodities, w ostatnich tygodniach wyraźnie zwyżkuje. Wzrostowy trend na razie trwa krótko, ale jest na tyle dynamiczny, że rozbudza na rynku kawy oczekiwania przedłużenia się przewagi kupujących na dłużej.
 • ​Aż 3600 złotych za filiżankę kawy - turyści mówią, że warto!

  ​Aż 3600 złotych za filiżankę kawy - turyści mówią, że warto!

  To najprawdopodobniej najdroższa kawa na całym świecie. Dlaczego filiżanka rozbudzającego napoju w japońskiej kawiarni The Munch kosztuje aż tyle?
 • Nadmiar kawy może wywoływać migrenę

  Nadmiar kawy może wywoływać migrenę

  Picie dziennie co najmniej trzech napojów zawierających kofeinę może wywoływać migreny.
 • Kto jest wrażliwy na zapach kawy?

  Kto jest wrażliwy na zapach kawy?

  Osoby, które regularnie piją kawę, potrafią wyczuć zapach nawet znikomych ilości ich ulubionego napoju. Jak twierdzą naukowcy, odkrycie to może pomóc w leczeniu różnego rodzaju uzależnień.