katastrofa smolenska

Artykuły - Katastrofa smolenska (8)

 • Witold Waszczykowski: Rosjanie nie chcą współpracować

  Witold Waszczykowski: Rosjanie nie chcą współpracować

  Szef MSZ Witold Waszczykowski powiedział w poniedziałek, że znalezionych zostało dużo dokumentów dot. tego, co się działo przed i po katastrofie smoleńskiej. Ale szukamy dalej - dodał, informując że są możliwości odtworzenia przynajmniej częściowo dokumentacji z e-maili.
 • Przeniesieni prokuratorzy związani ze śledztwem smoleńskim zapowiadają zawiadomienie do prokuratury

  Przeniesieni prokuratorzy związani ze śledztwem smoleńskim zapowiadają zawiadomienie do prokuratury

  Wojskowi śledczy, którzy zajmowali się katastrofą smoleńską, a których Antoni Macierewicz wysłał do liniowych jednostek na prowincji, zapowiadają zawiadomienie do prokuratury przeciwko szefowi MON. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, na razie złożyli w resorcie wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Czekają też na stanowisko Prokuratora Generalnego.
 • Awantura w TV Republika. Poszło o katastrofę smoleńską

  Awantura w TV Republika. Poszło o katastrofę smoleńską

  Do ostrej wymiany zdań na temat katastrofy smoleńskiej doszło w programie "Otwartym tekstem", emitowanym przez Telewizję Republika. Po kilkuminutowej dyskusji z prowadzącą rozmowę Ewą Stankiewicz studio opuścił prof. Bogusław Wolniewicz.
 • "Gazeta Polska": Wieża zezwoliła na zejście do 50 m

  "Gazeta Polska": Wieża zezwoliła na zejście do 50 m

  "ABW przeanalizowała nagranie z magnetofonu pokładowego Jaka-40. Z odczytu ABW wynika, że wieża w Smoleńsku zezwoliła Iłowi-76 na zejście do 50 m. Fragmentu, w którym pada ta komenda, nie opublikowano w stenogramach zaprezentowanych niedawno przez prokuraturę wojskową" - pisze „Gazeta Polska”.
 • "GPC": "Gdzie jest 5 minut rozmów ze smoleńskiej wieży?"

  "GPC": "Gdzie jest 5 minut rozmów ze smoleńskiej wieży?"

  „Zespół Macierewicza ds. tragedii smoleńskiej żąda wyjaśnień, „gdzie prokuratura zgubiła ponad 5 minut rozmów z wieży” - pisze „Gazeta Polska Codziennie”. „W nieobecnych fragmentach zapisu ma się znajdować m.in. kilkanaście wypowiedzi ppłk. Pawła Plusnina oraz kilka wypowiedzi nieznanych osób” - wyjaśnia dziennik.
 • "Do Rzeczy": Akt oskarżenia dla szefa kancelarii Tuska

  "Tomasz A., jeden z najbardziej zaufanych ludzi byłego premiera, może trafić na ławę oskarżonych" - ustaliło "Do Rzeczy". Może odpowiedzieć za przygotowanie wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku, pisze Cezary Gmyz.
 • Radio Zet: Na stenogramach nie ma zgody na zejście poniżej 100 m

  Radio Zet: Na stenogramach nie ma zgody na zejście poniżej 100 m

  Naczelna Prokuratura Wojskowa ujawni dzisiaj stenogramy z zapisami nagrania z wieży smoleńskiego lotniska oraz nagrania z samolotu Jak-40 lądującego w Smoleńsku przed katastrofą Tu-154. Według radia Zet, nie ma w nich komunikatów o zgodzie na zejście poniżej 100 m.
 • "Nasz Dziennik": Zeznania z prosektorium

  "Nasz Dziennik": Zeznania z prosektorium

  Prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie dokumentacji medycznej ofiar katastrofy smoleńskiej chce przesłuchać rosyjskich lekarzy. Pisze o tym "Nasz Dziennik".

Filmy - Katastrofa smolenska (1)