katastrofa kolejowa w Hiszpanii

Artykuły - Katastrofa kolejowa w Hiszpanii (13)

 • Katastrofa kolejowa w Hiszpanii. Zawinił nie tylko maszynista?

  Katastrofa kolejowa w Hiszpanii. Zawinił nie tylko maszynista?

  29 pracowników hiszpańskich kolei państwowych zostało posądzonych o współudział w katastrofie, do jakiej doszło 24 lipca pod Santiago de Compstela. Zginęło wtedy 79 osób. Sędzia zarzuca im "zaniedbanie bezpieczeństwa linii". W przyszłym tygodniu złożą zeznania i wtedy sąd zdecyduje, czy zasiądą na ławie oskarżonych.
 • Katastrofa kolejowa w Hiszpanii - dramatyczna reakcja maszynisty

  Katastrofa kolejowa w Hiszpanii - dramatyczna reakcja maszynisty

  Hiszpańskie media dotarły do nagrania rozmowy telefonicznej, którą wykonał chwilę po katastrofie maszynista pociągu rozbitego pod Santiago de Compostela. "Mój Boże, mój Boże, biedni pasażerowie. Oby nie było zabitych!" - mówił przez telefon chwilę po katastrofie Francisco Jose Garzon.
 • Hiszpania: Oskarżony maszynista warunkowo zwolniony z aresztu

  Hiszpania: Oskarżony maszynista warunkowo zwolniony z aresztu

  Maszynista pociągu, który wykoleił się w środę pod Santiago de Compostela w Hiszpanii, został warunkowo zwolniony z aresztu - zdecydował w niedzielę sąd. 52-letni maszynista jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci. W katastrofie zginęło 79 ludzi.
 • Hiszpania: Ocaleni z katastrofy dziękują. "Skakali z góry na tory"

  Hiszpania: Ocaleni z katastrofy dziękują. "Skakali z góry na tory"

  Ocaleni z katastrofy kolejowej w Hiszpanii dziękują za pomoc uczestnikom akcji ratunkowej: strażakom, lekarzom, policjantom. Szczególne podziękowania są kierowane także do mieszkańców Angrois - osiedla, na wysokości którego wykoleił się w środę pociąg. W katastrofie zginęło 78 osób, a 178 zostało rannych.
 • Katastrofa w Hiszpanii: Zmieniła się liczba ofiar

  Katastrofa w Hiszpanii: Zmieniła się liczba ofiar

  ​Hiszpańska policja poinformowała, że zatrzymała maszynistę pociągu, który wykoleił się w środę wieczorem pod Santiago de Compostela na północnym zachodzie Hiszpanii. Zmniejszyła się także liczba ofiar śmiertelnych katastrofy z 80 do 78.
 • Maszynista: Spieprzyłem. "El Mundo" dotarł do transkrypcji rozmów z lokomotywy

  Maszynista: Spieprzyłem. "El Mundo" dotarł do transkrypcji rozmów z lokomotywy

  Hiszpański dziennik "El Mundo" dotarł do zapisu rozmów z lokomotywy pociągu, który wykoleił się wczoraj pod Santiago de Compostela. "Spieprzyłem" - miał powiedzieć kierujący pociągiem maszynista. Mężczyzna został zatrzymany.
 • Ambasada RP: Wśród zidentyfikowanych ofiar nie ma Polaków

  Ambasada RP: Wśród zidentyfikowanych ofiar nie ma Polaków

  Z ustaleń polskich służb konsularnych i służb hiszpańskich wynika, że wśród 67 już zidentyfikowanych ofiar katastrofy kolejowej pod Santiago de Compostela nie ma Polaków - poinformował w czwartek wieczorem rzecznik ambasady RP w Madrycie Maciej Bernatowicz.
 • Maszynista wykolejonego pociągu objęty aresztem w szpitalu

  Maszynista wykolejonego pociągu objęty aresztem w szpitalu

  Maszynista pociągu, w którego katastrofie w Hiszpanii zginęło co najmniej 80 osób, został objęty formalnym śledztwem oraz aresztem w szpitalu, gdzie znalazł się po wypadku - poinformował w czwartek sąd najwyższy regionu autonomicznego Galicia.
 • Niemowlę i dziecko wśród ofiar katastrofy kolejowej w Hiszpanii

  Niemowlę i dziecko wśród ofiar katastrofy kolejowej w Hiszpanii

  Znana jest już tożsamość 60 z 80 ofiar katastrofy kolejowej w Hiszpanii. Przedstawiciele lokalnego rządu wyjawili, że wśród zabitych jest niemowlę i 2-letnie dziecko. Pełna lista tych, którzy zginęli zostanie podana po zakończeniu identyfikacji i udzieleniu przez sędziego zgody na jej opublikowanie.
 • Maszynista pociągu chwalił się na Facebooku szybką jazdą

  Maszynista pociągu chwalił się na Facebooku szybką jazdą

  Maszynista pociągu, który wykoleił się w środę w Hiszpanii, w marcu tego roku na swoim koncie na Facebooku chwalił się zdjęciem prędkościomierza wskazującego 200 km/h - poinformował w czwartek dziennik "El Pais"

Filmy - Katastrofa kolejowa w Hiszpanii (3)