wydarzenia - Katar

Artykuły - Katar (23)

 • ​Emir Kataru: Jesteśmy gotowi zaakceptować mediację USA

  ​Emir Kataru: Jesteśmy gotowi zaakceptować mediację USA

  Katar jest gotowy zaakceptować propozycję Białego Domu, by w Waszyngtonie odbyły się rozmowy z udziałem czterech państw arabskich, które zerwały w czerwcu stosunki dyplomatyczne i handlowe z tym krajem.
 • ​Kraje arabskie zapowiadają utrzymanie sankcji wobec Kataru

  ​Kraje arabskie zapowiadają utrzymanie sankcji wobec Kataru

  Pomimo podpisania przez Katar i USA memorandum o walce z terroryzmem, Arabia Saudyjska i jej sojusznicy znad Zatoki Perskiej zapowiedzieli we wtorek, że nałożone na Ad-Dauhę sankcje będą obowiązywać do momentu aż nie spełni ona stawianych wobec niej żądań.
 • Ultimatum dla Kataru. 48 godzin na odpowiedź

  Ultimatum dla Kataru. 48 godzin na odpowiedź

  Kraje arabskie, które poddały Katar izolacji, żądając od tego kraju spełnienia 13 żądań, poinformowały w poniedziałek, że na prośbę mediującego w sporze Kuwejtu wydłużyły termin na spełnienie tych postulatów o 48 godzin, czyli do nocy z wtorku na środę.
 • Erdogan: Ultimatum wobec Kataru jest nielegalne

  Erdogan: Ultimatum wobec Kataru jest nielegalne

  13-punktowe ultimatum przedstawione Katarowi przez Arabię Saudyjską i jej sojuszników jest w ocenie prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana niezgodne z międzynarodowym prawem. Kilka krajów arabskich oskarża Katar o wspieranie terroryzmu.
 • Arabia Saudyjska dostarczy Katarowi leki i żywność?

  Arabia Saudyjska dostarczy Katarowi leki i żywność?

  Arabia Saudyjska, zrywając stosunki z Katarem zablokowała jednocześnie połączenia lotnicze, morskie i lądowe. Szef saudyjskiej dyplomacji Adil ibn Ahmad ad-Dżubeir ogłosił we wtorek, że jego kraj jest gotów dostarczyć Katarowi leki i żywność.
 • Katar: Zgwałcona Holenderka skazana za cudzołóstwo

  Katar: Zgwałcona Holenderka skazana za cudzołóstwo

  Sąd w Katarze skazał w poniedziałek na rok więzienia w zawieszeniu 22-letnią Holenderkę, która trafiła do aresztu w marcu po zgłoszeniu, że podczas wakacji w tym kraju została zgwałcona - podały źródła sądowe. Według MSZ Holandii kobieta jest już na wolności.
 • 8-latka nie żyje. Rodzice oskarżeni o doprowadzenie do jej śmierci

  8-latka nie żyje. Rodzice oskarżeni o doprowadzenie do jej śmierci

  Para Amerykanów mieszkająca w Katarze od miesięcy przebywa w więzieniu. Oskarżeni są o zagłodzenie swojego dziecka na śmierć w celu sprzedania jego organów - pisze "The New York Times".
 • Katar apeluje: Nie zabijajcie irańskich zakładników

  Na prośbę władz w Teheranie Katar, który wspiera syryjskich rebeliantów walczących z wojskami prezydenta Baszara el-Asada, zaapelował do nich w niedzielę, by nie zabijali Irańczyków, pojmanych przed dwoma miesiącami pod Damaszkiem.
 • Bronisław Komorowski spotkał się z emirem Kataru

  Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z emirem Kataru Hamadem ibn Chalifa as-Sanim, który w czwartek obejrzał w Warszawie mecz półfinałowy Euro2012 Włochy-Niemcy - poinformował prezydencki minister Jaromir Sokołowski.
 • Saudyjczycy i Katarczycy zaangażowani w wojnę w Syrii

  Arabia Saudyjska i Katar opłacają syryjskich rebeliantów walczących z reżimem prezydenta Baszara el-Asada - twierdzi arabski dyplomata cytowany przez agencję Reuters. Brytyjski "Guardian" donosi o dostarczaniu broni Wolnej Armii Syryjskiej przez Saudyjczyków i Katar.