katamaran

Artykuły - Katamaran (5)

 • Future of the Fjords - elektryczny katamaran

  Future of the Fjords - elektryczny katamaran

  ​Katamaran Future of the Fjords to pierwsza pływająca po wodach Sognefjordu jednostka, napędzana wyłącznie energią elektryczną. Ten cud techniki został oddany oddany do użytku pod koniec maja tego roku. Zbudowany z włókna szklanego, napędzany dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 585 KM każdy, nawiązuje kształtem do ostrych ścian skalnych otaczających fiord. Jednorazowo może przewieźć 400 pasażerów, poruszając się z prędkością 16 węzłów. Podróż z Flåm do Gudvangen przez Nærøyfjord i Aurlandsfjord - odnogi Sogne - zajmuje mu 1,5 h.
 • Fjord Cat - najszybszy prom pływający do Norwegii

  Fjord Cat - najszybszy prom pływający do Norwegii

  Fjord Cat to nowoczesny prom firmy Fjord Line pokonujący trasę morską między Danią a Norwegią w rekordowo szybkim czasie 2 godzin 15 min. Rejsy będą się odbywały do 10 września.
 • Pożar statku turystycznego. Uratowano 46 osób

  Pożar statku turystycznego. Uratowano 46 osób

  Katamaran z turystami zapalił się i zatonął na ciągnącej wzdłuż wschodnich wybrzeży Australii Wielkiej Rafie Koralowej. Wszystkich pasażerów i załogę, łącznie 46 osób, zdołano uratować - poinformowała w czwartek policja.
 • Na katamaranach WiFi też się przydaje

  Na katamaranach WiFi też się przydaje

  Zwycięzca najsłynniejszych na świecie regat żeglarskich na swoim katamaranie używa bezprzewodowego systemu Wi-Fi do pomiaru kluczowych parametrów.
 • Uwielbia wyzwania!

  Uwielbia wyzwania!

  Prywatnie zupełnie nie przypomina sfrustrowanej małżonki Ferdka Kiepskiego, którą gra od prawie 15 lat. Leciała już szybowcem, paralotnią, a nawet prowadziła katamaran. Dokąd zaprowadzi ją ta odwaga za parę lat? Aż strach pomyśleć!

Filmy - Katamaran (1)

 • Katamaranem dookoła świata

  W zasadzie sportowy katamaran nie nadaje się na długie morskie rejsy. Szwajcar Yvan Bourgnon opłynął nim jednak całą kulę ziemską bez satelitarnej nawigacji i autopilota. Na temat tej niezwykłej wyprawy powstał film " Ocean Rider".