kask

Artykuły - Kask (55)

 • Jak wybrać kask?

  Jak wybrać kask?

  24 sierpnia 2014 roku weszła w życie nowelizacja Prawa o Ruchu Drogowym. Na mocy nowych przepisów kierowcy, którzy od - co najmniej - trzech lat mogą się pochwalić prawem jazdy kategorii B, zyskali uprawnienia do prowadzenia tzw. "motocykli lekkich".
 • Pieszy i rowerzysta - zasady bezpieczeństwa na drodze

  Pieszy i rowerzysta - zasady bezpieczeństwa na drodze

  Wraz z wiosenną pogodą zwiększa się ilość interwencji do zdarzeń drogowych, w których pokrzywdzonymi są piesi i rowerzyści. Policja apeluje, by kierowcy uważali na tą grupę uczestników ruchu drogowego i przypomina, co powinien mieć przy sobie pieszy i rowerzysta, by zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze.
 • Konkurs: Bez kasku nie jadę

  Konkurs: Bez kasku nie jadę

  KONKURS ZAKOŃCZONY!
 • Bez kasku nie jadę

  Bez kasku nie jadę

  POLSAT JimJam przypomina – nie ma zimą bezpiecznej zabawy bez kasku! Tym razem dziecięca telewizja poprzez kampanię „Bez kasku nie jadę” zachęca do ochrony głowy maluchów podczas śnieżnych harców na nartach, snowboardzie czy łyżwach.
 • "Obciach", czy bezpieczeństwo? Co ty wybierasz?

  "Obciach", czy bezpieczeństwo? Co ty wybierasz?

  "Jest grupa sportów, gdzie - szczególnie w Polsce - noszenie kasku jest postrzegane jako słabość lub jak niektórzy mówią, mało PRO. Z drugiej strony są sporty, w których właśnie brak kasku jest brakiem profesjonalizmu" mówi Michał Machura, inicjator akcji społecznej promującej bezpieczeństwo sportu amatorskiego.
 • Praca dla gejów i lesbijek

  Praca dla gejów i lesbijek

  Największa otwartość, a nawet moda na zatrudnianie osób o orientacji homoseksualnej występuje w zachodnich stolicach Europy. "Tęczowi pracownicy" widziani są najchętniej w takich metropoliach jak: Londyn, Amsterdam, Berlin i Paryż. Sporo do zaoferowania mają też hiszpańskie kurorty.
 • Hełm dla strażaka, który ostrzeże przed niebezpieczeństwami

  Hełm dla strażaka, który ostrzeże przed niebezpieczeństwami

  Naukowcy z University of Sheffield stworzyli specjalny hełm dla strażaków, dostarczający im dodatkowych informacji o otoczeniu, w którym pracują.

Filmy - Kask (2)

 • Dlaczego jeżdżenie w kasku może uratować życie?

  Kaski są potrzebne nie tylko w sportach ekstremalnych, ale również podczas jazdy na rowerze lub deskorolce. Chronią najważniejszą część ciała, czyli głowę. Niestety dzieci często wstydzą się jeździć w kasku. Z czego to wynika? Krzysztof Skórzyński, który miał wypadek na rowerze, ale jechał w kasku oraz Magdalena Kornet, która miała wypadek na longboardzie bez kasku opowiedzieli o tych traumatycznych wydarzeniach. Czy od tamtej pory zaczęli regularnie używać kasków? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • W jakie gadżety powinni zaopatrzyć się właściciele rowerów?

  Specjaliści Mateusz Mielczarek pokazał w "Dzień Dobry TVN" gadżety na rower. (Dzień Dobry TVN/x-news)