kasjerka

Artykuły - Kasjerka (16)

 • Większość kasjerów oczekuje podwyżek. Będą strajki i utrudnienia w handlu?

  Większość kasjerów oczekuje podwyżek. Będą strajki i utrudnienia w handlu?

  Aż 90 proc. kasjerów oczekuje od swojego pracodawcy podniesienia wynagrodzenia. Prawie połowa z nich mówi o wzroście w wysokości 10 proc., a niecałe 40 proc. wskazuje na 15 proc. podwyżkę. Tylko 2 proc. badanych zdecydowanie nie myśli o wyższych zarobkach.
 • Przez zakaz handlu w niedziele kasjerzy pracują więcej poza godzinami

  Przez zakaz handlu w niedziele kasjerzy pracują więcej poza godzinami

  Obawy pracowników sieci urzeczywistniły się. Zanim została ograniczona niedzielna sprzedaż, ponad 38% kasjerów przewidywało, że będzie musiało pracować w soboty do północy i w poniedziałki od bardzo wczesnych godzin. Teraz dwa razy więcej badanych zauważa taką konieczność, patrząc z perspektywy wejścia w życie ustawy.
 • Norwegia kusi wysokimi stawkami w marketach. Nawet 75 złotych za godzinę

  Norwegia kusi wysokimi stawkami w marketach. Nawet 75 złotych za godzinę

  W zależności od sieci i piastowanego stanowiska stawki oferowane w norweskich marketach wahają się w granicach 130-160 koron (59-75 zł) za godzinę. To więcej niż w Niemczech i Wielkiej Brytanii.
 • Obradują związkowcy branży handlu z całej Europy

  Obradują związkowcy branży handlu z całej Europy

  Poprawa warunków pracy i płacy pracowników sektora handlu w Europie to jeden z celów Zjazdu Uni Europa Commerce, europejskiej federacji związków zawodowych z sektora handlu, który rozpoczął się wczoraj wieczorem w Gdańsku.
 • ​Trwają próby przeforsowania zakazu pracy w handlu w niedzielę

  ​Trwają próby przeforsowania zakazu pracy w handlu w niedzielę

  Do Sejmu trafił obywatelski projekt zmian w Kodeksie pracy, który ma na celu rozszerzenie zakazu handlu w placówkach handlowych. W Sejmie znajduje się również poselski projekt w tej samej sprawie.
 • Związkowcy z Tesco domagają się lepszych warunków pracy

  Związkowcy z Tesco domagają się lepszych warunków pracy

  Wzrostu płac, wzrostu zatrudnienia i poprawy warunków pracy domagają się związki zawodowe działające w hipermarketach Tesco. Jeśli tak się nie stanie będą protesty a może nawet strajk - ostrzegają.
 • Ile Polacy pracowali na swoje wakacje?

  Ile Polacy pracowali na swoje wakacje?

  Po zakończeniu wakacji warto zastanowić się, jak długo Polacy musieli pracować, żeby wyjechać na swoje urlopy. Zgromadzenie pieniędzy na tygodniowy wyjazd zagraniczny zajęło statystycznemu Polakowi 20 dni - wynika z analiz firmy Work Service SA. Aby udać się na wymarzony wypoczynek, kasjer w porównaniu do profesora medycyny, musiał pracować nawet trzydzieści razy dłużej!
 • Pogromcy hipermarketów

  Pogromcy hipermarketów

  Wynieść można wszystko, nawet komputer z wielkim monitorem i klawiaturą. W zeszłym roku złodzieje ukradli z polskich sklepów towar za ponad 1,2 miliarda euro!
 • Bandyci amatorzy atakują polskie banki

  Bandyci amatorzy atakują polskie banki

  Jeśli przed bankiem zaparkuje wiśniowe audi 80, to - ze statystycznego punktu widzenia - jest duże prawdopodobieństwo, że może być "gorąco". No, a jeśli owo audi zatrzyma się przed niewielką placówką PKO BP lub SKOK, to nasza czujność tym bardziej powinna wzrosnąć - czytamy w "Business Manager Magazine".
 • Kasjerka podejrzana o wyłudzenie 3 mln zł

  Kasjerka podejrzana o wyłudzenie 3 mln zł

  51-letnią kasjerkę z oddziału banku PKO BP w Łodzi zatrzymała policja. Kobieta jest podejrzana o udział w wyłudzeniu z niego - na podstawie fałszywej dokumentacji kredytowej - ponad trzech milionów złotych. Kasjerka trafiła do aresztu - poinformował Michał Szewczyk z łódzkiej policji.