karuzela finansowa

Artykuły - Karuzela finansowa (4)

 • Szef z karuzeli podatkowej i wywiad skarbowy. Kto był mózgiem?

  Szef z karuzeli podatkowej i wywiad skarbowy. Kto był mózgiem?

  Podejrzewany o pełnienie roli mózgu grupy wyłudzającej VAT były dyrektor w Ministerstwie Finansów został wyrzucony, gdy wzięto pod lupę jego oświadczenia majątkowe.
 • Z łatką oszusta - rzecz o karuzeli podatkowej

  Z łatką oszusta - rzecz o karuzeli podatkowej

  Działania Ministerstwa Finansów, których celem jest walka z nieuczciwymi praktykami podatkowymi, przynoszą konkretne rezultaty. Przynajmniej tak twierdzi sam resort finansów. I rzeczywiście - w sierpniu br. wykryto np. karuzelę podatkową, w której udział brało przynajmniej 30 polskich i zagranicznych firm. Jednak działania służące wykrywaniu VAT-owskich wyłudzeń często wymierzone są również przeciwko uczciwym przedsiębiorcom.
 • Mechanizmy karuzelowe VAT w Polsce

  Mechanizmy karuzelowe VAT w Polsce

  Luka podatkowa w zakresie podatku VAT w Polsce może wynosić nawet od 5 do 65 miliardów złotych, a mechanizmy karuzelowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne - czytamy w Raporcie ZPP: "Mechanizmy karuzelowe. Schemat działania oszustów, skutki dla Skarbu Państwa, indolencja państwa polskiego".
 • Dochody z VAT: Nokautujący cios dla budżetu

  Dochody z VAT: Nokautujący cios dla budżetu

  Od początku roku coś dziwnego dzieje się wokół podatku od towarów i usług: podatnicy skarżą się na blokadę zwrotów (ponoć jednak dostają ci, których władza lubi), agresywnie działają służby specjalne, które dziś są najważniejszym kontrolerem tego podatku, a czynniki oficjalne za to twierdzą, że jest wyjątkowo dobrze, a dochody budżetowe "mają się znakomicie".