karty bankomatowe

Artykuły - Karty bankomatowe (50)

 • Płatności po nowemu. Nie wszyscy zdążą?

  Płatności po nowemu. Nie wszyscy zdążą?

  Komisja Nadzoru Finansowego dopuszcza wydłużenie czasu dla dostawców usług płatniczych na dostosowanie się do europejskich wymogów tzw. silnego uwierzytelnienia, które mają zacząć obowiązywać 14 września 2019 r.
 • Inaczej będziemy się logować i płacić kartami

  Inaczej będziemy się logować i płacić kartami

  Od połowy września inaczej będziesz logować się na swoje konto, a zbliżeniowe transakcje na niskie kwoty, częściej niż teraz, trzeba będzie potwierdzać PIN-kodem. To efekt unijnych regulacji mających zwiększyć bezpieczeństwo transakcji.
 • Ranking bankowych kart wielowalutowych

  Ranking bankowych kart wielowalutowych

  Już 11 banków ofertuje karty wielowalutowe, które teoretycznie powinny zapewniać niskie koszty przewalutowania transakcji zagranicznych. W praktyce nie zawsze tak jest. Expander porównał ich oferty i wybrał te, które zapewniają bardzo niskie koszty przewalutowania nawet dla tych klientów, którzy nie mają ochoty otwierać kont walutowych i samodzielnie kupować waluty.
 • Gotówka umiera! Polacy preferują płatności bezgotówkowe

  Gotówka umiera! Polacy preferują płatności bezgotówkowe

  Z danych NBP wynika, że w grudniu ubiegłego roku Polacy mieli w swoich portfelach ok. 41,2 mln kart płatniczych. To aż o ok. 800 tys. więcej niż w III kw. i po raz pierwszy ich liczba przekroczyła 41 mln sztuk.
 • Jak podczas wakacji płacić w krajach, które nie należą do strefy euro

  Jak podczas wakacji płacić w krajach, które nie należą do strefy euro

  Banki zachęcają do tego, abyśmy otwierali karty walutowe. Właśnie teraz, ze względu na zagraniczne wyjazdy na wakacje. Warto z tego skorzystać wówczas, gdy nie wyjeżdżamy z biurem podróży.
 • NBP: Coraz mniej bankomatów

  NBP: Coraz mniej bankomatów

  W trzecim kwartale ubiegłego roku ubyło w Polsce 316 bankomatów, to spadek o 1,4 proc. wobec poprzedniego kwartału. Na koniec września takich urządzeń było 22 tys. 987 - poinformował Narodowy Bank Polski.
 • Lata więzienia za używanie cudzej karty bankomatowej

  Lata więzienia za używanie cudzej karty bankomatowej

  Nawet 10 lat więzienia może grozić 38-letniemu mieszkańcowi Bełchatowa, który przywłaszczył sobie zgubioną przez prawowitą właścicielkę kartę bankomatową i dokonał nią kilkunastu transakcji na kwotę 300 zł. Sprawca został zatrzymany po 9 miesiącach poszukiwań.
 • Sklepy instalują bezpłatne terminale

  Sklepy instalują bezpłatne terminale

  Program instalowania darmowych terminali w punktach, które dotychczas nie przyjmowały płatności kartowych nabiera rozpędu. Najczęściej zgłaszają się sklepiki spożywcze, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.
 • Polacy pokochali karty płatnicze

  Polacy pokochali karty płatnicze

  Według danych NBP w I kwartale br. Polacy posiadali już prawie 40 mln kart płatniczych. Co istotne coraz rzadziej leżą one bezużytecznie w szufladach.
 • Transakcje kartą najbardziej narażone na oszustwa płatnicze w sieci

  Transakcje kartą najbardziej narażone na oszustwa płatnicze w sieci

  Zjawisko oszustw płatniczych w handlu internetowym nie jest w Polsce tak powszechne, jak na świecie - wynika z badania EY i Nethone. W ostatnim roku zetknęła się z nim mniej niż jedna piąta firm, ale straty spowodowane takim zdarzeniem mogą być olbrzymie. Ryzykiem fraudu płatniczego najbardziej obciążone są płatności kartą, a te stanowią dziś ok. 10 proc. ogółu.