Sport - Karol Bielecki

Synonimy:
Kola,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Karol Bielecki (236)

 • Karol Bielecki stracił oko dokładnie 10 lat temu. I wrócił w wielkim stylu

  Karol Bielecki stracił oko dokładnie 10 lat temu. I wrócił w wielkim stylu

  10 lat temu, w tragiczny sposób, rozpoczęła się jedna z najbardziej niesamowitych historii współczesnego sportu. 11 czerwca 2010 roku jeden z najlepszych piłkarzy ręcznych świata Karol Bielecki stracił oko. A potem ten sam Karol Bielecki dał nieprawdopodobną lekcję życia i wrócił na szczyt
 • ​Sam Ward - ma w głowie 31 śrub i nie widzi na jedno oko. Mimo to chce pojechać na igrzyska

  ​Sam Ward - ma w głowie 31 śrub i nie widzi na jedno oko. Mimo to chce pojechać na igrzyska

  W listopadzie ubiegłego roku świat obiegły dramatyczne wieści dotyczące Sama Warda. Reprezentant Wielkiej Brytanii w hokeju na trawie pomógł wywalczyć swojej drużynie awans na igrzyska, lecz zapłacił za wielką cenę - doznał rozległych obrażeń twarzy, przez co utracił wzrok w lewym oku. Mimo to wrócił już do uprawiania sportu, a teraz deklaruje chęć wyjazdu na igrzyska.
 • Mijający rok czasem pożegnań ze sportem wielu gwiazd

  Mijający rok czasem pożegnań ze sportem wielu gwiazd

  Marit Bjoergen, Ole Einar Bjoerndalen, Daria Domraczewa, Petter Northug, Emil Hegle Svendsen, a w Polsce m.in. Agnieszka Radwańska, Karol Bielecki, Sławomir Szmal i Weronika Nowakowska. W 2018 roku karierę zakończyło wielu znakomitych sportowców.
 • Karol Bielecki: Marzyłem, że będę piłkarzem nożnym

  Karol Bielecki: Marzyłem, że będę piłkarzem nożnym

  Jeszcze w poprzednim sezonie zdobywał bramki dla PGE Vive Kielce. Karol Bielecki - jeden z najlepszych polskich szczypiornistów w historii od kilku miesięcy jest na sportowej emeryturze, ale na rynku wydawniczym pojawiła się już jego biografia pod tytułem "Wojownik". W rozmowie z Patrykiem Serwańskim Bielecki opowiedział o procesie powstawania książki. - To historia o trudnych wyborach, o walce z samym sobą. W trakcie kariery docierały do mnie informacje, że moja historia daje ludziom siłę. Mam nadzieję, że ta książka będzie inspiracją - powiedział.
 • Karol Bielecki o kadrze: Na młode talenty trzeba pracować

  Karol Bielecki o kadrze: Na młode talenty trzeba pracować

  - Kadra jest w fazie przebudowany. Wielu zawodników zakończyło karierę. Nie doczekaliśmy się tego, aby odchodzący zawodnicy byli zastępowani przez młode talenty. Na to trzeba jednak pracować, by były młode talenty i aby młodzież garnęła się do sportu. Wówczas będziemy mieli z czego wybierać i kadra będzie miała naturalną kolej rzeczy i wysoki poziom - ocenił Karol Bielecki, jeden z najlepszych polskich piłkarzy ręcznych w historii.
 • 20. Piknik Olimpijski - gwiazdy sportu zachęcały rodziny do aktywności

  20. Piknik Olimpijski - gwiazdy sportu zachęcały rodziny do aktywności

  20. Piknik Olimpijski na Kępie Potockiej w Warszawie, kolejny raz stał się okazją do prezentacji różnorodności świata sportu. Setki rodzin, pod okiem krajowych multimedalistów, poznawały zarówno dyscypliny znane z igrzysk, jak i nietypowe, rekreacyjne aktywności.
 • Karol Bielecki: Piłka ręczna mnie wychowała

  Karol Bielecki: Piłka ręczna mnie wychowała

  - Piłka ręczna ukształtowała mnie jako człowieka i sportowca, po prostu mnie wychowała. Dała mi szansę na to, żeby to życie było inne. Poznałem wielu wspaniałych ludzi. Wszystko, co osiągnąłem w życiu, zawdzięczam tej dyscyplinie sportu - powiedział Karol Bielecki, który niedzielnym meczem z Orlenem Wisłą Płock zakończył ponad 20-letnią, wspaniałą karierę.
 • PGE Vive Kielce mistrzem Polski w sezonie 2017/2018

  PGE Vive Kielce mistrzem Polski w sezonie 2017/2018

  Piłkarze ręczni PGE Vive Kielce zdobyli 15. tytuł mistrzów Polski. Po zwycięstwie z Orlen Wisłą Płock 33-28 na wyjeździe w pierwszym meczu finałowym, w rewanżu pokonali płocczan 33-29. Niedzielnym spotkaniem karierę zakończył Karol Bielecki.
 • Karol Bielecki: To dla mnie wyjątkowy mecz

  Karol Bielecki: To dla mnie wyjątkowy mecz

  Karol Bielecki, piłkarz ręczny PGE VIVE Kielce, niedzielnym spotkaniem z Orlen Wisłą Płock zakończy swoją ponad 20-letnią karierę. "To na pewno dla mnie wyjątkowy mecz, ale cała moja kariera była wyjątkowa" - powiedział jeden z najwybitniejszych polskich szczypiornistów w historii.
 • Karol Bielecki kończy sportową karierę

  Karol Bielecki kończy sportową karierę

  Karol Bielecki, piłkarz ręczny PGE Vive Kielce i jeden z najwybitniejszych polskich zawodników w historii tej dyscypliny, po sezonie zakończy sportową karierę. "Nie jestem już w stanie tyle dać zespołowi co dawniej" - powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej.

Filmy - Karol Bielecki (14)

 • Piłka ręczna. Sławomir Szmal wspomina kontuzję Karola Bieleckiego. Wideo

  Dokładnie 10 lat temu, 11 czerwca, w meczu piłki ręcznej pomiędzy Polską a Chorwacją, Karol Bielecki stracił oko na skutek starcia z przeciwnikiem. Całą sytuację wspomina były bramkarz reprezentacji, Sławomir Szmal.
 • Emocjonalne pożegnanie Karola Bieleckiego. Wideo

  Zobacz emocjonalne pożegnanie Karola Bieleckiego. Legenda PGE Vive Kielce zakończyła karierę zdobywając swój 7. tytuł mistrza Polski w barwach kieleckiego klubu.
 • Karol Bielecki uhonorowany przez PGE Vive Kielce. Wideo

  Karol Bielecki został uhonorowany przez władze PGE Vive Kielce. Jego koszulka z numerem 14 zawisła pod dachem Hali Legionów.
 • Bielecki wyjaśnia, dlaczego kończy karierę. Wideo

  Można było odbudować karierę w innych klubach, ale moje ambicje są takiego, żeby grać w Lidze Mistrzów i na jak najwyższym poziomie. A zdałem sobie sprawę, że mój poziom idzie coraz bardziej w dół – przyznał Karol Bielecki, jednej z naszych najlepszych szczypiornistów, który podjął decyzję o zakończeniu kariery zawodniczej po bieżącym sezonie.
 • Dujszebajew komentuje decyzję Bieleckiego. Wideo

  - Niestety każdy z nas kiedyś musi zakończyć karierę – ubolewa Tałant Dujszebajew, trener PE Vive Kielce, komentując decyzję Karola Bieleckiego o przejściu na sportową emeryturę.
 • Karol Bielecki ogłasza zakończenie kariery. Wideo

  - Chciałbym uciąć spekulacje, które mają miejsce w ostatnim czasie na temat mojego odejścia z klubu i mojej sytuacji. Po analizie wszystkiego doszedłem do wniosku, że zamierzam zakończyć karierę sportową – powiedział Karol Bielecki, znakomity piłkarz ręczny PGE Vive Kielce i przez lata filar reprezentacji Polski.
 • Karol Bielecki po porażce PGE VIVE z PSG. Wideo

  Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów przegrali z francuskim Paris Saint-Germain 28-34 (10-22).
 • Karol Bielecki: Korona zostaje w Kielcach. Wideo

  Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce pokonali w rewanżowym meczu finałowym Orlen Wisłę Płock 31-29 i zdobyli mistrzostwo Polski.
 • Karol Bielecki o meczu z Mieszkowem Brześć. Wideo

  - Po ostatnich meczach, które nam nie wyszły, było dużo nerwowości, a to spotkanie musieliśmy wygrać. Na szczęście poukładaliśmy to wszystko. Ostatni kwadrans zagraliśmy bardzo fajnie - powiedział zawodnik Vive Tauronu Kielce Karol Bielecki po meczu z Mieszkowem Brześć 35-27.
 • Sportowcy o tradycjach wigilijnych. Wideo

  O tradycjach wigilijnych opowiadają: Magdalena Fularczyk-Kozłowska , Maja Włoszczowska, Karol Bielecki, Anita Włodarczyk, Piotr Wyszomirski, Karol Kłos, Rafał Majka i Paweł Zatorski