kariera

Artykuły - Kariera (280)

 • Błyskotliwa kariera Morawieckiego pełna problemów. Wszystkie wojny wicepremiera z ministrami

  Błyskotliwa kariera Morawieckiego pełna problemów. Wszystkie wojny wicepremiera z ministrami

  Minister rozwoju i finansów nie ma łatwego życia w rządzie. Z jednej strony cieszy się pełnym zaufaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, dzięki czemu został wykreowany na głównego architekta gospodarczej "dobrej zmiany". Z drugiej - jest nowy w polityce i jego błyskotliwa kariera jest trudna do przełknięcia dla partyjnego aktywu.
 • Bariery kariery – dlaczego nie osiągamy sukcesu w pracy?

  Bariery kariery – dlaczego nie osiągamy sukcesu w pracy?

  Sukces zawodowy to cel, do którego dąży większość z nas. Jednak dla każdego może on oznaczać coś innego – wysokie stanowisko, dobre zarobki, uznanie w branży, kariera naukowa, własna firma. A jeśli mimo starań i nakładów wymarzony sukces nie nadchodzi dopada nas zwątpienie. Co sprawia, że nasza kariera stoi w miejscu?
 • Kariera - wróg przyszłej mamy

  Kariera - wróg przyszłej mamy

  Trwa gorąca dyskusja nad kampanią zachęcającą do macierzyństwa. Lawinę dyskusji i komentarzy poruszył spot stworzony przez Fundację Mamy i Taty. Klip sugeruje, że nie da się połączyć kariery z macierzyństwem. Czy naprawdę tak jest? O tym rozmawiały w studiu programu "Świat się kręci" m.in. Kamila Grabowska z Fundacji Mamy i Taty, Bożena Dykiel oraz Izabella Łukomska-Pyżalska. - Połączenie macierzyństwa z karierą jest mo
 • Pokolenie Y uważa, że biznes skupia się przede wszystkim na własnych interesach

  Pokolenie Y uważa, że biznes skupia się przede wszystkim na własnych interesach

  W ciągu najbliższych 10 lat pokolenie Y będzie stanowiło 75 proc. siły roboczej na świecie, a tym samym jego wpływ na kształt biznesu rośnie. Millenialsi dostrzegają ogromną lukę pomiędzy oczekiwaniami wobec firm a ich rzeczywistym działaniem na rzecz społeczności lokalnych.
 • Polacy uznają przedsiębiorczość za dobrą ścieżkę kariery

  Analizując wyniki badania Global Entrepreneurship Monitor 2013 można zauważyć pewną ciekawą tendencję: na ogół im wyższy poziom rozwoju gospodarczego kraju, tym mniej osób wskazuje własną firmę jako dobrą ścieżkę kariery. W Polsce odsetek osób postrzegających prowadzenie własnego biznesu jako dobrą ścieżkę kariery wyniósł około 67 proc., a więc znacznie więcej niż wynosi średnia dla całej Unii Europejskiej (blisko 57 proc.).
 • Tylko co dziesiąty Polak podnosi kwalifikacje zawodowe

  Tylko co dziesiąty Polak podnosi kwalifikacje zawodowe

  Mniej niż 10 proc. Polaków powyżej 25. roku życia decyduje się na podnoszenie kwalifikacji zawodowych - wynika z Diagnozy Społecznej 2013. Częściej dokształcają się osoby z wykształceniem wyższym lub policealnym, najrzadziej - mający tylko wykształcenie podstawowe i niższe.
 • Język obcy jest kluczem do kariery

  Język obcy jest kluczem do kariery

  Posługiwanie się językiem obcym jest jedną z podstawowych umiejętności niezbędnych na rynku pracy. Wystarczy przejrzeć oferty zatrudnienia publikowane w internecie, by przekonać się, że ok. 60% pracodawców oczekuje od kandydatów wysoko rozwiniętych kompetencji w tym zakresie podając znajomość angielskiego, jako jedno z głównych kryteriów w ogłoszeniach o pracę.
 • Pokolenie Y: Wyzwanie i potencjał

  Pokolenie Y: Wyzwanie i potencjał

  Wpływ pokolenia Y na kształt biznesu widocznie wzrasta. Jego reprezentanci często stanowią wyzwanie dla działów personalnych, wybierając zawodową niezależność i odrzucając tradycyjny model organizacji w firmie. Z drugiej strony lada moment będą musieli przejąć większą odpowiedzialność w przedsiębiorstwach, przejmując stanowiska kadry kierowniczej zajmowane dotychczas przez reprezentantów pokolenia X. Jak właściwie wykorzystać umiejętności przedstawicieli tej generacji?
 • ​Romans biurowy - nie, dziękuję

  ​Romans biurowy - nie, dziękuję

  "Miłość i praca - nie, dziękuję. Wybieram karierę" - to opinia 54 proc. uczestników globalnej ankiety portalu Monster.com. 39 proc. badanych jest przeciwna romansowi w pracy i nigdy nie zdecydowałaby się na to, bojąc się, że to zaszkodzi ich karierze. 27 proc. nie obawia się, że biurowy romans zaszkodzi im w pracy i byłoby skłonnych spotykać się z kolegą lub koleżanką z pracy. 19 proc. osób nawet przekonanie, że mogą zawodowo na tym stracić, nie powstrzymałoby przed takim krokiem, jeśli spodobałaby się im osoba, z którą pracują.
 • Większość gwiazd sportu bankrutuje niedługo po zakończeniu kariery

  Większość gwiazd sportu bankrutuje niedługo po zakończeniu kariery

  Zarobki idące w miliony nie gwarantują wcale bezpieczeństwa finansowego. Potwierdzają to historie znanych sportowców. Po zakończeniu kariery sportowej ponad połowa z nich dość szybko ogłasza bankructwo.

Filmy - Kariera (9)

 • Choć karierę tenisową zakończyła kilka lat temu, wciąż jest w świetnej formie

  Choć Iveta Benesova tenisową karierę zakończyła w 2014 roku, wciąż jest w świetnej formie. 36-latka może pochwalić się nienaganną figurą, którą zachwyca fanów. W ostatnim czasie Czeszka zainwestowała w branżę jubilerską, a na instagramie dzieli się modowymi inspiracjami. (Agencja TVN/x-news)
 • Wieczna kariera Britney Spears

  Piosenkarka Britney Spears 11 lat temu przechodziła bardzo trudny okres w swojej karierze. Powodem problemów było wówczas załamanie nerwowe. Dziś artystka przeżywa drugą młodość, a złe chwile z przeszłości pozostają jedynie smutnym wspomnieniem.
 • Polska stwarza lepsze perspektywy rozwoju zawodowego niż kraje Zachodu

  Młodzi pracownicy w Polsce mają szanse na szybszy awans i objęcie odpowiedzialnych stanowisk niż w krajach Europy Zachodniej. Menedżerowie pracujący nad Wisłą są średnio o kilkanaście lat młodsi niż w Niemczech czy Stanach Zjednoczonych. Rozwój starają się wspierać także sami pracodawcy, wdrażając w swojej kulturze korporacyjnej nowoczesne rozwiązania stosowane przez światowych liderów, takie jak coaching czy mentoring. – Wszystko wskazuje na to, że szanse rozwoju zawodowego w Polsce są dla grupy młodych pracowników coraz lepsze. Kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że jako lider w tym peletonie najszybciej gonimy kraje Europy Zachodniej m.in. pod względem wykształcenia, to pokazuje, że przestrzeń do rozwoju jest bardzo duża – powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor komunikacji korporacyjnej i społecznej odpowiedzialności biznesu Orange Polska podczas konferencji „Wybierz Polskę – od rozwoju indywidualnego do rozwoju kraju”, która odbyła się w gmachu warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Odsetek Polaków rozpoczynających studia po ukończeniu szkoły średniej jest jednym z najwyższych na świecie i wynosi ponad 80 proc. Średnia dla wszystkich krajów OECD jest poniżej 60 proc., jak wynika z danych Eurostatu. Między 2005 a 2012 rokiem o 16,4 proc. wzrosła u nas liczba osób z wyższym wykształceniem. Średni wzrost w UE to 7,8 proc.
 • Joanna Kurowska ma mnóstwo planów zawodowych

  Joanna Kurowska ma zapełniony grafik zawodowy do końca września. W lipcu będzie na plan kolejnej serii „Świata według Kiepskich”, a we wrześniu zaczyna zdjęcia do filmu fabularnego w reżyserii Bartosza Brzeskota. Wciąż będzie też grała w serialu „Klan”. – Mam dużo planów zawodowych – przyznaje aktorka. Aktorka weźmie m.in. udział w nowym filmie fabularnym w reżyserii Bartosza Brzeskota. – Zaczynam zdjęcia we wrześniu. To będzie film kręcony nad morzem. Cieszę się. Gram tam jedną z głównych ról. To bardzo fajna rola i myślę, że spodoba się widzom – mówi Joanna Kurowska, jednak szczegółów jeszcze nie chce zdradzać.