Film - kardynałowie

Synonimy:
kardynał,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kardynałowie (13)

 • TVP: O misję publiczną... w kościele

  TVP: O misję publiczną... w kościele

  Przedstawiciele Telewizji Polskiej o przyszłości mediów publicznych rozmawiają z... przedstawicielami kościoła. Czyżby wpływ na to miały prasowe doniesienia informujące o tym, że budżet redakcji katolickich został mocno obcięty?
 • Czy papież nas zaskoczy?

  Czy papież nas zaskoczy?

  Czy wiecie, że papież w Watykanie odprawiał egzorcyzmy, a Japończycy nauczyli się dla niego śpiewać po polsku piosenkę "Góralu czy ci nie żal"? Między innymi tego dowiadujemy się z filmu "Świadectwo". Ten fabularyzowany dokument jest jednak opowieścią głównie dla Polaków. My na pewno wzruszymy się, oglądając tę produkcję.
 • "My i tak wiemy, że jest święty"

  "Ten film nie jest wywiadem. To nie jest kalendarium życia papieża. To jest świadectwo - film o człowieku i mam nadzieję, że udało się to pokazać" - powiedział producent "Świadectwa" Przemysław Hauser podczas konferencji, która odbyła się w środę, 15 października, w Watykanie, w sali Stampa. Na pytania dziennikarzy odpowiadali także kardynał Stanisław Dziwisz i Michael York.
 • "Świadectwo" w Watykanie

  "Świadectwo" w Watykanie

  To będzie wyjątkowe wydarzenie. W przypadającą w czwartek, 16 października, 30. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, w Watykanie odbędzie się uroczysta premiera filmu "Świadectwo".
 • Aktor spotkał kardynała

  Aktor Michael York i jego żona Patricia spotkali się w czwartek z kard. Stanisławem Dziwiszem. York uczestniczy w Krakowie w zdjęciach do filmu "Świadectwo", który powstaje na podstawie wspomnień metropolity krakowskiego o Janie Pawle II.
 • "Kod Da Vinci" szansą dla Kościoła?

  "Kod Da Vinci" szansą dla Kościoła?

  Przewodniczący episkopatu Włoch i zarazem papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Camillo Ruini zdystansował się w poniedziałek, 15 maja, od kościelnych hierarchów, nawołujących do bojkotu filmu "Kod da Vinci" i wyraził przekonanie, że da on szansę przekazania światu prawdy na temat chrześcijaństwa. W ostrych słowach potępił jednocześnie powieść Dana Browna "Kod Leonarda da Vinci", której ekranizacja trafi 19 maja do kin na całym świecie.
 • "Jan Paweł II": Bez precedensu

  "Jan Paweł II": Bez precedensu

  W piątek, 3 marca, na naszych ekranach debiutuje film "Jan Paweł II" Johna Kenta Harrisona z Jonem Voightem w tytułowej roli. To kolejny, po "Karolu - człowieku, który został Papieżem" filmowy portret Jana Pawła II. Tak uroczystego otwarcia w polskich kinach nie miał jednak od dawna żaden obraz. Czwartkowa potrójna premiera "Jana Pawła II" to wydarzenie bez precedensu.
 • "Jan Paweł II" w telewizji RAI

  "Jan Paweł II" w telewizji RAI

  Pierwszy kanał włoskiej telewizji publicznej RAI wyemitował w niedzielę, 27 listopada, pierwszą z dwóch części filmu "Jan Paweł II" w reżyserii Johna Kenta Harrisona, którego światowa premiera w obecności Benedykta XVI odbyła się 17 listopada. Drugi odcinek włoska telewizja nada w poniedziałek, 28 listopada.
 • Kardynał Macharski chwali "Karola"

  Kardynał Macharski chwali "Karola"

  "Film Karol - człowiek, który został papieżem odsłania część tajemnicy Jana Pawła II" - powiedział kardynał Franciszek Macharski podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 9 czerwca, w Warszawie. Włoski film o Karolu Wojtyle wchodzi na ekrany polskich kin 17 czerwca.
 • "Karol": Premiera w Polsce

  "Karol": Premiera w Polsce

  Polską premierę kinową filmu "Karol - człowiek, który został papieżem" poprzedzą dwie konferencje prasowe - 9 czerwca w Warszawie oraz 15 czerwca w Krakowie. Jak poinformował nas dystrybutor filmu, firma ITI Cinema, honorowy patronat nad produkcją objął kardynał Franciszek Macharski. Na ekrany kin w całej Polsce tytuł trafi 17 czerwca.