karaluchy

Artykuły - Karaluchy (17)

 • Karaluchy ewoluują szybciej, niż nam się wydawało

  Karaluchy ewoluują szybciej, niż nam się wydawało

  Nadchodzą superkaraluchy. Nowe badania wykazały, że niemieckie karaluchy (Blattella germanica) wyjątkowo szybko ewoluują i wkrótce mogą stać się oporne na wiele powszechnie stosowanych środków owadobójczych. To może sprawić, że staną się niemożliwe do wyeliminowania.
 • Mleko z karalucha jest... bardzo odżywcze

  Mleko z karalucha jest... bardzo odżywcze

  ​Już wkrótce na sklepowych półkach obok mleka bezlaktozowego i sojowego może pojawić się nowy produkt. Mleko pozyskiwane z karaluchów jest podobno jedną z najbardziej odżywczych substancji na Ziemi.
 • Z wizytą na chińskiej fermie karaluchów. "Są pyszne i przynoszą coraz większe zyski" (napis

  Chociaż fermy karaluchów wolą jeszcze działać dyskretnie i na uboczu, chińscy hodowcy insektów dumnie podnoszą głowy. Ich zbiory już dziś przynoszą pokaźne zyski.
 • Nanoboty wkrótce będą precyzyjnie dostarczać leki?

  Nanoboty wkrótce będą precyzyjnie dostarczać leki?

  Naukowcy stworzyli pierwszy komputer wewnątrz karalucha, który może wykonywać te same operacje logiczne, co pełnowymiarowa jednostka zbudowana na bazie krzemu.
 • Chiny: Ucieczka karaluchów

  Z gospodarstwa w chińskiej prowincji Jiangsu uciekło półtora miliona karaluchów. Właściciele farmy wytwarzają leki, stosowane w tradycyjnej chińskiej medycynie, do których produkcji używa się między innymi karaluchów.
 • Oto najgorszy hotel świata

  Oto najgorszy hotel świata

  Więzienna wygoda - takim sloganem reklamuje się "Hans Brinker Budget Hotel" w Amsterdamie, które wybrany zostało najgorszym miejscem do zakwaterowania na świecie. Właścicielom to nie przeszkadza i nawet... się tym chwalą.
 • Lady Gaga wystąpi w kapeluszu z żywymi karaluchami

  Lady Gaga wystąpi w kapeluszu z żywymi karaluchami

  Gwiazda muzyki pop Lady Gaga chce wystąpić w kapeluszu z wbudowaną klatką na karaluchy, tak by insekty mogły pełzać po jej głowie. Powód? Ponoć karaluchy dobrze reagują na jej muzykę...
 • Klip roku? Karaluch, wymioty, samobójstwo...

  Klip roku? Karaluch, wymioty, samobójstwo...

  Gwiazdor hip hopu Kanye West nie ma wątpliwości. "Yonkers" Tyler, The Creator to klip roku 2011!
 • Jestem karaluchem, który przetrwa

  Jestem karaluchem, który przetrwa

  Pod koniec 2010 roku INTERIA.PL spotkała się z Tymonem Tymańskim, by porozmawiać między innymi o kondycji krajowej sceny muzycznej. Jak się okazało, muzyk występujący w swej barwnej historii z takimi formacjami, jak Miłość czy Kury, był w minorowym nastroju. W rozmowie z Arturem Wróblewskim poinformował o rozwiązaniu wytwórni Biodro Records. - Trzeba się podzielić na mniejsze szalupy i ratować - stwierdził trójmiejski artysta.
 • Antybiotyki z mózgu karalucha

  Mózg karalucha czy szarańczy może być bogatym źródłem antybiotyków, zwalczających nawet najbardziej oporne bakterie - ogłoszono podczas konferencji Society for General Microbiology w Nottingham.

Filmy - Karaluchy (4)

 • Nie oglądaj tego przy posiłku. Są obrzydliwe!

  Czy mamy tutaj sympatyków karaluchów? Raczej nie. Nie poleca się oglądanie tego także podczas posiłku. Są obrzydliwe.
 • Polowanie na karalucha

  To film dla tych, którzy lubią się bać. Dwóch przyjaciół przeżyło prawdziwe chwile grozy, kiedy w ich dom nawiedził niebezpieczny insekt. Kto przeżył to makabryczne spotkanie? Przekonajcie się, oglądając ten film. Uwaga! Robicie to na własną odpowiedzialność...
 • Najbardziej odjechana reklama świata

  Koreański piosenkarz reklamuje środek zabijający robale. Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć!
 • Zmarł po zjedzeniu karaluchów

  Policja oczekuje na wyniki badań toksykologicznych 32-letniego Ewarda Archbolda, który zmarł po wygraniu zawodów w jedzeniu karaluchów. Na nagraniu z konkursu zorganizowanego przez sklep zoologiczny w Deerfield Beach na Florydzie widać zawodników, w tym zmarłego mężczyznę, zajadających robaki. Na kolejnym ujęciu, nakręconym przed sklepem już po zakończeniu konkursu, Archbold słania się na nogach z trudem powstrzymując mdłości.