kara za piractwo

Artykuły - Kara za piractwo (27)

 • 10 lat więzienia za piractwo?

  10 lat więzienia za piractwo?

  Wielka Brytania chce zaostrzenia kar za piractwo internetowe. Jeśli nowe prawo wejdzie w życie, to możliwe będzie skazanie takiej osoby nawet na 10 lat więzienia.
 • 10 lat więzienia za handel nielegalnymi programami

  10 lat więzienia za handel nielegalnymi programami

  Prawie 200 zarzutów postawiła Policja dwójce mieszkańców Namysłowa za handel nielegalnym oprogramowaniem na jednym z popularnych portali aukcyjnych. Wartość nielegalnego oprogramowania wstępnie oszacowano na aż 7,5 mln złotych. Zatrzymanym postawiono zarzuty uzyskania cudzych programów komputerowych bez zgody osoby uprawnionej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i rozpowszechniania programów bez zezwolenia. Ze względu na szacowną wielkość szkody, grozi za to kara do 10 lat więzienia.
 • Milion dolarów odszkodowania za korzystanie z nielegalnego oprogramowania

  Milion dolarów odszkodowania za korzystanie z nielegalnego oprogramowania

  1 mln dolarów odszkodowania ma zostać spłacone przez polską firmę na mocy ugody zawartej z BSA, branżową organizacją non-profit reprezentującą producentów oprogramowania i sprzętu komputerowego, powołaną w celu podejmowania działań na rzecz bezpiecznego i zgodnego z prawem środowiska cyfrowego. Ugoda dotyczy ponad 200 nielegalnych programów, które były zainstalowane na komputerach firmy.
 • Pirat komputerowy sprzedający na Allegro skazany na 3 lata więzienia

  Pirat komputerowy sprzedający na Allegro skazany na 3 lata więzienia

  Sąd Rejonowy w Słupsku skazał Tomasza Z. na 3 lata pozbawienia wolności za kradzież i rozpowszechnianie oprogramowania komputerowego na znanym portalu aukcyjnym. Sąd nie zastosował warunkowego zawieszenia wykonania kary.
 • Prawie 3 lata więzienia za "pirata" filmu "Szybcy i wściekli 6"

  Prawie 3 lata więzienia za "pirata" filmu "Szybcy i wściekli 6"

  25-letni Amerykanin został skazany na 33 miesiące pozbawienia wolności za nagranie w kinie całego filmu "Szybcy i wściekli 6", a potem umieszczenie go w sieciach P2P - czytamy w serwisie Yahoo.
 • "Zabezpieczenie" sprzętu przez policję - tego najbardziej boją się polscy piraci

  "Zabezpieczenie" sprzętu przez policję - tego najbardziej boją się polscy piraci

  Kancelaria, która wysyła wezwania do zapłaty za ściągnięte filmy, nie musi się obawiać, że ludzie przestaną płacić. Polscy internauci bardziej od niesprawiedliwych kar boją się tego, że przyjdą policjanci i "przywłaszczą" sobie ich komputery.
 • Nielegalne oprogramowanie w białostockiej drukarni

  Nielegalne oprogramowanie w białostockiej drukarni

  Białostoccy policjanci ujawnili drukarnię, która korzystała z nielegalnego oprogramowania. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli 4 komputery oraz 1 dysk zewnętrzny, na których ujawniono nielegalne oprogramowanie biurowe i graficzne, którego wartość oszacowano wstępnie na 50 tys. zł.
 • 652 tys. dol. kary za udostępniony film

  652 tys. dol. kary za udostępniony film

  28-letni Szwed ma zapłacić równowartość 652 tys. dol. za umieszczenie w sieci nielegalnej kopii jednego filmu. To niesamowicie surowa kara, ale mogło być jeszcze gorzej: prokurator domagał się więzienia.
 • Hotfile: 80 mln odszkodowania. Serwis został zamknięty

  Hotfile: 80 mln odszkodowania. Serwis został zamknięty

  Proces związany z naruszaniem praw autorskich przez popularny serwis hostingowy Hotfile właśnie dobiegł końca. Przedstawiciele strony oskarżonej zgodzili się pójść na ugodę, która zakłada wypłacenie 80 milionów dolarów odszkodowania dla wszystkich studiów filmowych, których prawa autorskie zostały pogwałcone. Tym samym serwis Hotfile został zamknięty.
 • Nielegalne oprogramowanie za ponad milion złotych

  Nielegalne oprogramowanie za ponad milion złotych

  Świętokrzyscy policjanci z jednostki ds. zwalczania przestępczości gospodarczej zabezpieczyli w dwóch mieszkaniach w Kielcach nielegalne oprogramowanie, którego wartość może opiewać na kwotę ponad miliona złotych. Wśród ujawnionych przez Policję programów znajdował się m.in. program do projektowania samolotów.