menway - kapitan

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Kapitan (2019, reż. Robert Schwentke) ,

Artykuły - Kapitan (10)

 • Własowiec - bohater Powstania, cz. II

  Własowiec - bohater Powstania, cz. II

  Do dziś w historiografii Powstania Warszawskiego powtarza się pogląd, że Konstanty Kaługin był skoczkiem spadochronowym, który w połowie lipca został zrzucony w okolicach Warszawy jako wywiadowca...
 • Własowiec - bohater Powstania, cz. I

  Własowiec - bohater Powstania, cz. I

  Stalin i partia komunistyczna byli bezwzględni i nie mieli ani odrobiny litości dla setek tysięcy obywateli sowieckich, którzy przeszli na stronę wroga i walczyli przeciwko Armii Czerwonej w szeregach armii generała Andrieja Własowa i dziesiątkach innych formacji kolaborujących z Niemcami.
 • Polak w centrum wywiadowczej wojny

  Polak w centrum wywiadowczej wojny

  Ta historia mogłaby posłużyć za gotowy scenariusz filmu sensacyjnego. Gdy na frontach II wojny ścierały się potężne armie, na "tyłach" trwała mordercza wymiana ciosów między służbami specjalnymi. W samym środku tego dramatu znalazł się Polak, kpt. Boczoń. Oto kolejna część jego pasjonującej historii...
 • Polski szpieg w mundurze nazisty

  Polski szpieg w mundurze nazisty

  Głęboko zakonspirowany agent, etatowy pracownik Abwehry, kierownik kilku siatek wywiadowczych - oto kapitan Władysław Boczoń ps. "Pantera", który bezlitośnie walczył z Gestapo.
 • Największe katastrofy lotnicze

  Największe katastrofy lotnicze

  Wypadki w powietrzu zdarzają się nie tylko kilkaset raz rzadziej niż na drogach, ale także łączna liczba poszkodowanych w nich osób jest zdecydowanie mniejsza. Jednak to katastrofy lotnicze najbardziej przykuwają naszą uwagę...
 • Polak w Abwehrze, czyli kulisy wojny szpiegów

  Polak w Abwehrze, czyli kulisy wojny szpiegów

  Jego zagadkowe losy prowadziły przez meandry największych tajemnic polskiej konspiracji i bezlitosnej walki prowadzonej z Gestapo. Oto druga część historii kapitana Władysław Boczonia, ps. "Pantera".
 • Zatopili okręt pełen rtęci!

  Zatopili okręt pełen rtęci!

  Dokładnie 65 lat temu, 9 lutego 1945 r., u wybrzeży Norwegii Brytyjczycy dopadli niemieckiego U-boota z wyjątkowo cennym ładunkiem na pokładzie. Po raz pierwszy - i jak dotąd jedyny w historii - jeden okręt podwodny zatopił drugi, kiedy obydwa były całkowicie zanurzone...
 • Historia polskiego superagenta

  Historia polskiego superagenta

  Przez lata "Stawka większa niż życie" przyciągała przed ekrany miliony Polaków. Jednak twórcom scenariusza nie przyszło do głowy, że tworząc fikcyjną postać polskiego agenta umieszczonego w Abwehrze, otarli się o prawdę.
 • F-16 i strzał adrenaliny

  F-16 i strzał adrenaliny

  Co ma robić człowiek, który potrzebuje nowych wrażeń, a żyje w świecie, w którym już coraz mniej jest miejsca dla bohaterów czy awanturników? Na przykład, może zostać pilotem F-16.
 • Świat jutra na DVD

  Świat jutra na DVD

  Na video i DVD zadebiutował film "Sky Kapitan i świat jutra". Ten przygodowo-fantastyczny obraz to przełomowy moment w historii kina.