Film - kandydat

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Kandydat (Film (2004)[The Manchurian Candidate] Reż.Jonathan Demme) ,

Artykuły - Kandydat (39)

 • Czeski kandydat do Oscara!

  Czeski kandydat do Oscara!

  W poniedziałek, 17 września, członkowie Czeskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej zadecydowali, że czeskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny będzie obraz Davida Ondříčka "In the shadow" ("Ve stínu"), realizowany w koprodukcji czesko-polsko-słowackiej.
 • Pewny kandydat do Oscara?

  Pewny kandydat do Oscara?

  Michel Hazanavicius ponownie triumfuje. Reżyser "Artysty" otrzymał prestiżową nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Reżyserów Filmowych (Directors Guild of America - DGA). W ocenie fachowców, Francuz jest murowanym kandydatem do Oscara.
 • Fiński kandydat do Oscara

  Fiński kandydat do Oscara

  Obraz "Człowiek z Hawru" , którego reżyserem, scenarzystą i producentem jest Aki Kaurismaki, będzie reprezentował Finlandię w rywalizacji o nominację do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.
 • Najpoważniejszy kandydat do Oscara

  Najpoważniejszy kandydat do Oscara

  Magazyn "Time" wybrał najlepsze filmy minionego roku. Wśród wyróżnionych obrazów znalazł się "Jak zostać królem" z Colinem Firthem, typowanym za tą rolę do nagrody Oscara.
 • Kaczyńskiego więcej w telewizji

  Kaczyńskiego więcej w telewizji

  Jarosław Kaczyński nadal wyprzedza Bronisława Komorowskiego pod względem liczby wystąpień w telewizji.
 • TVN nie musi przepraszać Korwin-Mikkego

  TVN nie musi przepraszać Korwin-Mikkego

  TVN nie musi przepraszać kandydata na prezydenta Janusza Korwin-Mikkego za to, że w materiale o piosenkach dla kandydatów pokazano go z ręką wzniesioną w hitlerowskim pozdrowieniu - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Prawnik Korwin-Mikkego zapowiada odwołanie.
 • Program Lisa jednak się odbędzie

  Program Lisa jednak się odbędzie

  Poniedziałkowy program Tomasza Lisa jednak się odbędzie. Udział weźmie w nim nie trzech, ale jeden kandydat na prezydenta: Bronisław Komorowski - poinformował rzecznik TVP Stanisław Wojtera.
 • Wizja dla Komorowskiego, eter dla Kaczyńskiego

  Wizja dla Komorowskiego, eter dla Kaczyńskiego

  Stacje telewizyjne najczęściej spośród kandydatów na prezydenta pokazywały w ostatnim tygodniu Bronisława Komorowskiego. Z kolei w audycjach radiowych więcej razy występował Jarosław Kaczyński
 • Komorowski nie chce do TVP. Woli TVN!

  Komorowski nie chce do TVP. Woli TVN!

  Przedostatni poniedziałek kampanii wyborczej zdominowała dyskusja o telewizyjnej debacie kandydatów na prezydenta. Sztab Bronisława Komorowskiego ogłosił, że "na dzisiaj" wyklucza jego udział w debacie 4 kandydatów w TVP; w zamian proponuje spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w TVN.
 • Cannes: Rumuński kandydat

  Cannes: Rumuński kandydat

  Rumuński reżyser Cristi Puiu ("Śmierć pana Lazarescu") kończy pracę nad swym nowym obrazem "Aurora", który według wstępnych prognoz powinien znaleźć się w programie majowego festiwalu w Cannes.