Kanclerz Niemiec Angela Merkel

Artykuły - Kanclerz Niemiec Angela Merkel (80)

 • W tym roku do Niemiec przyjedzie milion migrantów

  W tym roku do Niemiec przyjedzie milion migrantów

  W tym roku kanclerz Angela Merkel spodziewa się w przyjazdu do Niemiec miliona migrantów - podał w niedzielę tygodnik "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" (FAS). Dotychczasowe szacunki MSW przewidywały 800 tys. uchodźców.
 • Bankructwo Grecji: Brak woli do kompromisu po stronie Grecji (Merkel)

  Bankructwo Grecji: Brak woli do kompromisu po stronie Grecji (Merkel)

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel zarzuciła Grecji brak woli osiągnięcia kompromisu, ale zadeklarowała gotowość do dalszych rozmów z Atenami. Wicekanclerz Sigmar Gabriel oskarżył rząd Grecji o kierowanie się ideologią. Grecji grozi bankructwo i wyjście ze strefy euro.
 • Eksperci: Merkel staje się rozgrywającym w relacjach UE-Rosja

  Eksperci: Merkel staje się rozgrywającym w relacjach UE-Rosja

  Wizyta kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Kijowie na dzień przed ukraińskim Dniem Niepodległości była ważnym gestem politycznym i sukcesem wizerunkowym - oceniają eksperci Jan Piekło i Agnieszka Łada. Ich zdaniem Merkel staje się rozgrywającym w relacjach UE-Rosja.
 • "Ziemia za gaz". "The Independent" pisze o "sekretnym porozumieniu" Merkel z Putinem

  "Ziemia za gaz". "The Independent" pisze o "sekretnym porozumieniu" Merkel z Putinem

  Uznanie aneksji Krymu za gwarancję spokoju - tak ma wyglądać porozumienie z Putinem, nad którym pracuje kanclerz Niemiec Angela Merkel - pisze "The Independent" powołując się na swoje źródła, które mają być "zbliżone do negocjacji". Ukraina ma też nie starać się o wejście do NATO - pisze w sensacyjnym artykule Margareta Pagano.
 • Obama: Kolejnym etapem - sankcje sektorowe

  Obama: Kolejnym etapem - sankcje sektorowe

  Kolejnym etapem sankcji wobec Rosji będą tzw. sankcje sektorowe, wymierzone w rosyjską gospodarkę - powiedział prezydent USA Barack Obama po spotkaniu z kanclerz Angelą Merkel. Jeśli Rosja zakłóci wybory prezydenckie na Ukrainie, USA nie będą miały wyboru w tej kwestii - dodał.
 • Merkel: Rosja musi zapobiec rozlewowi krwi na Ukrainie

  Merkel: Rosja musi zapobiec rozlewowi krwi na Ukrainie

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała prezydenta Rosji, aby nie dopuścił do rozlewu krwi na Ukrainie. Po raz kolejny podkreśliła też , że aneksja Krymu była niezgodna z prawem.
 • Szczyt UE: Nowe osoby na "czarnej liście" w związku z aneksją Krymu

  Szczyt UE: Nowe osoby na "czarnej liście" w związku z aneksją Krymu

  UE dodała 12 nazwisk do listy osób objętych sankcjami w związku z aneksją Krymu przez Rosję. KE i kraje UE przygotują sankcje gospodarcze wobec Rosji, które będą uruchomione w razie dalszej destabilizacji Ukrainy - to ustalenia pierwszego dnia szczytu UE.
 • Merkel: Będą dalsze sankcje dla Rosji

  Merkel: Będą dalsze sankcje dla Rosji

  Przywódcy państw UE wprowadzą dalsze sankcje wobec Rosji, w tym rozszerzą listę osób, objętych zakazem wjazdu oraz blokadą kont - oświadczyła Angela Merkel. Zdaniem kanclerz Niemiec, z powodu polityki Rosji G8 obecnie nie istnieje.
 • Merkel w rozmowie z Putinem o rozszerzeniu misji OBWE na Ukrainie

  Merkel w rozmowie z Putinem o rozszerzeniu misji OBWE na Ukrainie

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel w rozmowie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem powiedziała, że na Ukrainę należy wysłać większą liczbę obserwatorów OBWE. Rosyjski przywódca zgodził się z tą propozycją - przekazał w niedzielę rzecznik niemieckiej kanclerz.
 • "Spiegel": Merkel nie pojedzie na G8 do Soczi, jeśli będzie referendum

  "Spiegel": Merkel nie pojedzie na G8 do Soczi, jeśli będzie referendum

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel nie weźmie udziału w czerwcowym szczycie G8 w Soczi, jeżeli wyznaczone na 16 marca referendum na Krymie w sprawie wejścia półwyspu w skład Federacji Rosyjskiej nie zostanie wstrzymane - podał w sobotę tygodnik "Der Spiegel".