kamuflaż

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Kamuflaż (Film (1999)[Camouflage] Reż.James Keach) ,

Artykuły - Kamuflaż (11)

 • Pająk, który wygląda jak liść

  Pająk, który wygląda jak liść

  Dzisiaj nawet zwykły liść może być zabójczy. Właśnie odkryto pająka, który wygląda jak... fragment liścia.
 • Niewidzialny kamuflaż to już tylko kwestia czasu?

  Niewidzialny kamuflaż to już tylko kwestia czasu?

  Twórcy filmowych hitów z gatunku sci-fi nie raz umieszczali w swoich dziełach ciekawe rozwiązania, oparte na idei niewidzialnego kamuflażu. Tymczasem rzeczywistość zaczyna powoli doganiać fikcję, bowiem naukowcom z Uniwersytetu w Rochester udało się skonstruować urządzenie, które skutecznie ukrywa obiekty przed naszym wzrokiem.
 • Polacy opracowali inteligentny kamuflaż

  Polacy opracowali inteligentny kamuflaż

  Inżynierowie z Wojskowego Instytutu Techniki Inżynieryjnej im. J. Kosackiego we Wrocławiu opracowali pierwszy na świecie inteligentny kamuflaż, samodzielnie dostosowujący się do barw otoczenia – czytamy na łamach serwisu Defence24.
 • Dzięki polskim naukowcom czołg zmieni barwę niczym kameleon

  Dzięki polskim naukowcom czołg zmieni barwę niczym kameleon

  Polacy jako pierwsi na świecie przygotowują system, który niczym kameleon zmieni kolor obiektów obserwowanych gołym okiem, np. czołgu czy stanowiska dowodzenia. W przyszłości może sprawić, że i żołnierski mundur zmieni kolor przystosowując go do otoczenia.
 • Wytarte, sprane, znoszone - odważna kolekcja trampek Converse Well Worn

  Wytarte, sprane, znoszone - odważna kolekcja trampek Converse Well Worn

  W sezonie wiosna/lato 2013 Converse powraca do swoich rockowych korzeni. Na najlepszych koncertach i najgłośniejszych imprezach pojawia się Chuck Taylor All Star Well Worn w takiej formie, jaką kochamy najbardziej - znoszone, przybrudzone, pamiętające najpiękniejsze momenty.
 • Naukowcy stworzyli materiał niewidzialny dla mikrofal

  Naukowcy stworzyli materiał niewidzialny dla mikrofal

  Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce naukowcom uda się stworzyć płaszcz niewidzialności, choć działający w specyficznych warunkach. Potwierdzają to najnowsze odkrycia badaczy z Duke University.
 • Serialowa wiosna

  Serialowa wiosna

  Wiosną na antenie Canal+ pojawi się pięć nowych seriali: "Kamuflaż", finałowa seria "Przez 24 godziny", nagrodzony m.in. Złotym Globem w 2011 roku miniserial "Carlos", 5. sezon "Rockefeller Plaza 30" oraz 2. sezon anime "Sengoku Basara".
 • "Kamuflaż" - nowy serial w Polsce

  "Kamuflaż" - nowy serial w Polsce

  W niedzielę, 1 sierpnia, w telewizji "n" będzie miała miejsce polska premiera nowego serialu sensacyjnego z Piper Perabo w roli głównej - "Kamuflaż" ("Covert Affairs").
 • BMW X1 bez kamuflażu

  BMW X1 bez kamuflażu

  BMW w bardzo interesujący sposób próbuje przyciągnąć uwagę do swojego nowego modelu, czyli X1.
 • Rybki czyli sztuka wprowadzania w błąd

  Rybki czyli sztuka wprowadzania w błąd

  Kamuflaż i maskowanie są kluczowymi kwestiami, gdy modele nowych prototypów po raz pierwszy opuszczają dobrze chronione wnętrza studiów projektowych lub oddziałów produkcyjnych i są wyprowadzane na tor testowy lub drogę. Chociaż większość dzisiejszych prób pojazdów może być przeprowadzana za pomocą symulacji komputerowych lub prób warsztatowych, zawsze przychodzi dzień, w którym wszystkie wyniki badań muszą zostać potwier

Filmy - Kamuflaż (1)

 • Ta ryba jest prawdziwym mistrzem kamuflażu

  Ta ryba jest mistrzem kamuflażu! Niech was jednak nie zmyli to z pozoru urocze stworzenie. Tak naprawdę zakopuje się w piasku, by niepostrzeżenie zaatakować swoją ofiarę. (STORYFUL/x-news)