kamery

Artykuły - Kamery (216)

Filmy - Kamery (4)

 • Kamera im niestraszna! Bliskie spotkanie z rozbrykanymi fokami

  Autorka nagrania miała wyjątkowe szczęście, spotykając na swojej drodze chętne do zabawy foki. Zwierzaki nie miały w sobie ani odrobiny strachu przed kamerą, dlatego podpływały bardzo blisko, popisując się akrobacjami. (STORYFUL/x-news)
 • Interwencje z kamerą. Nowa broń policji w USA

  Amerykańscy policjanci przekonują się do korzystania w czasie służby z mini kamer przymocowanych do okularów. Urządzenia te rejestrują wszystkie interwencje i kontrole. Oprócz dokumentacyjnej, nagrania pełnią jeszcze jedną ważną funkcję – pozwalają policjantom oczyścić się z zarzutów w sytuacji, w której zatrzymany składa zażalenie na ich pracę. Mogą też być wykorzystane jako dowód w sądzie. Kamery zaczęły być testowane na większą skalę po wydarzeniach, jakie rozegrały się w sierpniu w mieście Ferguson w stanie Missouri. Podczas interwencji policjant zastrzelił tam nieuzbrojonego nastolatka. Protest lokalnych mieszkańców przerodził się w wielodniowe, gwałtowne zamieszki. Nic dziwnego, że zainteresowanie nagrywaniem działań policji wzrosło. – Taka technologia z jednej strony chroni społeczeństwo przed potencjalnymi nadużyciami ze strony władzy; z drugiej – broni policjantów przed fałszywymi oskarżeniami – tłumaczą eksperci.
 • Kulisy serialu "Pierwsza miłość", cz. 8

  Trochę techniki, czyli kamery, światła i jazda kamerowa. Tym razem Sabina (Ula Dębska) wypytuje operatora obrazu o szczegóły powstawania serialu. Na jakich kamerach kręcimy "Pierwszą miłość" i ile ich używamy? Tego dowiedzie się w tym odcinku. Koniecznie zobaczcie pierwszy odcinek: TUTAJ, drugi: TUTAJ, trzeci: TUTAJ, czwarty: TUTAJ, piąty: TUTAJ, szósty: TUTAJ oraz siódmy: TUTAJ.
 • Jeleń w sklepie z kosmetykami

  Do sklepu z kosmetykami w miejscowości Livonia w stanie Michigan wpadł jelonek. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Widać na nim, jak zwierzę podbiega do przeszklonych drzwi i ucieka. Do drzwi podchodzi właścicielka sklepu, żeby zobaczyć co się dzieje. Po chwili jelonek z impetem wpada do sklepu, tłukąc szybę. Kwadrans później ucieka tylnymi drzwiami.