kamerun

Artykuły - Kamerun (83)

 • Organizatorzy Mistrzostw Narodów Afryki oskarżeni o czary. Chodzi o nietoperza

  Organizatorzy Mistrzostw Narodów Afryki oskarżeni o czary. Chodzi o nietoperza

  Ekipa Zimbabwe, która w meczu otwarcia rozpoczętych właśnie Mistrzostw Narodów Afryki spotkała się z Kamerunem, oskarżyła gospodarzy o wpływanie na wynik meczu za pomocą... czarnej magii i zwłok nietoperza. Oskarżenia wysunął chorwacki trener Zimbabwe.
 • Puchar Narodów Afryki. Edycja w 2021 roku przeniesiona na zimę

  Puchar Narodów Afryki. Edycja w 2021 roku przeniesiona na zimę

  Termin turnieju Pucharu Narodów Afryki w 2021 roku, który odbędzie się w Kamerunie, została przeniesiona z lata na zimę - poinformowała Kameruńska Federacja Piłkarska (Fecafoot). Zmiany dokonano na wniosek gospodarza turnieju.
 • Seedorf zwolniony z funkcji selekcjonera piłkarzy Kamerunu

  Seedorf zwolniony z funkcji selekcjonera piłkarzy Kamerunu

  Holender Clarence Seedorf po niespełna roku został zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Kamerunu - poinformowała tamtejsza federacja. Rozstano się również z innym byłym znakomitym piłkarzem Patrickiem Kluivertem, który pełnił rolę jego asystenta.
 • ​Katastrofa nad jeziorem Nyos: Mordercza chmura zabiła 1746 ludzi

  ​Katastrofa nad jeziorem Nyos: Mordercza chmura zabiła 1746 ludzi

  Wszystko stało się w dosłownie kilka minut. Najgorszy był nie sam potężny wybuch, ale to, co uwolnił on do atmosfery. Makabryczne zdarzenie, do którego doszło nad jeziorem Nyos, do dzisiaj nie zostało w pełni wyjaśnione.
 • PNA. Egipt zmierzy się w finale z Kamerunem

  PNA. Egipt zmierzy się w finale z Kamerunem

  Egipt zmierzy się w finale Pucharu Narodów Afryki z Kamerunem. Egipcjanie są najbardziej utytułowaną drużyną w historii tych rozgrywek. Początek spotkania w Libreville o godzinie 20.00.
 • Ghana - Kamerun 0-2 w półfinale Pucharu Narodów Afryki

  Ghana - Kamerun 0-2 w półfinale Pucharu Narodów Afryki

  Drugim finalistą XXXI Pucharu Narodów Afryki, rozgrywanego na stadionach w Gabonie, została reprezentacja Kamerunu. „Nieposkromione Lwy” pokonały „Czarne Gwiazdy” 2-0. Gole padały w końcówce spotkania. Kameruńczycy w finale PNA zagrają po dziewięciu latach przerwy. Tam ich rywalem, podobnie jak w 2008 roku, będzie Egipt.
 • Puchar Narodów Afryki. Kameruńczycy bojkotują drużynę narodową

  Puchar Narodów Afryki. Kameruńczycy bojkotują drużynę narodową

  Siedmiu kameruńskich piłkarzy występujących na co dzień w Europie zapowiedziało, że nie zagra w styczniowym Pucharze Narodów Afryki, nawet jeśli otrzymają powołanie. "To stawianie osobistych ambicji ponad interesem kraju" - skomentował selekcjoner Hugo Broos.
 • "Dogłębne śledztwo" w sprawie katastrofy kolejowej

  "Dogłębne śledztwo" w sprawie katastrofy kolejowej

  Prezydent Kamerunu zapowiedział "dogłębne śledztwo" w sprawie katastrofy kolejowej w miejscowości Eseka. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło 75 osób.
 • Liczba ofiar katastrofy kolejowej wzrosła do 70

  Liczba ofiar katastrofy kolejowej wzrosła do 70

  Liczba ofiar katastrofy kolejowej w Kamerunie w środkowej Afryce wzrosła do siedemdziesięciu Ponad sześćset osób jest rannych. W piątek wieczorem przepełniony skład wykoleił się, spadł z nasypu i przewrócił się. Do wypadku doszło koło miasta Eseka, położonego w odległości około 120 kilometrów na zachód od stolicy, Jaunde. Pociąg jechał do miasta Douala, które jest gospodarczym centrum kraju.
 • ​USA wysyła wojsko do Kamerunu, by pomóc w walce z Boko Haram

  ​USA wysyła wojsko do Kamerunu, by pomóc w walce z Boko Haram

  Amerykański prezydent Barack Obama ogłosił, że USA wyślą 300 żołnierzy do Kamerunu, by pomogli tamtejszym władzom w walce z islamistyczną organizacją Boko Haram. Mają oni wspierać Kameruńczyków działaniami wywiadowczymi i operacjami rozpoznawczymi w regionie.

Filmy - Kamerun (1)

 • Miażdżą sobie piersi, żeby nie zajść w ciążę!

  Około 1,2 mln kameruńskich nastolatek co roku przechodzi szokujący zabieg, znany jako prasowanie piersi. Prasowanie piersi polega na uciskaniu ich gorącymi przedmiotami lub kamieniami. Chodzi o to, by uszkodzić tkankę i zatrzymać rozwój gruczołów piersiowych. Kameruńskie matki uważają, że tym sposobem ich córki unikną molestowania seksualnego, ponieważ nie będą budzić zainteresowania mężczyzn. Później też rozpoczną współżycie. Do prasowania piersi używa się ciężkich, gorących kamieni lub przedmiotów rozgrzanych w ogniu... - Moja babcia używała do prasowania moich piersi drewnianej łopatki. Nie skłamię, jeśli powiem, że bolało mnie bardzo. Rozwijające się piersi przypominają małe grudki, a ona tłukła w nie z całej siły, żeby zniknęły. Co noc płakałam całymi godzinami, zanim usnęłam - opowiada Jeanne Bella, której "prasowanie piersi" nie uchroniło przed zajściem w ciążę w wieku 16 lat...