Kajko i Kokosz

Artykuły - Kajko i Kokosz (20)

 • Słuchowisko na podstawie albumu "Kajko i Kokosz. Nowe Przygody: Zaćmienie o zmierzchu"

  Słuchowisko na podstawie albumu "Kajko i Kokosz. Nowe Przygody: Zaćmienie o zmierzchu"

  ​Premiera albumu "Kajko i Kokosz. Nowe Przygody: Zaćmienie o zmierzchu" już 16 czerwca. W oczekiwaniu na ten dzień, z ogromną przyjemnością prezentujemy krótkie słuchowisko na podstawie dwóch plansz z albumu. Nagranie zostało zrealizowane we współpracy z Radiem 357 oraz Fundacją "Kreska" im. Janusza Christy.
 • "Kajko i Kokosz" trafią na kinowy ekran!

  "Kajko i Kokosz" trafią na kinowy ekran!

  Krzysztof Gureczny ("Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa") pracuje nad scenariuszem fabularnego filmu "Kajko i Kokosz". Za reżyserię obrazu odpowiedzialny będzie Mateusz Rakowicz ("Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" - poinformował producent Aurum Film.
 • Nowy tom cyklu "Kajko i Kokosz. Nowe Przygody" już w czerwcu

  Nowy tom cyklu "Kajko i Kokosz. Nowe Przygody" już w czerwcu

  ​Na 16 czerwca br. wydawnictwo Egmont Polska zaplanowało premierę albumu "Zaćmienie o zmierzchu". To drugi pełnometrażowy album przedstawiający dalsze perypetie bohaterów z Mirmiłowa.
 • Artur Pontek i Michał Piela: "Kajko i Kokosz"? "Dzieciństwo. To na początek" [Netflix]

  Artur Pontek i Michał Piela: "Kajko i Kokosz"? "Dzieciństwo. To na początek" [Netflix]

  Artur Pontek to serialowy Kajko, z kolei Michał Piela w produkcji Netfliksa ożywił postać Kokosza. Jakie pierwsze skojarzenie mają aktorzy, kiedy słyszą tytuł "Kajko i Kokosz"? Jak po tylu latach układa się im współpraca?
 • Nie tylko "Kajko i Kokosz" - poznaj inny duet stworzony przez Janusza Christę

  Nie tylko "Kajko i Kokosz" - poznaj inny duet stworzony przez Janusza Christę

  ​Janusz Christa, jeden z najważniejszych autorów w historii komiksu, stworzył tysiące stron i bohaterów rozpoznawanych przez miliony czytelników. Dziś, za sprawą planowanej przez Netflix na 28 lutego premiery pierwszego polskiego serialu animowanego - "Kajko i Kokosz" - twórczość Christy ma szansę dotrzeć do jeszcze większego grona odbiorców.
 • Kajko i Kokosz już od 28 lutego na Netflixie. Mamy zwiastun!

  Kajko i Kokosz już od 28 lutego na Netflixie. Mamy zwiastun!

  ​Najpopularniejsza platforma streamingowa nie stroni od adaptacji słynnych komiksów czy gier wideo, a tym razem wzięła na warsztat dzieło polskiego twórcy, Janusza Christy.
 • Czyim głosem przemówią Kajko i Kokosz? Znamy obsadę

  Czyim głosem przemówią Kajko i Kokosz? Znamy obsadę

  Do tej pory pojawiali się razem w serialu "Ojciec Mateusz", teraz będą stanowić duet w animowanej produkcji Netfliksa" zrealizowanej na podstawie kultowych komiksów Janusza Christy. Artur Pontek wcieli się w postać Kajka, a Michał Piela użyczy głosu Kokoszowi. W obsadzie serialu pojawią sie także m.in. Agata Kulesza, Eryk Lubos, Jarosław Boberek, Grzegorz Pawlak, a także komik Abelard Giza i wokalista Krzysztof Zalewski. Właśnie pojawił się zwiastun tej produkcji.
 • Kajko i Kokosz tylko 4 dni w sprzedaży

  Kajko i Kokosz tylko 4 dni w sprzedaży

  Nowy komiks Kajko i Kokosz. Nowe przygody z pierwszą pełnometrażową historią „Królewska Konna” trafi do przedsprzedaży tylko na cztery dni. Fani kultowej serii będą mogli kupić album na stoisku Egmont, podczas Komiksowej Warszawy odbywającej się w ramach Warszawskich Targów Książki, w dniach od 23 maja do 26 maja br. Oficjalna premiera zaplanowana jest na 5 czerwca br.
 • Nowe przygody starych bohaterów

  Nowe przygody starych bohaterów

  Blisko po 30 latach, nowa pierwsza pełnometrażowa historia Kajko i Kokosz wkrótce w sprzedaży.
 • Nowy, pełnometrażowy Kajko i Kokosz

  Nowy, pełnometrażowy Kajko i Kokosz

  Blisko po 30 latach, nowa pierwsza pełnometrażowa historia Kajko i Kokosz. Tworzone przez wspaniałego scenarzystę i rysownika Janusza Christę (1934–2008) przygody dwóch słowiańskich wojów są od dziesięcioleci jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Teraz Kajko i Kokosz, po śmierci autora, powracają w pierwszej pełnometrażowej historii „Królewska konna”!