jurek

Artykuły - Jurek (246)

Filmy - Jurek (5)

 • Jurek w Porannej rozmowie RMF (16.03.18)

  "Nie uczestniczę w szturmie na instytucje. I przestrzegałem przed tym partię rządzącą" - tak Poranny gość Roberta Mazurka w RMF FM, Marek Jurek, komentuje zarobki polityków PiS, którzy przeszli do państwowych spółek. Przy okazji podkreśla jednak: "nie dzieje się nic nowego w porównaniu do tego, co działo się za poprzednich rządów". Jego zdaniem premier opanuje sytuację, bo jest "bardzo dobrym politykiem". Przywracanie równowagi budżetowej – to według gościa RMF FM jeden z większych sukcesów rządu.
 • Jurek w Porannej rozmowie RMF (05.01.18)

  "Analizy, kto rządzi w PiS, mają znaczenie polityczne (…). Wszystkim się pewnie wydaje – co widać na sali sejmowej – że jest to Joachim Brudziński (…). Ale czy tak jest naprawdę? To wszystko jest bardzo skomplikowane. Wiceprezesem PiS-u jest także premier" – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Marek Jurek, zapytany o to, kto jest „numerem 2” w Prawie i Sprawiedliwości. "Morawiecki jest powołany do wykonania konkretnych zadań politycznych. Podobno Zbigniew Ziobro poniechał sporów i konfrontacji z premierem" – podkreślił eurodeputowany. "Po rekonstrukcji rządu spodziewam się położenia akcentów na politykę gospodarczą i dążenia do jakiejś pacyfikacji relacji z UE" - zaznaczył Jurek. "Słyszeliśmy, że Komitet Polityczny PiS rozmawiał o składzie rządu i będzie to decyzja bardzo kolektywna – kolektywna pod prezydium prezesa partii. Morawiecki dlatego jest premierem, bo się na to godzi" – ocenił polityk, odnosząc się do kwestii rekonstrukcji rządu. Jurek, zapytany, czy wesprze WOŚP, odpowiedział, że nie jest „entuzjastą” tego przedsięwzięcia, ale czasami wrzuci "jakieś pieniądze" do skarbonki. "Ostentacja tej bardzo nakręconej dobroczynności pana Owsiaka zawsze budziła sceptycyzm i dużej części opinii publicznej, i równie wielki mój, własny" – dodał.
 • VI Finał WOŚP

  Przez lata Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uratowała niejedno życie. W tym roku WOŚP gra już po raz 21. Specjalnie dla was, przypominamy dwadzieścia poprzednich edycji - przeżyjmy to jeszcze raz!
 • Wybory 2010: Marek Jurek

  Jako prezydent szczególny nacisk będę kładł na prawa rodziny. One powinny konsekwentnie przewijać się w całej polityce państwa przez obniżenie podatkow, wydłużenie urlopów macierzyńskich... - mówi kandydat na prezydenta Marek Jurek.