Juliusz Machulski

Synonimy:
Machulski Juliusz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Juliusz Machulski (52)

 • "Mały Zgon": Juliusz Machulski w areszcie na Mazurach

  "Mały Zgon": Juliusz Machulski w areszcie na Mazurach

  Duża część zdjęć do nowego serialu Juliusza Machulskiego "Mały Zgon" była realizowana w dawnym areszcie śledczym w Bartoszycach. Znalezienie pustego miejsca, które mogłoby udawać więzienie, było kluczowe dla powodzenia tej komediowo-kryminalnej produkcji.
 • Nowy projekt Juliusza Machulskiego. Trwają zdjęcia do serialu "Mały Zgon"

  Nowy projekt Juliusza Machulskiego. Trwają zdjęcia do serialu "Mały Zgon"

  Właśnie ruszyła kolejna seria zdjęć do „Małego Zgonu” – doprawionego czarnym humorem serialu z elementami komedii kryminalnej, który kręci Juliusz Machulski. W tym tygodniu widzowie wreszcie mogą dowiedzieć się, kto zawita do tajemniczej mazurskiej miejscowości Mały Zgon. A wcale nie będzie tam cicho i spokojnie…
 • "Kiler-ów 2-óch": 20 lat od premiery

  "Kiler-ów 2-óch": 20 lat od premiery

  8 stycznia 2019 roku minęło 20 lat od premiery "Kiler-ów 2-óch" Juliusza Machulskiego, kontynuacji popularnej komedii z 1997 roku. Film nie powtórzył sukcesu pierwszej części, jednak mimo to ma status dzieła kultowego, a cytaty z niego weszły na stałe do języka potocznego.
 • ​Juliusza Machulskiego romans z reklamą

  ​Juliusza Machulskiego romans z reklamą

  Twórca "Kilera" i "Seksmisji", Juliusz Machulski, zaliczył przed laty krótki epizod w branży reklamowej. Za ogromne pieniądze podjął się mission impossible - nakręcił osiem reklam w przeciągu dziewięciu dni. Wychwalał m.in. zalety magnetowidów.
 • "Mały Zgon": Juliusz Machulski na planie serialu Canal+

  "Mały Zgon": Juliusz Machulski na planie serialu Canal+

  Padł pierwszy klaps na planie serialu produkowanego przez Canal+ "Mały Zgon". Nad komedią kryminalną pracuje między innymi Juliusz Machulski.
 • "Vabank": Komedia niechcianych pomyłek

  "Vabank": Komedia niechcianych pomyłek

  Niektórzy nie chcieli wierzyć, że debiutant nakręcił tak dobry film. Sugerowano, że mógł go wyręczyć sławny ojciec. Oto, jak powstawał "Vabank" Juliusza Machulskiego.
 • Juliusz Machulski nie tylko o filmie "Volta": Jest sobie z czego dworować. Zwłaszcza ostatnio

  Juliusz Machulski nie tylko o filmie "Volta": Jest sobie z czego dworować. Zwłaszcza ostatnio

  "Myślę, że polscy widzowie mają poczucie humoru większe niż polscy filmowcy, dlatego tak długo udaje mi się robić komedie, które ludzie lubią" - mówi Juliusz Machulski. Nowy film twórcy "Seksmisji" - komedia kryminalna "Volta" - trafi na ekrany polskich kin 7 lipca.
 • Antoni Pawlicki o filmie Juliusza Machulskiego "Volta"

  Antoni Pawlicki o filmie Juliusza Machulskiego "Volta"

  Antoni Pawlicki, który był niedawno jednym z gości programu TVP2 "Kocham Cię, Polsko!", opowiedział w rozmowie z Interią o najnowszym filmie Juliusza Machulskiego "Volta".
 • Juliusz Machulski kręci w Lublinie "Voltę"

  Juliusz Machulski kręci w Lublinie "Voltę"

  "Volta" to tytuł nowej komedii kryminalnej Juliusza Machulskiego, której akcja rozgrywać się będzie w Lublinie. Premiera filmu w 2017 roku ma być jednym z punktów obchodów 700-lecia miasta.
 • "Volta": Nowa komedia Juliusza Machulskiego

  "Volta": Nowa komedia Juliusza Machulskiego

  Komedię kryminalną z historią w tle pt. "Volta" przygotowuje Juliusz Machulski. Akcja filmu rozgrywać się będzie w Lublinie. Miasto wesprze produkcję finansowo. W 2017 r., kiedy obraz ma być gotowy, przypada 700. rocznica nadania Lublinowi praw miejskich.

Zdjęcia - Juliusz Machulski (1)

 • film.interia.pl
  "Volta": Juliusz Machulski kręci w Lublinie

Filmy - Juliusz Machulski (4)

 • Na półki księgarń trafiła książka poświęcona twórczości Juliusza Machulskiego

  „Kino Juliusza Machulskiego” autorstwa Artura Majera to pierwsza na rynku monografia twórczości jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów. Książka opisuje zarówno jego filmy, jak i okoliczności, w których powstawały. Juliusz Machulski na stałe zapisał się w historii polskiego kina. Jest reżyserem, scenarzystą, producentem filmowym, aktorem i dramaturgiem. Autor publikacji podkreśla, że przyczynkiem do jej napisania był film „Vinci” z 2004 roku. – „Vinci” jest filmem, który mnie absolutnie zachwycił i przekonał do tego, że warto przekonać z kolei moich starszych kolegów naukowców na uniwersytetach, że Juliusz Machulski zasługuje na miano autora filmowego przez duże A. Ma swój styl, swoją strukturę w tych filmach, swoje tematy i swój sposób opowiadania. I trzeba to opisać, a po to są filmoznawcy, żeby to robić – mówi Artur Majer, autor książki „Kino Juliusza Machulskiego”.
 • "AmbaSSada"

  Mela i Przemek przyjeżdżają do Warszawy, aby zająć się mieszkaniem wuja. Okazuje się ono nie tylko luksusowe, ale i niezwykłe. Melania, zgłębia historię domu i odkrywa, że na ulicy Piusa 17 - dziś Pięknej - przed wojną znajdowała się niemiecka ambasada. Winda, która znajduje się w budynku, nie tylko przenosi mieszkańców z piętra na piętro, ale też umożliwia podróż w czasie: z sierpnia 2012 roku do sierpnia 1939 roku.
 • Wieczorek: Pożegnałem się z mundurem

  Krystian Wieczorek w filmie "AmbaSSada", reżyserowanym przez Juliusza Machulskiego, gra rolę Niemca, który - jak określił aktor - "nie grzeszy inteligencją".
 • "W ciemności" triumfuje w Gdyni

  Robimy filmy po to, by były oglądane. Jeśli film jest nagradzany, a dodatkowo do kina przychodzi ponad milion widzów, to super - mówi Juliusz Machulski, producent filmu "W ciemności" w reżyserii Agnieszki Holland, który zdominował tegoroczny Gdynia Film Festival.