Juliusz Machulski

Synonimy:
Machulski Juliusz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Juliusz Machulski (88)

 • Juliusz Machulski nie tylko o filmie "Volta": Jest sobie z czego dworować. Zwłaszcza ostatnio

  Juliusz Machulski nie tylko o filmie "Volta": Jest sobie z czego dworować. Zwłaszcza ostatnio

  "Myślę, że polscy widzowie mają poczucie humoru większe niż polscy filmowcy, dlatego tak długo udaje mi się robić komedie, które ludzie lubią" - mówi Juliusz Machulski. Nowy film twórcy "Seksmisji" - komedia kryminalna "Volta" - trafi na ekrany polskich kin 7 lipca.
 • Antoni Pawlicki o filmie Juliusza Machulskiego "Volta"

  Antoni Pawlicki o filmie Juliusza Machulskiego "Volta"

  Antoni Pawlicki, który był niedawno jednym z gości programu TVP2 "Kocham Cię, Polsko!", opowiedział w rozmowie z Interią o najnowszym filmie Juliusza Machulskiego "Volta".
 • Juliusz Machulski kręci w Lublinie "Voltę"

  Juliusz Machulski kręci w Lublinie "Voltę"

  "Volta" to tytuł nowej komedii kryminalnej Juliusza Machulskiego, której akcja rozgrywać się będzie w Lublinie. Premiera filmu w 2017 roku ma być jednym z punktów obchodów 700-lecia miasta.
 • "Volta": Nowa komedia Juliusza Machulskiego

  "Volta": Nowa komedia Juliusza Machulskiego

  Komedię kryminalną z historią w tle pt. "Volta" przygotowuje Juliusz Machulski. Akcja filmu rozgrywać się będzie w Lublinie. Miasto wesprze produkcję finansowo. W 2017 r., kiedy obraz ma być gotowy, przypada 700. rocznica nadania Lublinowi praw miejskich.
 • Quiz: Czego nie wiecie o Juliuszu Machulskim?

  Quiz: Czego nie wiecie o Juliuszu Machulskim?

  "Seksmisja", "Vabank" czy "Kiler" - każdy kinoman zna te filmy Juliusza Machulskiego. Ale czy naprawdę wszystko o nich wiemy? Przy okazji urodzin tego wybitnego twórcy zapraszamy na nasz quiz!
 • Maciej Stuhr w Radzie Programowej Stopklatki TV

  Maciej Stuhr w Radzie Programowej Stopklatki TV

  Do Rady Programowej Stopklatki TV (spółka notowana na NewConnect) - pierwszego ogólnodostępnego kanału filmowego w Polsce - wszedł aktor Maciej Stuhr. Dołączył do Andrzeja Wajdy, Agnieszki Holland i Juliusza Machulskiego, którzy patronują Stopklatce od początku.
 • Książka o twórczości Juliusza Machulskiego

  Książka o twórczości Juliusza Machulskiego

  "Kino Juliusza Machulskiego" autorstwa Artura Majera to pierwsza na rynku monografia twórczości jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów. Książka opisuje zarówno jego filmy, jak i okoliczności, w których powstawały.
 • Powstanie musical na kanwie filmowej "Seksmisji"

  Powstanie musical na kanwie filmowej "Seksmisji"

  Jesienią przyszłego roku poznański Teatr Muzyczny planuje premierę musicalu "Seksmisja", który ma powstać w oparciu o scenariusz słynnej komedii Juliusza Machulskiego. We wtorek ogłoszono konkurs na napisanie tekstów piosenek do przedstawienia.

Zdjęcia - Juliusz Machulski (2)

 • film.interia.pl
  "Volta": Juliusz Machulski kręci w Lublinie

Filmy - Juliusz Machulski (4)

 • Na półki księgarń trafiła książka poświęcona twórczości Juliusza Machulskiego

  „Kino Juliusza Machulskiego” autorstwa Artura Majera to pierwsza na rynku monografia twórczości jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów. Książka opisuje zarówno jego filmy, jak i okoliczności, w których powstawały. Juliusz Machulski na stałe zapisał się w historii polskiego kina. Jest reżyserem, scenarzystą, producentem filmowym, aktorem i dramaturgiem. Autor publikacji podkreśla, że przyczynkiem do jej napisania był film „Vinci” z 2004 roku. – „Vinci” jest filmem, który mnie absolutnie zachwycił i przekonał do tego, że warto przekonać z kolei moich starszych kolegów naukowców na uniwersytetach, że Juliusz Machulski zasługuje na miano autora filmowego przez duże A. Ma swój styl, swoją strukturę w tych filmach, swoje tematy i swój sposób opowiadania. I trzeba to opisać, a po to są filmoznawcy, żeby to robić – mówi Artur Majer, autor książki „Kino Juliusza Machulskiego”.
 • "AmbaSSada"

  Mela i Przemek przyjeżdżają do Warszawy, aby zająć się mieszkaniem wuja. Okazuje się ono nie tylko luksusowe, ale i niezwykłe. Melania, zgłębia historię domu i odkrywa, że na ulicy Piusa 17 - dziś Pięknej - przed wojną znajdowała się niemiecka ambasada. Winda, która znajduje się w budynku, nie tylko przenosi mieszkańców z piętra na piętro, ale też umożliwia podróż w czasie: z sierpnia 2012 roku do sierpnia 1939 roku.
 • Wieczorek: Pożegnałem się z mundurem

  Krystian Wieczorek w filmie "AmbaSSada", reżyserowanym przez Juliusza Machulskiego, gra rolę Niemca, który - jak określił aktor - "nie grzeszy inteligencją".
 • "W ciemności" triumfuje w Gdyni

  Robimy filmy po to, by były oglądane. Jeśli film jest nagradzany, a dodatkowo do kina przychodzi ponad milion widzów, to super - mówi Juliusz Machulski, producent filmu "W ciemności" w reżyserii Agnieszki Holland, który zdominował tegoroczny Gdynia Film Festival.