Jose Manuel Barroso

Synonimy:
barosso, barroso Jose Barroso
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jose Manuel Barroso (307)

 • Były przewodniczący KE skarży się na dyskryminację

  Były przewodniczący KE skarży się na dyskryminację

  Były przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso poskarżył się w liście do obecnego szefa tej instytucji Jean-Claude'a Junckera na dyskryminację. Chodzi o żądanie od niego wyjaśnień w sprawie zatrudnienia w amerykańskim banku inwestycyjnym Goldman Sachs.
 • Barosso zaniepokojony. Ostrzega Putina

  Barosso zaniepokojony. Ostrzega Putina

  Szef Komisji Europejskiej ostrzegł Władimira Putina przed działaniami militarnymi na Ukrainie. Wyraził też zaniepokojenie z powodu dalszych dostaw broni i wyposażenia dla rebeliantów na ukraińskiej granicy.
 • To będzie cios w polskich rolników - koniec KRUS-u!

  To będzie cios w polskich rolników - koniec KRUS-u!

  Komisja Europejska zaprezentowała rekomendacje gospodarcze dla poszczególnych krajów UE w ramach tzw. semestru europejskiego. Według przewodniczącego KE Jose Barroso, z tegorocznych zaleceń dla państw UE wyłania się jasny priorytet: wzrost gospodarczy oraz tworzenie miejsc pracy. Włączenie rolników do powszechnego systemu emerytalnego oznaczać musi likwidację KRUS-u.
 • Barroso: Unii potrzebna wspólna wizja

  Barroso: Unii potrzebna wspólna wizja

  Główne zadania, które stoją przed Unią Europejską, to wzmocnienie świadomości europejskiej i wypracowanie wspólnej wizji, co chcemy dalej zrobić z Europą - mówił w piątek w Warszawie przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso.
 • RMF24: Zamieszanie wokół honoris causa dla Barroso

  RMF24: Zamieszanie wokół honoris causa dla Barroso

  W programie wizyty José Manuela Barroso w Polsce nie było nigdy wręczenia mu tytułu doctora honoris causa - twierdzą jego współpracownicy. W piątek szef Komisji Europejskiej będzie uczestniczył w jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
 • Barroso: Ukraina nie jest gotowa przystąpić do UE

  Barroso: Ukraina nie jest gotowa przystąpić do UE

  Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso oświadczył w poniedziałek w wywiadzie dla dziennika "Berliner Zeitung", że Ukraina nie dojrzała jeszcze do wstąpienia do UE. Podobnego zdania jest unijny komisarz Olli Rehn.
 • G7 apeluje do Moskwy

  G7 apeluje do Moskwy

  G7, grupa siedmiu najbardziej rozwiniętych państw świata, wezwie dziś Rosję do zaprzestania działań zmierzających do aneksji ukraińskiego Krymu. Szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso zapowiedział za pośrednictwem serwisu Twitter, że wkrótce wspólne oświadczenie w tej sprawie złożą liderzy krajów siódemki oraz liderzy Unii Europejskiej.
 • KE przyjęła pakiet wsparcia dla Ukrainy o wartości 11 mld euro

  Komisja Europejska przyjęła pakiet wsparcia dla Ukrainy, który może mieć wartość 11 mld euro i dotyczyć kilku najbliższych lat - poinformował szef KE Jose Barroso.
 • Barroso: Wkrótce szczyt UE w sprawie wydarzeń na Ukrainie

  Barroso: Wkrótce szczyt UE w sprawie wydarzeń na Ukrainie

  Szefowie państw i rządów UE spotkają się wkrótce, by uzgodnić wspólną odpowiedź na wydarzenia na Ukrainie - poinformował przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso w poniedziałek w Berlinie.
 • Barroso: Przyjmowanie zbuntowanych krajów do UE - bardzo trudne

  Barroso: Przyjmowanie zbuntowanych krajów do UE - bardzo trudne

  Niezwykle trudne byłoby uzyskanie zgody wszystkich krajów Unii Europejskiej na przyznanie członkostwa nowym krajom, które postanowią oderwać się od istniejącego państwa, należącego do "28" - powiedział w niedzielę szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

Filmy - Jose Manuel Barroso (2)

 • EuroparlTV: Banki na cenzurowanym

  O większą społeczną odpowiedzialność sektora finansowego w dobie kryzysu zaapelował Jose Manuel Barroso, przewodniczący KE. - W niektórych zachowaniach świata finansów można wręcz dopatrzyć się znamion przestępstwa - stwierdził.
 • Barroso: Europa potrzebuje reform

  Wystąpienie Jose Manuela Barroso, przewodniczącego Komisji Europejskiej, podczas XX Forum Ekonomicznego w Krynicy.