John F. Kennedy

Artykuły - John F. Kennedy (7)

 • Zastrzyki "cudownego Maxa": Jak niemiecki lekarz zawojował Stany Zjednoczone?

  Zastrzyki "cudownego Maxa": Jak niemiecki lekarz zawojował Stany Zjednoczone?

  Z przepełnionego kosza na śmieci wystawały brudne strzykawki i zatłuszczone papiery, a sam Jacobson paradował w wymiętym fartuchu poplamionym krwią. Wszechobecny bałagan nie przeszkadzał jednak pacjentom „doktora dobre samopoczucie”, wśród których znaleźli się m.in. John F. Kennedy, Elvis Presley czy Marilyn Monroe.
 • John F. Kennedy - Skandalista, bigamista, prezydent

  John F. Kennedy - Skandalista, bigamista, prezydent

  Przez lata wśród amerykańskich wyższych sfer krążyły plotki jakoby John F. Kennedy Jr był bigamistą. Czy te oskarżenia, które musiałby zakończy się ustąpieniem z urzędu były prawdziwe? Nadal wielu sądzi, że tak.
 • Amerykanie oddali hołd pamięci prezydenta Johna F. Kennedy'ego

  Amerykanie oddali hołd pamięci prezydenta Johna F. Kennedy'ego

  ​ Amerykanie uczcili w piątek pamięć prezydenta Johna F. Kennedy'ego, zamordowanego w Dallas dokładnie 50 lat temu. Obecny prezydent Barack Obama wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że przed półwieczem Ameryka opłakiwała tego wybitnego męża stanu.
 • Kto zabił prezydenta?

  Kto zabił prezydenta?

  Równo 50 lat temu zginął John F. Kennedy, a jego śmierć wciąż budzi kontrowersje. Historia zamachu i dzieje całego rodu to gotowy materiał na scenariusz!
 • Kilkaset zapachów w jednym flakoniku, czyli brawurowa kariera perfum

  Kilkaset zapachów w jednym flakoniku, czyli brawurowa kariera perfum

  Trzy osoby na świecie za perfumy zapłaciły rekordową sumę 215 tys. dolarów. Król Anglii Karol I miał zapachowego doradcę, za to prezydent USA John F. Kennedy perfum nie używał wcale, bo uważał, że jego naturalny zapach jest wystarczająco atrakcyjny.
 • Serial o morderstwie JFK

  Serial o morderstwie JFK

  Stacja HBO jest bliska podpisania umowy z Playtone, na mocy której stworzy miniserial na podstawie książki "Reclaiming History: The Assassination of President John F. Kennedy" autorstwa Vincenta Bugliosi.
 • Powstanie film o Johnie Kennedym Jr.

  Powstanie film o Johnie Kennedym Jr.

  Życie Johna F. Kennedy'ego Juniora, który zginął w katastrofie lotniczej w lipcu 1999 roku, zostanie przeniesione na ekran telewizyjny - doniosła gazeta "New York Post". Amerykańska stacja telewizyjna Fox Television Pictures kupiła prawa do sfilmowania ubiegłorocznego bestsellera, "Prince Charming: The John F. Kennedy Jr. Story", napisanego przez Wendy Leigh.