Joe Biden

Artykuły - Joe Biden (109)

 • USA: Czy Joe Biden powinien przyjmować komunię? Będzie specjalny dokument

  USA: Czy Joe Biden powinien przyjmować komunię? Będzie specjalny dokument

  Większość biskupów amerykańskiego episkopatu katolickiego zagłosowała za opracowaniem dokumentu o nauczaniu Kościoła w sprawie Eucharystii. Dokument ten - wbrew ostrzeżeniu ze strony Watykanu - ma m.in. dotyczyć kwestii, czy prezydent Joe Biden powinien przyjmować komunię.
 • Joe Biden i Władimir Putin wymienili się prezentami. Wśród nich bizon i zestaw na biurko

  Joe Biden i Władimir Putin wymienili się prezentami. Wśród nich bizon i zestaw na biurko

  Podczas spotkania w Genewie prezydenci wymienili się podarunkami. Biały Dom poinformował w środę, że prezydent USA Joe Biden podarował swojemu rosyjskiemu odpowiednikowi Władimirowi Putinowi kryształową statuetkę bizona amerykańskiego oraz parę okularów przeciwsłonecznych - pilotek firmy Randolph USA. Władimir Putin podarował Bidenowi zestaw na biurko. Prezent jest wykonany w tradycyjnej rosyjskiej technice "chochłoma", czyli dekorowany ornamentem w barwach czerwieni, zieleni i złota na czarnym tle.
 • Joe Biden - Władimir Putin. Szczyt w Genewie pod znakiem chaosu i przepychanek

  Dziennikarze nie dowiedzieli się, czy Joe Biden ufa Władimirowi Putinowi. Prezydent USA potakując w stronę przedstawicieli mediów nie odpowiadał na ich pytania. Do nieporozumienia doszło podczas chaotycznego początku spotkania Biden-Putin w środę w Genewie, które zakończyło się po ok. dwóch godzinach. Wcześniej w mediach krążyły relacje z chaotycznych scen. Doszło do przepychanek dziennikarzy z ochroną i krzyków.
 • Spotkanie Biden-Putin. Prezydenci nie zjedzą wspólnie obiadu

  Spotkanie Biden-Putin. Prezydenci nie zjedzą wspólnie obiadu

  Nawet pięć godzin mogą potrwać rozmowy między Joe Bidenem i Władimirem Putinem w Genewie. Zaplanowano spotkania większych delegacji oraz rozmowy w węższym gronie. Jak podali przedstawiciele amerykańskiej administracji w planie nie ma wspólnego posiłku.
 • Szczyt NATO: Joe Biden o Rosji i Chinach. Mówi o "świętym zobowiązaniu"

  Szczyt NATO: Joe Biden o Rosji i Chinach. Mówi o "świętym zobowiązaniu"

  Prezydent Joe Biden podczas konferencji prasowej podsumowującej szczyt NATO w Brukseli podkreślił, że ważna jest współpraca między sojusznikami. - Rosja i Chiny próbują wbić klin między sojuszników - powiedział. Podkreślił również, że "Władimir Putin jest godnym przeciwnikiem".
 • MFRR apeluje do Joe Bidena w sprawie polskich mediów

  MFRR apeluje do Joe Bidena w sprawie polskich mediów

  Przy okazji szczytu NATO, w którym udział bierze prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przedstawiciele Media Freedom Rapid Response skierowali do niego list. Opisują w nim sytuację na rynku medialnym w Polsce i na Węgrzech. - Chcemy zwrócić Waszą uwagę na poważne pogorszenie wolności mediów w niektórych krajach europejskich, które poważnie zagrażają praworządności - czytamy w liście.
 • Szczyt NATO: Andrzej Duda spotkał się z Joe Bidenem

  Szczyt NATO: Andrzej Duda spotkał się z Joe Bidenem

  Podczas szczytu NATO w Brukseli prezydent Andrzej Duda odbył dwustronne rozmowy z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem oraz prezydentem USA Joe Bidenem - poinformował na Twitterze szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski.
 • Joe Biden: Władimir Putin był zaangażowany w próby ingerowania w wybory w USA

  Joe Biden: Władimir Putin był zaangażowany w próby ingerowania w wybory w USA

  Prezydent USA Joe Biden powiedział, że rosyjski lider Władimir Putin był zaangażowany w próby ingerowania w wybory w USA. Zaznaczył jednak, że rozmowa z Putinem nie będzie miała na celu pogłębiania konfliktu, ale uzgadnianie rozwiązań spornych kwestii.
 • Rosja będzie wydawać Amerykanom hakerów? Władimir Putin odpowiada

  Rosja będzie wydawać Amerykanom hakerów? Władimir Putin odpowiada

  Prezydent Władimir Putin oświadczył, że Rosja mogłaby wydawać cyberprzestępców Amerykanom, jeśli USA postąpią tak samo. Putin zaznaczył, że cyberbezpieczeństwo jest "jednym z najważniejszych zagadnień".

Filmy - Joe Biden (30)