Joanna Jóźwik

Artykuły - Joanna Jóźwik (63)

 • Lekkoatletyka. Joanna Jóźwik z najlepszym czasem od trzech lat

  Lekkoatletyka. Joanna Jóźwik z najlepszym czasem od trzech lat

  ​Joanna Jóźwik uzyskała w biegu na 800 m wynik 2.01,20. To jej najlepszy wynik na tym dystansie od ponad trzech lat. Ostatni raz szybciej biegała w maju 2017 roku. Piąta zawodniczka ostatnich igrzysk rywalizowała w Warszawie w jednej serii z... mężczyznami.
 • Koronawirus w sporcie. Emocjonalny wpis Joanny Jóźwik

  Koronawirus w sporcie. Emocjonalny wpis Joanny Jóźwik

  Sportowcy znaleźli się w szczególnie trudnej sytuacji w obliczu koronawirusa. Pogrzebane, a przynajmniej wstrzymane plany i marzenia, a do tego brak możliwości realizacji planów treningowych nie nastrajają optymistycznie. Na temat tego wyjątkowego czasu głos zabrała Joanna Jóźwik we wzruszającym poście na swoim blogu.
 • Lekkoatletyka. Wyboista droga na igrzyska Jóźwik, Cichockiej i Ennaoui

  Lekkoatletyka. Wyboista droga na igrzyska Jóźwik, Cichockiej i Ennaoui

  Droga na igrzyska olimpijskie w Tokio biegaczek średniodystansowych Joanny Jóźwik, Angeliki Cichockiej i Sofii Ennaoui nie jest usłana różami, a wyboista i przepełniona bólem. Wszystkie wierzą jednak, że się odrodzą, a klucz do tego jest jeden - zdrowie.
 • Lekkoatletyka. Joanna Jóźwik wykluczona z centralnego szkolenia

  Lekkoatletyka. Joanna Jóźwik wykluczona z centralnego szkolenia

  Polski Związek Lekkiej Atletyki wykluczył Joannę Jóźwik z centralnego szkolenia. Zawodniczka nie chciała zgodzić się na pracę z trenerem, którego zaproponował jej PZLA. Całą sprawę opisała w mediach społecznościowych.
 • Joanna Jóźwik w Zakopanem buduje formę za igrzyska w Tokio

  Joanna Jóźwik w Zakopanem buduje formę za igrzyska w Tokio

  - Do igrzysk, które są najważniejsze, mam jeszcze rok. Tam chce wypaść najlepiej - mówi Joanna Jóźwik, piąta zawodniczka igrzysk w Rio de Janeiro w biegu na 800 metrów. Polka z trudem wraca do formy po długotrwałym leczeniu kontuzji.
 • Mityng w Lucernie: Jóźwik szósta na 800 m, Andrejczyk ósma w rzucie oszczepem

  Mityng w Lucernie: Jóźwik szósta na 800 m, Andrejczyk ósma w rzucie oszczepem

  Joanna Jóźwik przebiegła 800 m w czasie 2.02,60 i zajęła szóste miejsce w lekkoatletycznym mityngu w Lucernie. Finalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro tak dobrego wyniku nie miała od 2017 roku. We wtorek w Szwajcarii triumfowała Sarah McDonald - 2.00,84.
 • Lekkoatletyczne HMP. Joanna Jóźwik odebrała brązowy medal mistrzostw Europy 2015

  Lekkoatletyczne HMP. Joanna Jóźwik odebrała brązowy medal mistrzostw Europy 2015

  Joanna Jóźwik (AZS AWF Katowice) podczas uroczystego otwarcia lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski w Toruniu odebrała brązowy medal mistrzostw Europy z 2015 roku w biegu na 800 m.
 • Joanna Jóźwik: Przed obozem nie wiedziałam, co mam spakować

  Joanna Jóźwik: Przed obozem nie wiedziałam, co mam spakować

  Biegaczka Joanna Jóźwik trenuje w Szklarskiej Porębie. Zmieniła trenera i klub. Chce znów zdrowa stanąć na bieżni i walczyć. "Przed tym obozem nie wiedziałam, co mam spakować. Machałam do ludzi spotkanych na ścieżkach. Powoli zapominałam jak to jest" - przyznała.
 • Joanna Jóźwik nie wystąpi w tym sezonie lekkoatletycznym

  Joanna Jóźwik nie wystąpi w tym sezonie lekkoatletycznym

  Finalistka igrzysk w Rio de Janeiro w biegu na 800 m Joanna Jóźwik nie wystąpi w tym sezonie lekkoatletycznym. Ze startów rezygnuje z powodu przeciągającej się kontuzji biodra i braku możliwości normalnego treningu.
 • ​Lekkoatletyczne MŚ. Joanna Jóźwik: Za rok wywalczę złoto

  ​Lekkoatletyczne MŚ. Joanna Jóźwik: Za rok wywalczę złoto

  Joanna Jóźwik jest ambitna i wrażliwa do bólu. Po nieudanych dla siebie mistrzostwach świata w Londynie i braku awansu do finału w biegu na 800 m śmiało zadeklarowała: Za rok z europejskiego czempionatu przywiozę złoto.

Filmy - Joanna Jóźwik (3)

 • Joanna Jóźwik: Najważniejsze są igrzyska. Wideo

  - Igrzyska są najważniejsze i tam chciałbym wypaść najlepiej w całej karierze - powiedziała nasza lekkoatletka Joanna Jóźwik. Źródło: Biuro Prasowe Centralny Ośrodek Sportu
 • Joanna Jóźwik: Mam nadzieję, że finał uda się rozegrać inaczej

  Joanna Jóźwik awansowała do finału biegu na 800 m rozgrywanych w Amsterdamie mistrzostw Europy. Mimo zwycięstwa w biegu półfinałowym nie była do końca zadowolona ze swojej postawy. - Planowałam być bliżej pierwszych dziewczyn, nie udało się jak zwykle. Mam nadzieję, że w finale uda mi się inaczej to rozegrać i to, co zaplanuję sobie z trenerem, po prostu wykonać - powiedziała polska biegaczka. Źródło: PZLA/x-news
 • Joanna Jóźwik po awansie do półfinału ME. Film

  Joanna Jóźwik bez większych problemów awansowała do półfinału biegu na 800 metrów na mistrzostwach Europy, które rozgrywane są w Amsterdamie. - Przyznaję, że ten bieg eliminacyjny był dość łatwy. Wiedziałam, że wchodzą pierwsze cztery zawodniczki więc ze spokojem w biegu do tego podeszłam. Wiedziałam, żeby się ustawić na końcu i zastosować swoją taktykę - powiedziała Jóźwik po pierwszym starcie w stolicy Holandii/PZLA/x-news