Joachim Brudziński

Synonimy:
Brudziński, Brudziński Joachim
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Joachim Brudziński (161)

 • Szef MSWiA: Uśredniając, pensje funkcjonariuszy służb mundurowych wzrosną o 800 zł

  Szef MSWiA: Uśredniając, pensje funkcjonariuszy służb mundurowych wzrosną o 800 zł

  - Uśredniając, uposażenie funkcjonariuszy służb mundurowych podległych MSWiA wzrośnie o 800 zł w stosunku do 2015 r. - oświadczył w Lublinie szef MSWiA Joachim Brudziński. Przypomniał, że na najbliższe podwyżki dla najmniej zarabiających funkcjonariuszy przeznaczone zostało 150 mln zł.
 • Sprawa neonazistów. Sejm przyjął informację szefa MSWiA

  Sprawa neonazistów. Sejm przyjął informację szefa MSWiA

  Sejm przyjął w piątek do wiadomości informację MSWiA na temat osób i organizacji, co do których może zachodzić podejrzenie propagowania totalitarnych ustrojów oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych.
 • ​Szef MSWiA zapowiada zbadanie sprawy centrum islamskiego w Białymstoku

  ​Szef MSWiA zapowiada zbadanie sprawy centrum islamskiego w Białymstoku

  Szef MSWiA Joachim Brudziński zapowiedział w sobotę za pośrednictwem Twittera, że podległy mu resort przyjrzy się planom budowy islamskiego centrum kultury i edukacji w Białymstoku. Inwestycja ma być finansowana ze środków ofiarowanych przez Arabię Saudyjską.
 • Kłótnia o śmigłowce. Neumann chce komisji śledczej

  Kłótnia o śmigłowce. Neumann chce komisji śledczej

  Goście programu "Kawa na ławę" w TVN24 spierali się o zakończone negocjacje w sprawie zakupu od Francuzów śmigłowców typu caracal.
 • Joachim Brudziński. Pierwszy po prezesie

  Joachim Brudziński. Pierwszy po prezesie

  Na niedzielnym posiedzeniu Rady Politycznej PiS Joachim Brudziński został przedstawiony jako pierwszy zastępca prezesa partii - potwierdza doniesienie medialne w rozmowie z Interią Marek Suski, poseł i członek Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Oprócz Brudzińskiego, w partyjnej hierarchii awansował Mariusz Błaszczak. Jarosław Kaczyński docenił zaufanych i sprawdzonych współpracowników, i wyznaczył przed nimi, jak się wydaje, strategiczne z punktu widzenia utrzymania władzy zadanie.
 • Brudziński odpowiada liderom opozycji: To wywoływanie kolejnej awantury

  Brudziński odpowiada liderom opozycji: To wywoływanie kolejnej awantury

  Wiceprezes PiS Joachim Brudziński odpowiedział na propozycję spotkania w celu rozwiązania sporu o tK, wysuniętą dzisiaj przez liderów PO, PSL i Nowoczesnej. - 18 maja jest terminem nie do zaakceptowania. Liderzy opozycji tę wiedzę posiadają. Wyznaczenie takiego terminu to wywołanie kolejnej awantury i sporów - powiedział. Brudziński poinformował, że PiS będzie rozmawiało z opozycją na spotkaniu, które zorganizuje marszałek Sejmu Marek Kuchciński.
 • Komisja ws. Amber Gold "w możliwie szybkim terminie"

  Komisja ws. Amber Gold "w możliwie szybkim terminie"

  Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS) poinformował, że o kształcie wniosku ws. powołania komisji śledczej ws. Amber Gold, a także kto może zasiadać w komisji, zdecydują w najbliższym czasie władze klubu PiS i kierownictwo partii.
 • Brudziński: Jedynym, kto może nas weryfikować jest naród, nie Schetyna, Petru czy Kosiniak-Kamysz

  Brudziński: Jedynym, kto może nas weryfikować jest naród, nie Schetyna, Petru czy Kosiniak-Kamysz

  Zdaniem Rafała Trzaskowskiego sobotni marsz KOD-u to "sukces całej opozycji". Według posła PO "PiS jest mocno zaniepokojone tą demonstracją". Z kolei Joachim Brudziński ocenił na antenie TVN 24, że demonstracja opozycji to "mega kompromitacja, mega porażka". - Nie jesteśmy rządem autorytarnym, rządzimy dzięki obywatelom. Jedynym, kto może nas weryfikować jest naród, a nie pan Schetyna, Petru czy Kosiniak-Kamysz. Naprawdę się nie cofniemy - podkreślił Brudziński w programie "Kawa na ławę".
 • Czy PiS posłucha unijnych urzędników?

  Czy PiS posłucha unijnych urzędników?

  "Nie mam nic przeciwko temu, żeby do Warszawy przyjeżdżali ważni urzędnicy brukselscy i przyglądali się, jak naprawdę wygląda polska demokracja" - powiedział wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Zastrzegł przy tym, że ich wskazówki dla polskich władz dotyczące kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego są "ważne, ale nie wiążące".
 • ​Krzysztof Szczerski: KOD to nie jest bunt społeczny

  ​Krzysztof Szczerski: KOD to nie jest bunt społeczny

  Politycy Prawa i Sprawiedliwości oceniają sobotnie marsze Komitetu Obrony Demokracji jako marsze ludzi dobrze usytuowanych, którym odebrano przywileje.

Filmy - Joachim Brudziński (63)

 • Samodzielnie czy z koalicjantem? Z kim może rządzić PiS?

  "Postaramy się dobrać spośród młynarzy" - Joachim Brudziński, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości o tym, z kim ewentualnie PiS mogłoby zawiązać koalicję.
 • Samodzielnie czy z koalicjantem? Z kim może rządzić PiS?

  "Postaramy się dobrać spośród młynarzy" - Joachim Brudziński, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości o tym, z kim ewentualnie PiS mogłoby zawiązać koalicję.
 • Brudziński: Tak wysoki wynik nie daje pewności, że będziemy mogli samodzielnie rządzić

  „Dziękuję wszystkim Polakom, którzy dali kolejny dowód, że potrafimy korzystać z tego święta demokracji, również tym, którzy głosowali na naszych oponentów. Warto podkreślić, że po 1989 roku tak wysokiej frekwencji nie było, i warto też podkreślić, że nie było po 1989 roku partii, która uzyskałaby tak wysoki wynik. Ponieważ funkcjonujemy w oparciu o ordynację D'Hondta, to nawet tak wysoki wynik w tym momencie nie daje 100-procentowej pewności co do tego, że będziemy mogli samodzielnie rządzić” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Joachim Brudziński, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.
 • Brudziński: Nie chodzi o przebicie "piątki Kaczyńskiego", dziś PiS zaprezentuje program kontynuacji

  "Nie chodzi o to, żebyśmy przebijali piątkę Kaczyńskiego, to musi być kontynuacja, dlatego naszym hasztagiem jest #jedziemy dalej. Dzisiaj zaproponujemy element kontynuacji tego programu"- zapowiedział Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, szef sztabu PiS Joachim Brudziński. "To nie jest kwestia obietnic, obiecać można wszystko. PiS zaprezentuje dzisiaj program komplementarny, spójny, oparty o to, co przez ostatnie 4 lata udało się nam zrobić. Będzie to program kontynuacji" - deklarował Brudziński. "Uważamy, że ten "dobry czas dla Polski" musi być oparty o elementarne poczucie sprawiedliwości społecznej. Fundamentem naszej polityki jest rozpoczęcie budowy społeczeństwa żyjącego w państwie dobrobytu" - dodał gość Krzysztofa Ziemca.