Jerzy Hoffman

Synonimy:
Hoffman Jerzy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jerzy Hoffman (59)

 • "Pan Wołodyjowski": Najlepsze anegdoty z planu

  "Pan Wołodyjowski": Najlepsze anegdoty z planu

  Film o Małym Rycerzu to jeden z telewizyjnych świątecznych przebojów wszech czasów. Przypominamy go od innej strony – wspomnień o kompletowaniu obsady, o przygodach filmowców i robionych przez nich dowcipach.
 • "Ogniem i mieczem": 20 lat od premiery filmu

  "Ogniem i mieczem": 20 lat od premiery filmu

  Na realizację tego filmu reżyser Jerzy Hoffman czekał ponad 25 lat. Wcześniej z sukcesem przeniósł na ekran drugą i trzecią część trylogii Henryka Sienkiewicza. Powstały film okazał się najpopularniejszą polską premierą kinową po zmianie ustroju. Krytycy byli jednak bezlitośni. 8 lutego 1999 roku do polskich kin wszedł film "Ogniem i mieczem".
 • Jerzy Hoffman w roli bestii

  Jerzy Hoffman w roli bestii

  Muzeum Karykatur w Warszawie otworzyło wystawę "Piękne i Bestia", na której zobaczyć można zdjęcia i karykatury inspirowane filmami Jerzego Hoffmana. Pomysłodawcy chcą w ten sposób uhonorować reżysera, który obchodzi w tym roku swoje 85. urodziny.
 • Olbrychski zagrał Kmicicia, Linda nie został Bohunem

  Olbrychski zagrał Kmicicia, Linda nie został Bohunem

  Jerzy Hoffman w Kętrzynie podczas festiwalu Walkiria opowiadał o kulisach kręcenia swoich największych dzieł. Przyznał, że Bohuna w "Ogniem i mieczem" miał zagrać znany polski aktor, ale ze względu na zdjęcia do innego filmu niestety nie mógł wystąpić.
 • "Znachor": Melodramat z mezaliansem w tle

  "Znachor": Melodramat z mezaliansem w tle

  W środę, 12 kwietnia, mija dokładnie 35 lat od premiery filmu "Znachor" Jerzego Hoffmana. Widzowie byli zachwyceni, ale reżyser do dziś musi się z tego tłumaczyć.
 • 85. urodziny Jerzego Hoffmana

  85. urodziny Jerzego Hoffmana

  Jerzy Hoffman, reżyser nazywany "wielkim hetmanem polskiego kina", twórca legendarnych ekranizacji kolejnych części "Trylogii" Henryka Sienkiewicza oraz m.in. filmów "Prawo i pięść", "Znachor" i "Trędowata", obchodzi w środę, 15 marca, 85. urodziny.
 • 1969 r. Kalendarium wydarzeń w Polsce

  Transatlantyk "Stefan Batory" płynie po raz pierwszy do Kanady, w Łodzi lekarze dokonują pierwszej w Polsce transplantacji serca, pierwszy człowiek ląduje na Księżycu. Oto wydarzenia 1969 roku.
 • Jerzy Hoffman honorowym obywatelem Chęcin

  Jerzy Hoffman honorowym obywatelem Chęcin

  Jerzy Hoffman otrzymał tytuł honorowego obywatela gminy Chęciny. "Z ogromnym sentymentem wracam do miejsca, gdzie nakręciłem Pana Wołodyjowskiego, swój pierwszy samodzielny film" - powiedział reżyser podczas środowej uroczystości w Dworze Starostów Chęcińskich.
 • Hoffman i Janicka nagrodzeni przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich

  Hoffman i Janicka nagrodzeni przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich

  Reżyser Jerzy Hoffman i krytyk filmowa Bożena Janicka zostali m.in. laureatami Nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Hoffman otrzymał Nagrodę Specjalną, wśród wyróżnionych znalazły się też m.in. kierownik produkcji Barbara Pec-Ślesicka i reżyser Zofia Ołdak. Nagrody wręczono w czwartek, 17 grudnia, w Warszawie.
 • Jerzy Hoffman z Nagrodą Specjalną SFP

  Jerzy Hoffman z Nagrodą Specjalną SFP

  W czwartek, 17 grudnia, godz. 19, w Hotelu Hilton w Warszawie, podczas wigilijnego spotkania członków Stowarzyszenia Filmowców Polskich, wręczone zostaną Nagrody SFP za całokształt osiągnięć artystycznych. Laureatem Nagrody Specjalnej został Jerzy Hoffman, reżyser filmów fabularnych ("Pan Wołodyjowski", "Potop", "Ogniem i mieczem") i dokumentalnych, scenarzysta, producent.

Zdjęcia - Jerzy Hoffman (13)

 • film.interia.pl
  "Znachor": Melodramat z mezaliansem w tle
 • film.interia.pl
  Jerzy Hoffman: Hetman polskiego kina
 • film.interia.pl
  Jerzy Hoffman: Hetman polskiego kina
 • film.interia.pl
  Jerzy Hoffman: Hetman polskiego kina
 • film.interia.pl
  Jerzy Hoffman: Hetman polskiego kina
 • film.interia.pl
  Jerzy Hoffman: Hetman polskiego kina

Filmy - Jerzy Hoffman (3)