Jerzy Dudek

Synonimy:
dudek, jurek dudek
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jerzy Dudek (804)

Filmy - Jerzy Dudek (49)

 • Superliga. Jerzy Dudek: Jeśli Superliga wypali, to powstaną kolejne Superligi. Futbol straci charakter (POLSAT SPORT). Wideo

  Nie wyobrażam sobie, że UEFA zrobi krok do tyłu i pozwoli na projekt Superligi, bo później wszystko pójdzie lawinowo. Jeżeli ten projekt wypali i będzie zarabiał pięć razy więcej niż obecna Liga Mistrzów, to lada moment powstanie druga i trzecia Superliga. Piłka nożna straci charakter, który ma dzisiaj. Trzeba podkreślić, że UEFA choć w Lidze Mistrzów i Lidze Europy daje zarobić bardzo dużo pieniędzy, to musi też dbać o tych, którzy nie mają możliwości zarobkowania - ocenił Jerzy Dudek, były bramkarz Realu Madryt i Liverpoolu, które należą do grona 12 klubów, chcących stworzyć Superligę.
 • Dudek: Strajk nauczycieli trzeba przeczekać i taka jest dyrektywa prezesa

  "Sygnał jest jasny - strajk nauczycieli trzeba przeczekać i taka jest dyrektywa prezesa, a prezes nie będzie o tym mówił, bo prezes prowadzi kampanię wyborczą. Sondaże na razie nie karzą PiS-u za ten strajk - to prezes uważa za dobrą monetę - niech się tym strajkiem zajmują inni" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prof. Antoni Dudek, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. "Ja mam wrażenie, że ten strajk zaczyna słabnąć, ale decydujące będą dni po świętach. Ja chcę powiedzieć jasno: ja bym na miejscu prezesa Kaczyńskiego tak spokojnie nie spał, bo wyobraźmy sobie nawet, że jego marzenie się spełni i strajk zacznie się po świętach załamywać, ale zostanie te 20 procent zdeterminowanych nauczycieli, którzy doprowadzą do tego, że w co piątej polskiej szkole nie będzie matury" - mówi gość Marcina Zaborskiego. Politolog uważa, że w Polsce jest potrzebna debata o oświacie, ale nie w sytuacji strajku nauczycieli. W Polsce jest potrzebna debata o sytuacji w oświacie, bo likwidacja gimnazjów, którą PiS przeforsował, niewiele zmieniła. Niektórzy twierdzą, że nawet pogorszyła sytuację, ale moim zdaniem niczego na razie nie poprawiła. Jest potrzebna dyskusja, tylko czy jest możliwa spokojna dyskusja bez emocji, w sytuacji największego strajku w szkolnictwie od 1993 roku? Moim zdaniem to jest niemożliwe. Robienie dzisiaj tego okrągłego stołu będzie przeciwskuteczne. Dzisiaj są potrzebne negocjacje ze strajkującymi" - mówi historyk.
 • Jerzy Dudek dał popis przed finałem Ligi Mistrzów. Wideo

  Jerzy Dudek wrócił do bramki i znakomicie spisał się z wraz z kolegami w turnieju dawnych mistrzów przed dzisiejszym finałem Ligi Mistrzów w Kijowie! Polak był najbardziej eksploatowanym zawodnikiem imprezy, występował w barwach Realu i Liverpoolu, ale - choć przyznawał, że w sobotę bardziej ucieszy go triumf "The Reds" - miano najlepszej drużyny wywalczył z "Królewskimi" (wspólnie z Roberto Carlosem, Sukerem, Makelele, Mijatoviciem, Karembeu, Salgado, Arbeloą i Cambiasso). Aby pogodzić swoje dwa byłe kluby, Dudek stanął do pamiątkowego zdjęcia zwycięzców turnieju... w koszulce Liverpoolu. Zobaczcie jego interwencje. Szczególnię tę po akcji Steve'a McManamana i Patrika Bergera.
 • Jerzy Dudek: Przy obecnych kosztach szkolenia, pewnie nie grałbym w piłkę (wideo)

  - Szkolenie młodzieży nie jest już tak dobrze robione jak kiedyś. Ja bym pewnie nie grał w piłkę, gdybym musiał ponosić koszty szkolenia piłkarskiego, jakie dzisiaj ponoszą rodzice - mówił Jerzy Dudek.