Jean-Claude Juncker

Artykuły - Jean-Claude Juncker (51)

 • Jean-Claude Juncker: Firmy muszą płacić podatki tam, gdzie osiągają zyski

  Jean-Claude Juncker: Firmy muszą płacić podatki tam, gdzie osiągają zyski

  - Firmy muszą płacić podatki tam, gdzie osiągają zyski - powiedział szef KE Jean-Claude Juncker w środę w PE w Strasburgu w orędziu o stanie Unii Europejskiej. Dodał, że wyborcy chcą, by propozycja idąca w tym kierunku została szybko przyjęta.
 • ​Jean-Claude Juncker: Komisja Europejska nie prowadzi wojny z Polską

  ​Jean-Claude Juncker: Komisja Europejska nie prowadzi wojny z Polską

  Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker podkreślił w czwartek na konferencji w Berlinie, że jest przeciwko pomysłowi Niemiec, aby fundusze strukturalne były uzależnione od przestrzegania zasad praworządności.
 • KE dementuje informacje o planowanej dymisji Junckera

  KE dementuje informacje o planowanej dymisji Junckera

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker nie ma zamiaru rezygnować ze stanowiska - oświadczył w poniedziałek w Brukseli rzecznik KE Alexander Winterstein. Informacje na temat możliwej rezygnacji swojego szefa w marcu nazwał "plotkami".
 • Unia Europejska będzie kontynuować negocjacje ws. TTIP

  Unia Europejska będzie kontynuować negocjacje ws. TTIP

  Unia Europejska będzie kontynuować negocjacje z USA ws. partnerstwa handlowo-inwestycyjnego (TTIP), gdyż mandat Komisji Europejskiej w tej kwestii pozostaje ważny - zapewnił w niedzielę przewodniczący KE Jean-Claude Juncker na marginesie szczytu G20 w Chinach.
 • Ruszyło 20. Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Petersburgu

  Z udziałem ponad 10 tys. uczestników rozpoczęło się w czwartek w Petersburgu 20. Międzynarodowe Forum Ekonomiczne. Weźmie w nim udział szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, który przy okazji forum spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
 • Eksperci: Decyzje ws. imigrantów zapadną na szczycie UE

  Eksperci: Decyzje ws. imigrantów zapadną na szczycie UE

  Przypomnienie, w orędziu o stanie Unii Europejskiej, o tym, że kiedyś prawie wszyscy w Europie byli imigrantami oraz wspomnienie o Polakach, to zabieg negocjacyjny. W ten sposób przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zasugerował krajom niechętnym przyjmowaniu dodatkowych uchodźców, żeby przemyśleli swoje stanowisko w tej kwestii - ocenia w rozmowie z Interią dr Renata Mieńkowska-Norkiene, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Jean-Claude Juncker: Sms-y w trakcie obrad

  Jean-Claude Juncker: Sms-y w trakcie obrad

  Podczas wtorkowych obrad Parlamentu Europejskiego na temat greckiego kryzysu doszło do scysji między europosłami a przewodniczącym Komisji Europejskiej - Jean-Claudem Junckerem.
 • Bankructwo Grecji: Juncker-Cipras - rozmowy ostatniej szansy

  Bankructwo Grecji: Juncker-Cipras - rozmowy ostatniej szansy

  Jest szansa na porozumienie z Grecją w sprawie programu pomocy w ostatniej minucie. Jak poinformował szef frakcji socjalistów w Parlamencie Europejskim Gianni Pittella, próbę doprowadzenia do kompromisu podjął przewodniczący KE Jean-Claude Juncker.
 • Koniec rozmów z Grecją? Szef Komisji Europejskiej poirytowany

  Koniec rozmów z Grecją? Szef Komisji Europejskiej poirytowany

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker nie chciał w sobotę rozmawiać przez telefon z szefem greckiego rządu Aleksisem Ciprasem, gdyż jest zirytowany jego postawą ws. odblokowania pomocy dla Aten - poinformowała niemiecka agencja dpa.
 • "Die Welt": "Juncker będzie grał Merkel na nerwach"

  "Die Welt": "Juncker będzie grał Merkel na nerwach"

  "Jako szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker będzie starał się osłabić Niemcy, opierając się na koalicji krajów z południa Europy, brukselskich urzędnikach i europarlamencie" - napisał "Die Welt" w komentarzu "Juncker będzie grał Merkel na nerwach".

Filmy - Jean-Claude Juncker (1)