Jasiek Mela

Artykuły - Jasiek Mela (6)

 • Jan Mela tańczy cha-chę

  Jan Mela tańczy cha-chę

  "Pokażę, że ograniczenia nie istnieją!" - mówi Jasiek Mela, którego partnerką w "Tańcu z gwiazdami" będzie Magda Soszyńska-Michno.
 • Dwie nogi wystarczą, by pomóc - rozmowa z Jaśkiem Melą

  Dwie nogi wystarczą, by pomóc - rozmowa z Jaśkiem Melą

  Czy to możliwe że dwie nogi i trochę chęci wystarczą, by grupa podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty znów mogła chodzić, realizować swoje marzenia i "normalnie żyć"? Tak! Doskonałym przykładem jest Jasiek Mela, zdobywca m.in. dwóch biegunów, Kilimandżaro, Elbrusa. Od września będziemy mogli go zobaczyć w dancing with Stars. Taniec z Gwiazdami. Fundacja, którą założył, od lat zajmuje się osobami po amputacjach. To dla nich w pięciu miastach Polski wystartuje Poland Business Run - charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, w którym może wziąć udział nawet 12 tysięcy osób. O tym dlaczego pomaganie osobom po amputacji jest tak ważne rozmawiamy z Jaśkiem Melą.
 • Jasiek Mela w "Tańcu z gwiazdami"!

  Jasiek Mela w "Tańcu z gwiazdami"!

  - Nie jestem celebrytą - twierdzi Jasiek Mela, który prowadzi Fundację "Poza Horyzonty". Mając 13 lat uległ chłopak ciężkiemu wypadkowi - poraził go prąd i amputowano mu lewe podudzie oraz prawe przedramię. Jesienią zobaczymy go w show "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".
 • "Mój biegun" to niemal dokument

  "Mój biegun" to niemal dokument

  Opowiadający o niepełnosprawnym Jaśku Meli, najmłodszym w historii zdobywcy dwóch biegunów, film w reżyserii Marcina Głowackiego trafi w piątek, 25 października, do kin. Główną rolę zagrał Maciej Musiał, w obsadzie są też Bartłomiej Topa i Magdalena Walach.
 • Krakow Business Run dwa razy większy niż przed rokiem

  Krakow Business Run dwa razy większy niż przed rokiem

  6 maja 2013 r. rozpoczną się zapisy do charytatywnego biegu biznesowego Krakow Business Run 2013. W ubiegłym roku na starcie stanęło ponad 1000 biegaczy. Tegoroczna edycja zmieści dwukrotnie więcej osób, a dochód z niej zostanie przeznaczony na zakup protez nóg dla Agnieszki, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.
 • Krakow Business Run - ponad tysiąc osób pobiegło po protezę

  Krakow Business Run - ponad tysiąc osób pobiegło po protezę

  16 września odbył się Krakow Business Run. Najszybciej trasę sztafety pokonało pięciu biegaczy z portalu Bieganie.pl. Oprócz nich po protezę nogi dla Justyny Topa - podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty wystartowało ponad tysiąc osób, a na krakowskim Rynku Głównym kibicowało im kilkakrotnie więcej.