Pogoda - Japonia

Artykuły - Japonia (10)

 • Tokio: Najbardziej obfite opady śniegu od 45 lat

  Tokio: Najbardziej obfite opady śniegu od 45 lat

  Do 19 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych gwałtownych śnieżyc, które od piątku nękają Japonię - poinformowała prasa w Tokio, powołując się na oficjalne dane.
 • Japonia: Dziewięć ofiar śmiertelnych śnieżnego żywiołu

  Japonia: Dziewięć ofiar śmiertelnych śnieżnego żywiołu

  Do dziewięciu wzrosła w sobotę liczba ofiar śmiertelnych bardzo obfitych opadów śniegu w Japonii; obrażenia - głównie z powodu upadku na śliskiej nawierzchni - odniosło ok. 1,2 tysiąca osób - poinformowała publiczna sieć NHK.
 • Japonia: Śnieg nadal paraliżuje Tokio i okolice

  Japonia: Śnieg nadal paraliżuje Tokio i okolice

  Kolejny dzień opady śniegu w Tokio i przyległym regionie spowodowały w niedzielę zakłócenia w transporcie. Odwołano część pociągów dużej prędkości i ponad 300 lotów krajowych ze stołecznego lotniska Haneda. W sobotę i niedzielę zginęło w Japonii 11 osób.
 • Japonia sparaliżowana śnieżycami

  Japonia sparaliżowana śnieżycami

  Japonia sparaliżowana śnieżycami. Z powodu bardzo obfitych opadów białego puchu odwołano setki połączeń lotniczych i kolejowych. Wiele dróg jest nieprzejezdnych, 40 tysięcy gospodarstw domowych nie ma prądu. To największe opady śniegu na Wyspach Japońskich od 20 lat.
 • Japonia: Październik rekordowy pod względem tajfunów

  Japonia: Październik rekordowy pod względem tajfunów

  W październiku Japonia doświadczyła najwięcej tajfunów w historii. W ciągu mijającego miesiąca tropikalne cyklony nawiedziły archipelag Wysp Japońskich pięć razy, a w roku 2013 - już 27 razy. Przyczyn tego można upatrywać m.in. w ociepleniu Pacyfiku.
 • Japonia: Tajfun Wipha zaatakował Tokio

  Japonia: Tajfun Wipha zaatakował Tokio

  Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 50 zaginęło wskutek ataku tajfunu Wipha, który nawiedził aglomerację Tokio zamieszkaną przez ok. 30 mln ludzi. Zamknięto szkoły, odwołano setki połączeń lotniczych, panuje paraliż transportu publicznego.
 • Tajfun Danas uderzył w Okinawę

  Tajfun Danas uderzył w Okinawę

  Tajfun Danas uderzył w japońską wyspę Okinawę. Huraganowy wiatr wiał z prędkością niemal 200 km/h.
 • Silny tajfun uderzył w Japonię, dziesiątki tysięcy ewakuowanych

  Silny tajfun uderzył w Japonię, dziesiątki tysięcy ewakuowanych

  Tajfun Man-yi, uważany za jeden z najsilniejszych w tym sezonie, uderzył w poniedziałek w Japonię, przynosząc ze sobą ulewne deszcze i powodzie. Władze nakazały ewakuację 260 tys. ludzi. Bez prądu jest około 80. tys. gospodarstw.
 • Japonia: Kilkadziesiąt osób rannych po przejściu tornada

  Japonia: Kilkadziesiąt osób rannych po przejściu tornada

  Kilkadziesiąt osób zostało dzisiaj rannych w prefekturze Saitama, w środkowej Japonii, po przejściu tornada, które zniszczyło wiele domów - podała japońska telewizja NHK. Prawie 30 tys. gospodarstw domowych nie ma prądu.
 • W Japonii upały sięgająca 35 stopni

  W Japonii upały sięgająca 35 stopni

  Sięgająca 35 stopni temperatura w wielu częściach Japonii spowodowała w pierwszym tygodniu lipca śmierć trzech osób; 2 594 są hospitalizowane z powodu udaru cieplnego - poinformowała japońska agencja do walki z klęskami żywiołowymi.