InteriaTV - Japonia

Filmy - Japonia (76)

 • Kolejna gospodarka na skraju recesji

  Spadek japońskiego PKB budzi obawy inwestorów o to, jak w kolejnych miesiącach będzie wyglądała sytuacja w kraju, którego gospodarka oparta jest na eksporcie. Podczas pandemii koronawirusa Japonia już nie może ratować się obniżając stopy procentowe.
 • Wyjątkowa sytuacja w Japonii. Brakuje papieru toaletowego

  W sklepach w Tokio zaczyna brakować papieru toaletowego. Mieszkańcy skarżą się, że przez koronawirusa i paniczne wykupowanie towarów nie mogą dostać tego podstawowego produktu. Swoja opinią o sytuacji podzieliły się mieszkanki Tokio.
 • 20-metrowe ściany śniegu. Niezwykła droga w Japonii

  Słynna droga Tateyama Kurobe w Japonii znów została otwarta dla odwiedzających. Osłonięty 20-metrowymi ścianami śniegu kanion ciągnie się przez 37 kilometrów, łącząc miasta Toyama i Omachi. Niezwykła trasa jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych na wyspie Honsiu.
 • Koniec kwarantanny. Zdrowi pasażerowie opuszczają statek wycieczkowy Diamond Princess

  Na japońskim wycieczkowcu Diamond Princess, zacumowanym w Jokohamie, zakończyła się dwutygodniowa kwarantanna z uwagi na koronawirusa. Ze statku wypuszczanie są pierwsi pasażerowie. Tylko w środę pokład opuści 500 zdrowych osób. Kolejni opuszczą pokład w kolejnych dniach. Wcześniej na wycieczkowcu stwierdzono ponad 600 przypadków zakażenia koronawirusem.
 • Zarabiają sporo pieniędzy, ale jakim kosztem?

  Gejsza w kulturze zachodniej często mylona jest z kobietą lekkich obyczajów. Żeby zrozumieć, jaka to ogromna pomyłka, trzeba wiedzieć o tradycji tego zawodu kilka istotnych rzeczy. Gejsza to po japońsku dosłownie „człowiek sztuki”, a więc - artystka. Współczesne gejsze, tak jak i te dawne, zarabiają nawet kilkakrotnie więcej niż wynosi przeciętna pensja...
 • Pikachu a polityka energetyczna Japonii

  Aktywiści z 350.org postanowili przebrać się w stroje Pikachu i zaprotestować przeciw polityce energetycznej japońskiego rządu. Wszystko to w przeddzień szczytu G20 w Osace.
 • Cesarz abdykował. Pierwsza taka sytuacja od 200 lat

  Po 29 latach sprawowania funkcji cesarza Akihito zrezygnował z "Chryzantemowego Tronu". Japoński władca przekazanie władzy tłumaczy złym stanem zdrowia. To pierwszy raz od ponad 200 lat kiedy japoński cesarz decyduje się na abdykację.
 • Niesamowite rzeźby… ze słomy

  Te niesamowite rzeźby zrobione są… ze słomy! Do końca października będzie można podziwiać je w parku Uwasekigata w Niigacie w Japonii. Robią wrażenie? (Cover Video/x-news)
 • Tajfun "Jebi" nawiedził Japonię

  Na obszarze południowo-zachodniej części Japonii szaleje tajfun "Jebi". Z powodu silnego wiatru odwołane zostały loty i przejazdy pociągami. Agencje meteorologiczne ostrzegają mieszkańców przed wysokimi falami i lawinami błotnymi.
 • Zakaz wykorzystania całego urlopu

  Każdy z nas lubi odpocząć od pracy, a wykorzystanie całego urlopu bardzo często jest u pracodawcy mile widziane. Inaczej jest jednak w Japonii. Obowiązuje tam nieformalny zakaz wykorzystywania przez pracownika wszystkich dni wolnych. Wykorzystanie całego urlopu budzi zgorszenie. Do pracy, rodacy!